To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet bezpłatny
już niedostępne -

Polski biznes na rynku niemieckim

Polska jest obecnie drugim największym eksporterem do Niemiec w Europie. 

W zeszłym roku wyprzedziliśmy Francję i Włochy.


25.01.2021 r. w poniedziałek zapraszamy na panel dyskusyjny dot. handlu Polska-Niemcy. 


Poruszone zostaną m.in. takie tematy jak:
- jak zacząć;
- kluczowe wyzwania;
- niemiecki e-commerce.Dr. Dominik Wagner, LL.M., niemiecki adwokat oraz partner w kancelarii prawnej TIGGES Rechtsanwälte (Düsseldorf). Certyfikowany specjalista (Fachanwalt) z zakresu prawa handlowego i korporacyjnego, jak i międzynarodowego prawa gospodarczego.

Od początku swojej działalności adwokackiej świadczy kompleksową pomoc prawną na rzecz niemieckich, polskich i zagranicznych przedsiębiorstw w różnych kwestiach prawa gospodarczego, w szczególności przy zakładaniu spółek i ekspansji zagranicznej, w zakresie prawa umów, prawa handlowego, korporacyjnego oraz prawa nieruchomości. Dr. Wagner doradza w zakresie różnych konstelacji projektów biznesowych, strukturyzacji korporacyjnych oraz świadczy pomoc prawną przy fuzjach i przejęciach (M&A).

Istotny aspekt działalności Dr. Wagnera stanowi specjalizacja w zakresie polsko-niemieckiego obrotu gospodarczego, świadczy on doradztwo na rzecz średnich i dużych przedsiębiorstw w ich transgranicznych przedsięwzięciach handlowych i inwestycyjnych po obu stronach Odry w danym kraju sąsiednim.

Approved Compliance Officer, zajmuje się doradztwem w zakresie compliance dla sektora średnich przedsiębiorstw. Sędzią Sądu Koleżeńskiego działającego przy Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej (AHK Polska) oraz Przewodniczący Komisji Rady Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach ds. MŚP i Firm Rodzinnych.


Marcin Rutecki posiada kompetencje z trzech obszarów: marketingu i sprzedaży (z naciskiem na online), finansów oraz zarządzania strategicznego i operacyjnego. Koncentruje się na twardych wynikach, ryzyku (identyfikacji, ocenie, zarządzaniu) oraz zysku.

Jest związany z Infron - organizacją zajmującą się inżynierią sprzedaży w Internecie, będącą partnerem dla ekspansji biznesu online (infron.pl).

Ma doświadczenie zarówno w B2B jak i B2C, produktach i usługach, rynkach krajowych i zagranicznych, spółkach działających w obszarze e-commerce i poza nim oraz bardzo różnych branżach. 13+ lat doświadczenia w negocjacjach i sprzedaży; 8+ lat w zarządzaniu operacyjnym; 5+ lat w marketingu; 5+ lat w finansach.

Ukończył MBA dla Finansistów na Akademii Leona Koźmińskiego jako najlepszy student. Zdobył również tytuł topowego głosu LinkedIn w Polsce w 2018 i 2019 r. Link do panelu zostanie automatycznie wysłany po rejestracji i znajduje się w mailu potwierdzającym rejestrację. Oraz będzie wysłany na 20 minut przed wydarzeniem na podany adres email.


Zobacz również:

inne