VII Kongres Patient Empowerment

25 Kwietnia 2023, 09:00 (Wtorek) - 26 Kwietnia 2023, 16:00 (środa)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Obligatoryjna bezpłatna rejestracja

dostępnych: 708

już niedostępne -

ZMIANA, CZYLI DZIAŁANIE W OCHRONIE ZDROWIA

Kiedy mówimy o zdrowiu i ochronie zdrowia przychodzą na myśl dwa skojarzenia: człowiek i system. Ich wspólnym mianownikiem jest zmiana. Obserwujemy ją na wielu płaszczyznach: w języku i sposobie mówienia o chorobie, w komunikacji z lekarzem, rodziną, pracodawcą. W obszarze potrzeb edukacyjnych, praw i obowiązków pacjentów, rozwoju organizacji pacjentów, ale też w sposobach wsparcia, w dostępie do nowoczesnych terapii i nowoczesnej opieki szpitalnej nad osobą chorą przewlekle. Zmiana jest tym, co pozwala na rozwój. To narzędzie, które ułatwia poszukiwanie optymalnych rozwiązań i poszerza możliwości działania. Od siedmiu lat Instytut Komunikacji Zdrowotnej o zachodzących zmianach w zdrowiu i ochronie zdrowia w towarzystwie znakomitych ekspertów opowiada w czasie Kongresu Patient Empowerment.

SIÓDMA EDYCJA KONGRESU PATIENT EMPOWERMENT

Tegoroczny VII Kongres Patient Empowerment dzielimy na dwa różne tematycznie spotkania.

  • Pierwszego dnia zapraszamy do udziału w debacie otwierającej poświęconej strategiom przyszłości w zdrowiu, w których będziemy mówić o kapitale zdrowotnym, społecznym, ekonomicznym.
  • W kolejnych panelach dyskusyjnym poruszymy temat diagnostyki molekularnej, medycyny personalizowanej, nowych technologiach lekowych.
  • Przyjrzymy się zagadnieniu równości w leczeniu, opiece i e-zdrowiu.
  • Mamy nadzieję spotkać się z Państwem także przy okrągłym stole wraz z przedstawicielami organizacji pacjentów z Europy (European Patient Empowerment - EPE Discussion).
  • Każdy z punktów programu poprzedza formuła spotkania "Jeden na Jeden", czyli dziesięciominutowych wywiadów z ekspertem z zakresu komunikacji zdrowotnej, ekonomii i prawa. I każdy z nich poprowadzi przedstawiciel organizacji pacjentów.
  • Tego dnia nie zabraknie też rozmowy o onkologii, która dzięki rozwojowi medycyny przekształca się w chorobę przewlekłą. Z tej dyskusji powstanie wyjątkowy podcast dostępny na wszystkich platformach streamingowych.


JEDEN OBSZAR ZDROWIA - WIELE ŚCIEŻEK PACJENCKICH

Drugi dzień VII Kongresu Patient Empowerment poświęcony jest różnym ścieżkom pacjenckim w dziedzinie chorób o podłożu neurologicznym. Ponownie na scenie spotkamy się na scenie z liderami organizacji pacjentów i ekspertami Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Pojawią się takie tematy, jak: aktywność zawodowa w chorobie, zarządzanie chorobą, młody pacjent neurologiczny i wyzwania stojące przed jego opiekunami, a także zdrowie psychiczne w chorobie neurologicznej.


WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

  • Pacjent FM: radio na żywo, dostępne on-line. Po Kongresie zapis w postaci podcastu dostępny w sieci. Różni goście, różne tematy - współprowadzony z pacjentami.
  • Tydzień Pacjentów w Medexpress.pl
  • Dwudniowy pogłębiony warsztat dla organizacji pacjentów Business Canva- dla ośmiu osób - praca na konkretnych projektach.
  • Warsztat z zakresu komunikacji zdrowotnej. Kierowany do wszystkich organizacji pacjentów, którzy wspierają osoby chore przewlekle w kontakcie z lekarzem, które są u progu swojej ścieżki leczenia.

Zobacz również:

konferencje wydarzenia Warszawa