Podstawy UI / Strefa UX

26 września 2019, 09:00-14:00 (czwartek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Liczba
  Podstawy UI
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
O możliwości udziału w warsztatach będziemy informować mailowo w miarę zwalniania się miejsc! Lista rezerwowa

O możliwości udziału w warsztatach będziemy informować mailowo w miarę zwalniania się miejsc!

Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Tworzenie interfejsów, to część projektowania, która jest najbliżej użytkownika. Wymaga połączenia użyteczności z wizualną estetyką. Jak zaprojektować interfejs, który będzie nie tylko piękny graficznie, ale również intuicyjny?

Pozornie projektowanie interfejsów wydaje się prostą sprawą. Ale nie sztuką jest stworzenie efektownej grafiki. Projektant jest odpowiedzialny również za to, by użytkownik wiedział jak korzystać z interfejsu. To nie tylko projektowanie wyglądu, ale też możliwych sposobów korzystania z aplikacji.

Czego się dowiesz?

Podczas warsztatów zapoznamy się z podstawami graficznymi, potrzebnymi do tworzenia "ładnych" i użytecznych interfejsów. Przejdziemy przez podstawy dotyczące: koloru, typografii, siatki, przestrzeni i kontrastu. Jednak przede wszystkim zdefiniujemy co to znaczy, że coś jest "ładne" i dlaczego to nie jest takie łatwe, jak się wszystkim wydaje. Na podstawie wskazówek, wspólnie zaprojektujemy przykładowy fragment interfejsu.

Dla kogo?

Warsztat kierowany jest do osób, które chcą zacząć swoją przygodę z UI i zaprojektowanie swojego pierwszego interfejsu mają jeszcze przed sobą.

Na warsztatach konieczny jest własny laptop! 

Warsztaty poprowadzi Marta Mielcarek.

Pracuje jako UX/ UI Designer w firmie SoftwareMill. Prowadzi zajęcia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz na Collegium Da Vinci. Jest również inicjatorką spotkań Tipi UX.

kiedy: 26.09.2019 (czwartek), 9.00-14.00
gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, coworking
wstęp: wolny, wymagana rejestracja

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Gdynia