To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bezpłatny bilet
już niedostępne -

Dzięki warsztatom poznamy najważniejsze założenia uprawy permakuturowej. Dowiemy się dlaczego warto i w jaki sposób można - nawet na własnym balkonie - naśladować naturalne ekosystemy. Nauczymy się rozsadzać warzywa oraz tworzyć kulki nasienne wspomagające wysiewanie kwiatów dla zapylaczy. Prowadzą Iwona i Paweł Chamscy. Wydarzenie odbywa się w ramach trzydniowego projektu MIASTO, WRACAM. Pełen program znajdziecie na https://ikm.gda.pl/projekt/miasto-wracam/ lub na wydarzeniu https://fb.me/e/yBU6CE0T. W razie problemów z zapisami, można skontaktować telefonicznie się z Punktem Informacji Kulturalnej 664 976 052.

Permakultura (ang. permaculture) w definicji zaproponowanej przez jej prekursora Billa Mollisona "jest świadomym planowaniem i utrzymaniem wydajnych ekosystemów, które charakteryzują się różnorodnością, stabilnością oraz naturalnym odnawianiem się. Stanowi ona harmonijną integrację krajobrazu i środowiska z działalnością człowieka w celu zapewnienia mu pożywienia, energii, schronienia. Zapewnia również rozwój potrzeb artystycznych, kulturowych, duchowych w sposób samowystarczalny - niewymagający zewnętrznej infrastruktury i zewnętrznego zarządzania".

Wydarzenie "Miasto, wracam" jest organizowane w ramach programu "UrbCultural Planning", współfinansowanego ze środków Programu Interreg Baltic Sea Region.

Zapisując się na wydarzenie akceptujesz REGULAMIN oraz potwierdzasz, że:

1. Według mojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną wirusem SARS-CoV-2 oraz nie przebywam na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Jeżeli wystąpią u mnie objawy choroby nie wezmę udziału w warsztatach i poinformuję o tym Organizatora.*
2. Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Warsztatach i zobowiązuję się do jego przestrzegania.*
3. Oświadczam, że zapoznałem się z Klauzulą Informacyjną dotyczącą ochrony danych osobowych i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Instytut Kultury Miejskiej w celu: przyjęcia mojego zgłoszenia na Warsztaty oraz uczestniczenia w nich, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych**.

*Oświadczenie jest obowiązkowe. Osoby nie spełniające warunków określonych w oświadczeniu nie mogą wziąć udziału w Warsztatach.
** Zgoda jest obowiązkowa, a jej niewyrażenie wiąże się z niemożliwością wzięcia udziału w Warsztatach.

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Gdańsk