Pozametrykalne źródła do badań genealogicznych

1 Grudnia 2020, 16:30 (Wtorek) - 2 Grudnia 2020, 18:45 (środa)

online,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rejestracja bezpłatna

dostępnych: 2

już niedostępne -

Serdecznie zapraszamy gdańskich archiwistów społecznych, prywatnych i rodzinnych, a także pasjonatów historii, archiwistyki i genealogii, kolekcjonerów archiwaliów, na webinarium Pozametrykalne źródła do badań genealogicznych, które odbędzie się w dniach 1-2 grudnia 2020 r. (część I - wtorek, część II - środa) w godzinach 16:30 - 18.45. 

Będzie to ilustrowany przykładami przewodnik po pozametrykalnych źródłach do badań genealogiczno-historycznych, ze szczególnym uwzględnieniem Pomorza.

Udział w webinarium jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja. Zarejestrowane osoby otrzymają link do webinarium przed jego rozpoczęciem.

Cykl webinariów realizowany jest w ramach projektu "Historie zapisane w archiwaliach - gdańskie warsztaty archiwalne i genealogiczne", przygotowanego przez Fundacja im. Stanisława Flisa "Archiwa Pomorskie" wspólnie z gdańskim Oddziałem Stowarzyszenia Archiwistów Polskich.

Osoba prowadząca:

Janusz Groth - członek zarządu Pomorskiego Towarzystwa Genealogicznego. Absolwent Wydziału Elektroniki na Politechnice Gdańskiej. Historyk - amator, od wielu lat badający rodzinne dzieje. Najważniejszym z dotychczasowych dokonań jest obszerna monografia "Dzieje rodziny Grothów z Zelewa" (współautor Bogusław Szczygieł). Meloman, autor recenzji i publikacji dotyczących muzyki rockowej.

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska. 

Informujemy, iż Państwa dane (imię i nazwisko oraz email) usuwane są z elektronicznego formularza zgłoszeniowego niezwłocznie po zakończeniu webinarium.

Zgodnie z przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uraz ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. poz. 1000) informujemy, że kontakt z Fundacją im. Stanisława Flisa "Archiwa Pomorskie" jest jednoznaczny z przetwarzaniem danych osobowych na potrzeby realizacji podnoszonej przez Państwa sprawy. Przetwarzanie danych odbywa się zgodnie z zakresem i zasadami określonymi w informacji na temat obowiązku informacyjnego opublikowanej na naszej stronie internetowej pod adresem: http://www.archiwapomorskie.pl/przetwarzanie-danych-osobowych-obowiazek-informacyjny/.

Zobacz również:

szkolenia