Święto Hal Targowych "Non Stop Kolor" // Portret non-stop kolor / 23 października

23 Października 2021, 10:00 (Sobota) - 23 Listopada 2021, 14:00 (Wtorek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  bezpłatny
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Zapraszamy na warsztat fotograficzny z  Krzysztofem Winciorkiem pt. "Portret No Stop Kolor"

Spotkanie będzie miało charakter kreatywnej obróbki fotografii, a inspiracją będą dzieła artysty Andy Warhola w stylistyce POP-ART. To propozycja dla fotografii - koncepcji artystycznej, kreacji w opracowaniu portretu fotograficznego oraz pomysł na wykorzystanie zdjęcia w nowej popartowskiej odsłonie - jako grafikę na autorski gadżet-prezent.


"Sprawdzimy czy według jednego z haseł tego postmodernistycznego ruchu - wszystko może byś sztuką i każdy może być artystą.

Mocno akcentowany kolor to jeden z podstawowych środków wyrazu nurtu pop-artu. Zabawa kolorem oraz jego odpowiednie zestawienie w połączeniu z naszymi fotografiami, będzie kolejnym wyzwaniem dla naszego zmysłu postrzegania.
Podczas warsztatów nauczymy się obsługi zaawansowanych funkcji i możliwości programu Photoshop i darmowego Photopea. Zatem nie martw się jeśli nie masz Photoshopa, wystarczy, że przyjdziesz z komputerem. Przekażę Wam kreatywną wiedzę na temat metod kolorowania fotografii, pracy na warstwach obrazu, odpowiedniej separacji fragmentów oraz dostosowywaniu kontrastowości obrazu w celu osiągnięcia zamierzonych efektów.
Nauczymy się dostosowywania gotowych prac w postaci cyfrowej do druku. Zmiana rozdzielczości, dpi oraz prawidłowe powiększanie i pomniejszanie plików bez zbędnej straty jakości, nie będzie już dla Was tajemnicą. Dzięki tej wiedzy będziecie potrafili przygotować grafikę na plakat, koszulkę, kubek, torbę i inne pop-artystyczne gadżety"

- Krzysztof Winciorek


Do tego celu potrzebny będzie: 

- Wasz osobisty komputer / laptop 

- zdjęcia portretowe kupców hal 

- lub ewentulanie inne fotografie portretowefot. M. Korzewska / V Święto Hal Targowych - inspiracje szkołą Bauhaus, warsztat fotograficzny

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Gdynia