Piątek na Portovej

20 Maja 2022, 17:45-20:15 (Piątek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Piątek na Portovej 17:45-18:15
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  Piątek na Portovej 18:15-18:45
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  Piątek na Portovej 18:45-19:15
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  Piątek na Portovej 19:15-19:45
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  Piątek na Portovej 19:45-20:15
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Portova to budynek łączący najlepsze gdyńskie tradycje z nowoczesną myślą techniczną. Jasne, geometryczne bryły osiedla, projektu studia architektonicznego KWADRAT, były inspirowane architektoniczną historią Gdyni. Inwestycja jest laureatem tegorocznej nagrody Czas Gdyni - corocznych nagród przyznawanych na urodzinowej sesji Rady Miasta. To jedna z najwyższych inwestycji w Gdyni, która wyznaczyła nowy rozdział w przestrzeni Śródmieścia.

Portova, osiedle Invest Komfort, zwiększyło atrakcyjność Śródmieścia. Eleganckie i przestronne wnętrza inwestycji, zaprojektowane zostały przez Pote Architekci. Za reprezentacyjnym wejściem do Portovej, znajdziemy liczne odniesienia do modernizmu w postaci chociażby jasnych kolorów, bryłowości i gry światłocienia.

Ważną inspiracją były także typowe dla tej epoki materiały - np. kamień terazzo.

Budowa Portovej wywołała też inne pozytywne zmiany w tej części miasta. Jedną z nich była przebudowa węzła drogowego na przecięciu ulic Wendy, Węglowej, Portowej i św. Piotra. W ramach prac współfinansowanych przez dewelopera powstały też m.in. ścieżki rowerowe i szpalery drzew.

Charakterystyczna, ponad 50-metrowa dominanta widoczna z ulicy Świętojańskiej domyka perspektywę Placu Kaszubskiego. W osiedle został też w komponowany odrestaurowany, zabytkowy budynek.

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Gdynia