"Piątki z kryminałem" w Centrum Technologii Audiowizualnych

11 Października 2019, 19:00 (Piątek) - 22 Listopada 2019, 00:00 (Piątek)

Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA, Wrocław Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilety przypisane poniżej do poszczególnych pokazów
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

W październikowe i listopadowe piątkowe wieczory zapraszamy na spotkania z polskimi filmami kryminalnymi, które realizowane były w Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu. W ramach cyklu "Piątki z kryminałem" zobaczyć będzie można m.in. takie tytuły jak "Morderca zostawia ślad" i "Wśród nocnej ciszy". 

Wszystkie pokazy są bezpłatne, ale z uwagi ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o pobieranie darmowych wejściówek na stronach:

"Dwaj Panowie N"
- 11 października - pokaz już się odbył
"Morderca zostawia ślad" - 18 października - pokaz już się odbył
"Hazardziści" -15 listopada - wejściówki: https://evenea.pl/event/hazardzisci/
"Wśród nocnej ciszy" - 22 listopada - wejściówki: https://evenea.pl/event/wsrodnocnejciszy/

W tym roku mija 65 lat od rozpoczęcia działalności przez Wytwórnię Filmów Fabularnych (WFF) we Wrocławiu, której jesteśmy kontynuatorem od 2011 r. jako Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA). Z tej okazji zaplanowaliśmy wydarzenia mające na celu utrwalanie oraz pielęgnowanie bogatej historii Wytwórni i polskiego kina, a także przybliżanie jej i dorobku WFF kolejnym pokoleniom. Częścią obchodów będą pokazy filmowe w ramach cyklu "Piątki z kryminałem".

W Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu zrealizowano niemal 500 filmów, w tym liczne produkcje kryminalne. Wśród nich znajdziemy wiele zaskakujących, trzymających w napięciu i pełnych zwrotów akcji historii. Cztery z nich zaprezentujemy w październiku i listopadzie w naszej Sali kinowej. 

Już 11 października, w ramach rozpoczęcia cyklu "Piątki z kryminałem" zobaczyć będzie można film "Dwaj Panowie N" Tadeusza Chmielewskiego z 1961 r. To opowieść o śledztwie w sprawie śmierci urzędnika o niezwykłym hobby, którym jest zbieranie informacji o osobach urodzonych 29 lutego. 18 października zapraszamy na seans filmu "Morderca zostawia ślad" Aleksandra Ścibor-Rylskiego z 1967 r., z ostatnią rolą Zbyszka Cybulskiego. Akcja filmu rozgrywa się w ostatnich dniach wojny i skupia się na poszukiwaniach przestępcy, który popełnił morderstwo i ukradł kartotekę konfidentów gestapo. 15 listopada zaprezentujemy film "Hazardziści" Mieczysława Waśkowskiego z 1975 r., którego scenariusz oparty został na autentycznej historii napadu na oddział Narodowego Banku Polskiego w Wołowie. Spotkania z kryminałami zakończymy 22 listopada pokazem filmu "Wśród nocnej ciszy" Tadeusza Chmielewskiego z 1978 r. To opowieść o śledztwie i próbach schwytania seryjnego zabójcy dzieci.

Seanse w Sali kinowej CeTA (ul. Wystawowa 1) rozpoczynać się będą o godzinie 19:00.

Zobacz również:

film wydarzenia Wrocław