Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Liczba
  MALUJEMY BAJKI klasy 0-2 godz. 9:45
25 lutego 2020, 19:00
  WARSZTATY KREATYWNOŚCI klasy 3-5 godz. 11:15
25 lutego 2020, 19:00
  Z CZEGO SKŁADA SIĘ SZTUKA klasy 6-8 godz. 12:45
25 lutego 2020, 19:00

WARSZTATY W PGS W SOPOCIE 25 LUTEGO 2020 ROKU

Na warsztatach w PGS nigdy nie otrzymasz gotowych rozwiązań, działania są antysystemowe, tu stawia się na aktywne uczestnictwo osób współtworzących zajęcia. Angażowane są w tym celu wszystkie nasze zmysły, aby doświadczać sztuki w nowatorski i atrakcyjny dla uczestników sposób. Stosowane są różnorodne techniki i materiały artystyczne, sięga się zarówno po klasyczne dziedziny plastyczne, jak malarstwo i rysunek, jak również rzemiosło, elementy planowania przestrzennego, a także gry i zabawy sensoryczno-ruchowe. Prowadzący starają się odchodzić od klasycznych modeli edukacyjnych w formie wykładów i lekcji, na rzecz spotkań aktywnych, zachęcających do samodzielnego odkrywania sensu sztuki, poprzez rozmowę, wspólną zabawę oraz warsztat plastyczny.


ZAPRASZAM NA TRZY WARSZTATY DOBRANE WIEKOWO

Czas trwania zajęć: 60-90 min

Koszt warsztatów pokrywa szkoła


KLASY 0-2 GODZINA 09:45

Malujemy bajki - Macie swojego ulubionego bohatera powieści, albo wracacie często do znanych i lubianych przez Was książek? A gdyby tak autorami książek były dzieci? Podczas warsztatów dzieci wspólnie wymyślą opowieść a następnie wcielą się w rolę ilustratora tworząc wspólną pracę.

KLASY 3-5 GODZINA 11:15

Cykl "Warsztaty kreatywności" - W ramach cyklu przewidziane są trzy zajęcia rozwijające twórcze postawy młodych artystów. Kreatywności, tak jak każdej umiejętności, można się nauczyć. Trzeba tylko wiedzieć jak! W trakcie warsztatów dzieci ćwiczyć będą swoją pomysłowość i oryginalność oraz zwiększać swój potencjał twórczy, wykonując różnorodne prace plastyczne.
Uczymy się kreatywności
Zapachy wspomnień
projekt MIASTO

KLASY 6-8 GODZINA 12:45
Cykl "Z czego składa się sztuka?" - w ramach cyklu przewidziane są trzy warsztaty, których tematyka przybliża dzieciom zagadnienia związane z malarstwem, jego różnorodnością, stosowanymi technikami i materiałami. Dzieci wykonają proste prace z użyciem stempli, szablonów i materiałów recyklingowych, ucząc się wrażliwości estetycznej i ćwicząc umiejętności manualne.

Eksperymenty malarskie

KOM-PO-ZY-CJA

Kolega Kolaż


Zobacz również:

inne wydarzenia 81-720 Sopot