Spektakl Pilecki.Raport

6 Marca 2020, 20:00 (Piątek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Pobranie wejściówki będzie niezbędne do uczestnictwa w spektaklu, zapisz ją na swoim telefonie i pokaż przy wejściu na salę.
Jest ona całkowicie bezpłatna, jeżeli uznasz sztukę za wartościową, po jej zakończeniu będzie możliwość dobrowolnego wsparcia finansowego Teatru Bez Maski.
Bezpłatna wejściówka

Pobranie wejściówki będzie niezbędne do uczestnictwa w spektaklu, zapisz ją na swoim telefonie i pokaż przy wejściu na salę.
Jest ona całkowicie bezpłatna, jeżeli uznasz sztukę za wartościową, po jej zakończeniu będzie możliwość dobrowolnego wsparcia finansowego Teatru Bez Maski.

Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Spektakl poświęcony postaci Witolda Pileckiego i jego doświadczeniu z życia w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu.

Wstrząsający. Prawdziwy. Dokładny. Dokument Witolda Pileckiego. O Auschwitz. O Polakach. 

O Niemcach. O życiu. O śmierci. O cierpieniu. O strachu, walce, konspiracji i przetrwaniu.

Scenariusz: w 90% to wybór z oryginalnego tekstu "Raportu" Witolda Pileckiego, 5% to fragmenty książki "O naśladowaniu Chrystusa" Tomasza a Kempis, a 5% to tekst dramatyczny Marcina Wąsowskiego powstały w oparciu o wspomnienia syna Witolda - Andrzeja Pileckiego.

Pilecki.Raport
Teatr Bez Maski
Reżyseria Marcin Wąsowski
Scenografia i kostiumy Marta Zbańska
Muzyka Urszula Kasprzak-Wąsowska (UrKa)

Aktorzy: Michał Łysiak, Iga Najda, Sylwia Baran, Karolina Kowal, Marlena Żukowska, Krzysztof Petkowicz, Grzegorz Popiołek.


W spektaklu mówimy słowami Pileckiego. Powracamy do wydarzeń przerażającego Oświęcimia. Wnikamy w powykrzywiane człowieczeństwo, brutalnie dotknięte zdziczeniem. Za wszelką cenę trwamy przy resztkach wrażliwości, nie popadając w nieczułą bierność i pozbawioną przyszłości obojętność. Trzymamy się człowieka, mimo że od niego (jego bezdusznej postaci) właśnie chcemy uciec jak najdalej.

Spektakl to wędrówka w przeszłość. Ale im głębiej się cofamy, tym bardziej rysujemy smutny obraz dzisiejszego świata - tych miejsc, w których brat zabija brata, w których następuje podział na tych co żyć mogą i na tych co żyć nie powinni, w których śmierć przychodzi bez słów, nocą, metodycznie zabierając niewinnych.

Spektakl Pilecki. Raport. to świadectwa przeżycia nadziei w człowieku poddanym promieniowaniu nienawiści i okrucieństwa, to krzyk wiary w ludzką czułość, dobro i współodczuwanie. To opowieść o bohaterze. O Witoldzie Pileckim. O jego sile i poświęceniu.

Muzyka w tym spektaklu powstaje na żywo, wraz z rozwojem historii. Jest po części improwizowana. Poddaje się opowieści, ale jednocześnie ją kształtuje, a nawet prowadzi. Jest to rzeczywiste współtworzenie, współodczuwanie i dotknięcie niepowtarzalności.

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Lublin