POROZUMIENIE W ZESPOLE

23 Września 2019, 17:00-20:30 (Poniedziałek)

Smolna 4 Centrum Przedsiębiorczości, Warszawa Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  early bird
już niedostępne 5,00 zł -
  normalny
już niedostępne 25,00 zł -

POROZUMIENIE W ZESPOLE

Miniwarsztaty empatycznej komunikacji dla osób odpowiedzialnych za rozwój kompetencji zespołów. Oparte o założenia porozumienia bez przemocy (NVC) - metody oferującej narzędzia budowania satysfakcjonujących relacji zawodowych.


Dlaczego warto wziąć udział w spotkaniu?

Empatia jest kluczową kompetencją menedżerów, dbających o rozwój swojej firmy i relacje międzyludzkie oparte na wzajemnym zrozumieniu i szacunku dla swoich potrzeb. Wdrożenie kultury organizacji opartej na empatii sprzyja osiąganiu zarówno wymiernych wyników, uwalnia kreatywność i innowacyjność, ale także ma znaczny pozytywny wpływ na morale i większe poczucie sensu wśród pracowników.

Gdy w zespole pojawiają się problemy: utrudniony przepływ informacji, brak zaufania, plotki w kuchni, brak inicjatywy i ograniczanie się do wykonywania podstawowych zadań, napięta atmosfera to prawdopodobnie blokada leży w komunikacji. Wzajemne usłyszenie się jest pierwszym krokiem do zauważenia konfliktu, nazwania rzeczy po imieniu i porozumienia się. Aktywne słuchanie w oparciu o uczucia i potrzeby to pierwszy krok do budowania dobrych relacji i atmosfery zaufania w pracy.

Organizacje, które włączają w swoje myślenie, planowanie i działanie empatyczne podejście umożliwiające upodmiotowienie pracowników, osiągają wymierne rezultaty:

  • Obniżenie kosztów o 45%
  • Zwiększenie wydajności o 250%
  • Wzrost dochodów i zysków o 100%
  • Zmniejszenie liczby wypadków, nieobecności w pracy i zachorowań o 50%
  • Wzrost ogólnej wartości akcji na rynku od 3,42 do 18,5 razy*

Obecnie to nie pensja przywiązuje ludzi do miejsca pracy, lecz to, że mogą być sobą, wnosić swój niepowtarzalny wkład, talent, wizję i widzą sens we współpracy. Ludzie pragną uznania i bycia ważnymi, nie chcą być trybikami w maszynie. Konstruktywna komunikacja łączy w sobie postawę szacunku i uznania z jasnym sposobem wyrażania się. Buduje świadomość swoich uczuć, potrzeb i uczy skutecznych sposobów komunikacji, wspierających rozwiązywanie konfliktów.

W czasie tego spotkania chcemy pokazać Ci, jak to działa. Jeżeli chcesz budować głębokie porozumienie z zespołem - przyjdź i zrób z nami pierwszy krok.

Czego się dowiesz i doświadczysz?

- uważnego i aktywnego słuchania, 
- różnicy między dominacją a współpracą,
- odejścia od schematów i schematycznego myślenia,
- podstaw komunikacji opartej na potrzebach

*wyniki badań opracowane na podstawie analizy 1435 firm z listy Fortune 500, opisanych w książce Jima Collinsa "Od dobrego do wielkiego"

ZAPISY

https://evenea.pl/event/porozumieniewzespole2019/ 

inwestycja: 25 PLN; do 23 sierpnia early birds rezerwują swój udział w wydarzeniu za symboliczne 5 PLN.

PROGRAM

17:00 - 17:30 Powitanie i networking
17:30 - 19:30 Warsztaty
19:30 - 20:30 Q&A, dyskusja
20:30 pożegnanie

LOGISTYKA:
Gdzie: Centrum Przedsiębiorczości Smolna, ul. Smolna 4,
vis a vis Stacji PKP Powiśle
Kiedy: 23 września 2019, 17:00 do 20:30,
Zapraszamy na kawę, przekąski i owoce.

Kontakt:
[email protected], +48 793 388 828
[email protected], +48 691 483 118.


KTO PROWADZI

Beata Kosiacka
Trenerka komunikacji, coach ICF, absolwentka SGH, założycielka Babskiej Dżungli. Fascynuje ją rozwój osobisty i wspieranie innych w dążeniu do spełnionego życia w oparciu o ważne dla każdego potrzeby i cele. Pracuje z klientami indywidualnymi i zespołami. Ekspertka w budowaniu efektywności współpracy i komunikacji, tworzeniu kultury dialogu w zespołach.
W pracy łączy kreatywne myślenie, empatyczną komunikację, coaching i mediacje. Za swoją misję uważa uwalnianie od schematów i stereotypów na rzecz budowania relacji opartych na autentyczności i zaufaniu.
Współautorka kompleksowego programu do self-coachingu i Dziennika Rozwoju "Wiem, czego chcę!", który pomógł już setkom osób odnaleźć swoją autentyczną drogę i lepiej poznać siebie.

fot. wydarzenia John Schnobrich dla Unsplash.

Zobacz również:

szkolenia NVC Zespół wydarzenia Warszawa