To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bezpłatny bilet
już niedostępne -


Automatyczna generacja kodu produkcyjnego na procesory wbudowane

Data spotkania online: 11 stycznia godz. 10:00 
Czas trwania: 1h 30 min

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w seminarium online "Automatyczna generacja kodu produkcyjnego na procesory wbudowane". Webinarium dedykowane jest wykładowcom i studentom, którzy chcieliby dowiedzieć się czym jest automatyczna generacja kodu i jakie jest jej miejsce w procesach projektowych, a także jak wygenerować kod.

W dzisiejszym świece, kiedy jesteśmy otoczeni przez urządzenia elektroniczne, gdzie nawet najmniejsze gadżety zawierają w sobie mikrokontrolery, programowanie jest "chlebem powszednim" w projektowaniu nowych rozwiązań. Jednak właśnie ta powszechność i obecność w wielu dziedzinach życia, od rozrywki po komunikację, transport, medycynę i sterowanie procesami krytycznymi, sprawia, że programowanie dziś różni się od tego znanego z przeszłości.

Kod działający w urządzeniach, szczególnie tych, gdzie maszyna współpracuje z operatorem lub na szali jest ludzkie zdrowie i życie, poddawany jest rygorystycznym testom, musi spełniać szereg norm i wytycznych oraz wykazywać się brakiem błędów we wszelkich scenariuszach. Te kryteria są niemałym wyzwaniem dla klasycznego ręcznego pisania kodu. Dlatego też coraz częściej polegamy na automatycznej generacji kodu, która nie tylko ułatwia tworzenie programów, ale też minimalizuje liczbę błędów i usprawnia testowanie algorytmów. Na tych właśnie zagadnieniach skupiać się będzie przedmiotowa prezentacja.


Podczas prezentacji omówione zostaną następujące tematy:

- Czym jest automatyczna generacja kodu i jakie jest jej miejsce w procesach projektowych
- Generacja kodu w MATLABie - Embedded Coder
- Jak wygenerować kod - demonstracja z przykładami


Do kogo jest adresowane?

Seminarium skierowane jest do pracowników dydaktycznych i studentów Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej Politechniki Krakowskiej. 


Prelegent

Konrad Kolski - pracuje jako inżynier aplikacji w firmie ONT. Na co dzień zajmuje się zagadnieniami związanymi z wykorzystaniem narzędzi MathWorks w metodyce Model-Based Design, modelowaniem i symulacją systemów dynamicznych w tym projektowaniem systemów sterowania, weryfikacją i walidacją w środowisku Simulink oraz automatyczną generacją kodu C wraz z szeroko pojętą współpracą środowisk MATLAB i Simulink z różnymi platformami sprzętowymi. Ukończył studia magisterskie na kierunku Mechatronika w specjalności Projektowanie i Eksploatacja Systemów Mechatronicznych.


W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod adresem: m[email protected]



Organizatorem wydarzenia jest firma Oprogramowanie Naukowo - Techniczne.

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, jesteśmy także aktywni w social mediach

Strona ONT - www.ont.com.pl

Fanpage Fb - www.facebook.com/ont.matlab

Konto na LinkedIn - https://www.linkedin.com/company/oprogramowanie-naukowo-techniczne/

Zobacz również:

szkolenia