To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Normalny
już niedostępne -

17 września (piątek) o godz. 18.00 zapraszamy na wykład dr. hab., prof US Dariusza Chojeckiego "O cholera! Azjatycka Hydra w Szczecinie w 1866 i 1892 roku". Wykład odbędzie się w ramach projektu "Pomerania incognita". Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej: stacjonarnie w filii nr 7 (Pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) oraz w formie live'a na Facebooku biblioteki. Na spotkanie stacjonarne obowiązują bezpłatne wejściówki.

Dariusz Kazimierz Chojecki - polski historyk, dr hab. nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny Instytutu Historycznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Jest członkiem Komitetu Nauk Demograficznych na I Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych Polskiej Akademii Nauk. Autor m. in. książki "Choroba i śmierć w perspektywie społecznej w XIII-XXI wieku".

"Pomerania incognita. Spotkania z pomorską przeszłością" to projekt popularyzujący historię Pomorza od pradziejów po wiek XX.

Raz w miesiącu (poza okresem wakacyjnym) organizujemy w filii bibliotecznej nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) wykłady tematyczne połączone z dyskusją oraz okazjonalnie spotkania promujące książki wydane przez pracowników naukowych Instytutu Historii Uniwersytetu Szczecińskiego i Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk, których tematyka zainteresuje większe grono odbiorców.

Organizatorzy projektu:
Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie
Instytut Historyczny Uniwersytetu Szczecińskiego
Instytut Archeologii i Etnologii PAN
Fundacja Ścieżkami Pomorza

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Szczecin