To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet bezpłatny
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Szanowni Państwo,

zachęcamy do współtworzenia nowej polityki kulturalnej Warszawy i udziału w warsztacie, który odbędzie się 7 września (sobota) w budynku Akademii Sztuk Pięknych przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 39 w godzinach 10-14.

Punktem wyjścia będzie raport z czerwcowych, lokalnych warsztatów, podczas których określiliśmy wartości, jakie powinny wyróżniać kulturę w naszym mieście. Raport zawiera listę najważniejszych zjawisk i trendów kształtujących współczesność, naprzeciw którym powinna wychodzić kultura oraz listę najważniejszych wartości wraz z definicjami. Można go znaleźć pod linkiem: http://kulturalna.um.warszawa.pl/prk,17,11435,Warto%C5%9Bci_dla_kultury_ndash%3B_raport_z_warsztatoacute%3Bw.html?locale=pl_PL

Dyskusję nad wyzwaniami i perspektywami rozwoju kultury na kolejną dekadę rozpoczęliśmy w maju. Do wypracowania nowego dokumentu zapraszamy przedstawicieli różnych środowisk, chcemy, aby powstawał w sposób jak najbardziej partycypacyjny. Realizujemy standardy, które wyznacza Strategia #Warszawa2030 przy tworzeniu dokumentów programujących rozwój m.st. Warszawy. Zgodnie z nimi polityka jest dokumentem kierunkowym, stanowi deklarację zasad i wartości, wyraża sposób myślenia o danym aspekcie funkcjonowania miasta. Ponadto dobiega końca "Program rozwoju kultury do 2020 roku. Miasto kultury i obywateli", który dotychczas wyznaczał kierunki warszawskiej polityki kulturalnej.

Zapraszamy i uprzejmie informujemy, że liczba miejsc na warsztacie jest ograniczona.

Organizatorem warsztatu jest Biuro Kultury m.st. Warszawy, a partnerem technicznym Dom Kultury Dorożkarnia.

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Warszawa