To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet normalny
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Szykuje się mocna końcówka roku, jeśli chodzi o cykl #opartenafaktach. Na zakończenie tegorocznej edycji zapraszamy na spotkanie z Bartkiem Przybyszewskim i Mateuszem Witkowskim, duetem odpowiedzialnym za @Podcastex oraz autorami książki "Podcastex. Polskie milenium" o przełomie wieków w Polsce - czasach, w których w Polsce raczkował internet, muzyczne tryumfy święcił facet z czerwonymi włosami, a afery były w stanie rozłożyć partię rządzącą.

To jedna bomba. Druga jest taka, że spotkanie poprowadzi Małgorzata Halber🙀

-

Po co usuwaliśmy drabinki z basenów w Simsach? Kto zrozumiał historię słynnego swetra z gruszką? Czy bracia Mroczkowie pomogli Polsce wejść do Unii Europejskiej? Dlaczego smok z Wiedźmina wyglądał jak wyglądał? Jakiej muzyki słuchał w samochodzie Andrzej Lepper? Jak żegnali się hiphopowcy występujący w Rowerze Błażeja? Czy Nokia 3310 rzeczywiście była niezniszczalna? I czy Leszek Miller wiedział o [tu wstawcie dowolny skandal z początku XXI wieku]? To z blurba, ale wiecie jak jest, wypada wstawić do opisu.

-

13 grudnia, godz. 18:00, MOCAK (ul. Lipowa 4)

-

Bartek Przybyszewski (ur. 1987) - dziennikarz, bloger, miłośnik komiksów i filmów. Pisał dla serwisów Gazeta.pl, Noizz.pl, Onet, Wirtualna Polska. Wspólnie z Mateuszem Witkowskim prowadzi podcast o latach 90. i 00. "Podcastex", który otrzymał nagrodę dla podcastu roku podczas gali Influencers LIVE Awards 2022. Z wykształcenia andragog i filmoznawca. Prowadzi bloga "Liczne rany kłute". Współautor wywiadu rzeki z Krzysztofem Gonciarzem pt. "Rozum i godność człowieka" (2019) i książki o substancjach psychoaktywnych pt. "Haj, czyli jak nie szkodzić sobie i innym" (2022).


Mateusz Witkowski (ur. 1989) - redaktor naczelny portalu Popmoderna.pl, stały współpracownik Gazeta.pl, "Czasu Kultury" i "Dwutygodnika". Stypendysta MKiDN w roku 2018, stypendysta NCK w roku 2020. Interesuje się związkami między literaturą a popkulturą, brytyjską muzyką z lat 80. i 90. oraz włoskim futbolem. Autor facebookowego bloga Popland, współautor Podcastexu, "Podcastu roku" w plebiscycie Influencers Live Awards 2022. Prowadzi zajęcia dotyczące muzyki popularnej na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Małgorzata Halber - pisarka, rysowniczka, dziennikarka. Absolwentka wydziału filozofii na UW, w latach 2000-2010 prezenterka stacji muzycznej Viva Polska. Później felietonistka T-Mobile Music. Pisała do Gazety Wyborczej, Dziennika Feministycznego, Aktivista, obecnie współpracuje z tygodnikiem "Polityka". Autorka "Najgorszego człowieka na świecie" oraz "Książki o miłości" (wspólnie z Olgą Drendą).

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Kraków