Piknik Odnawialnych Źródeł Energii. Eksperymentalne badania porównawcze falowników PV [ONLINE]
16 Czerwca 2021, 10:00 (środa)
On-line,
TAURON Dystrybucja S.A. oraz uczelnie współpracujące ze spółką w ramach Rady Naukowej, tj. Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie (w ramach projektu KlastER), a także Politechnika Wrocławska, Politechnika Śląska, Politechnika Opolska oraz Politechnika Częstochowska organizują Piknik OZE 2021 poświęcony oddziaływaniu odnawialnych źródeł energii, a w szczególności elektrowni fotowoltaicznych (PV) na pracę sieci elektroenergetycznej oraz gotowości elementów instalacji fotowoltaicznych do współpracy z siecią na warunkach wynikających z sukcesywnie wprowadzanych do obowiązywania właściwych Kodeksów Sieci. Wydarzenie będzie obejmować część seminaryjną oraz część eksperymentalną, która tym razem będzie dotyczyć badań falowników dedykowanych prosumenckim instalacjom PV.
W ramach tego wydarzenia prowadzone są testy inwerterów jedno- i trójfazowych, o mocach jednostkowych nie większych niż 6 kWp, oferowanych przez obecnych na polskim rynku producentów i dostawców tych urządzeń, m.in. w zakresie sprawności elektrycznej oraz warunków technicznych regulujących współpracę mikroinstalacji z elektroenergetyczną siecią. Szczegóły wydarzenia opisane są na witrynie Pikniku https://www.tauron-dystrybucja.pl/piknik-oze.
Jednym z istotnych elementów Pikniku jest prezentacja wyników eksperymentalnych badań porównawczych falowników. Dlatego z przyjemnością zapraszamy na seminarium, podczas którego zaprezentowane zostaną kluczowe zagadnienia związane z wpływem energetyki rozproszonej na proces kształtowania elektroenergetycznego systemu dystrybucyjnego oraz wstępne wyniki badań.
Piknik OZE 2021 został objęty honorowym patronatem:
Ministra Klimatu i Środowiska Michała Kurtyki oraz Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii
Informacje organizacyjne
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i możliwy po wcześniejszej rejestracji. Do wszystkich osób, które zgłoszą swój udział, rozesłany zostanie link, umożliwiający udział w wirtualnej części wydarzenia (via Webex). Dla osób niezarejestrowanych przygotowaliśmy transmisję wydarzenia na kanale YouTube projektu KlastER.
Projekt współfinansowany ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu badań naukowych i prac rozwojowych Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków GOSPOSTRATEG / umowa nr Gospostrateg1/385085/21/NCBR/19