Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Normalny / miejsce siedzące nienumerowane

dostępnych: 119

7 Marca 2021, 16:00 20,00 zł

Dobre Miejsce oraz Towarzystwo Patriotyczne zapraszają na koncert pt. "WIOSNA NASZA !". Nastrojowy koncert łączący historię i współczesność. W programie wspomnienie wielkiego zwycięstwa Polaków nad Sowietami z 1921 r, nawiązanie do spraw bieżących, optymizm i nadzieja na wielkie zwycięstwo nad epidemią.

W koncercie udział wezmą Jan Pietrzak z ekipą w składzie:
Aleksandra Gintrowska
Paulina Grochowska
Piotr Rafałko
Przy akompaniamencie Kapeli spod Egidy pod kierunkiem Mariusza Dubrawskiego.

Jan Pietrzak - twórca i lider dwóch satyrycznych kabaretów: studenckiego w Hybrydach (lata 60-67) i Kabaretu pod Egidą (od 67 do…?). Autor tysięcy piosenek, monologów, felietonów oddających polskie nastroje i realia ostatniego półwiecza. Niezrównany komentator społecznych i politycznych przygód społeczeństwa przełamującego zniewolenie komunistycznego ustroju.

Jego patriotyczna pieśń "Żeby Polska była Polską" stała się w 80 roku spontanicznym hymnem Solidarności. Powiedzonka, refreny, myślowe skróty pana Janka zapadły w pamięć milionom słuchaczy.

Wprowadził nowy, nie stosowany wcześniej styl prowadzenia kabaretowej narracji, styl, który znalazł licznych naśladowców. Określono go mianem "ojca chrzestnego" kabaretowej branży. Patronował wielu utalentowanym osobom, doprowadzając do sukcesów i popularności znane obecnie gwiazdy estrady.

Towarzystwo Patriotyczne - Fundacja Jana Pietrzaka, której misją jest promowanie i wspieranie twórców, postaw i dzieł służących narodowi polskiemu. Powstała by wspierać sprawy, dzieła, ludzi dobrze życzących i służących Polsce. Działa w sferze szeroko pojętej kultury. Organizuje wydarzenia np. Polonez 3 Maja na pl Zamkowym, Mobilizacja w rocznicę wybuchu wojny, Wiec poetów w obronie Adama Mickiewicza, Koncert Niepodległości. A także wręcza doroczne nagrody "Żeby Polska była Polską" wybitnym twórcom.
Więcej informacji: //towarzystwopatriotyczne.org/

7 marca 2021 r. godz.: 17:00.

Miejsce: Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 wej. B

Bilety - 20 zł. (MIEJSCA NIENUMEROWANE - LICZBA MIEJSC OGRANICZONA)

UWAGA: Wydarzenie odbędzie się zgodnie z obowiązującymi zasadami wyznaczonymi przez MINISTERSTWO KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO ORAZ GŁÓWNY INSPEKTOR SANITARNY

Zobacz również:

koncerty Koncert Patriotyzm wydarzenia Warszawa