Pozytywnik: mikrokolonie dla dorosłych

15 Czerwca 2021, 20:00 (Wtorek) - 4 Lipca 2021, 21:15 (Niedziela)

Online,

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
Bilet ze specjalną weekendową zniżką, która obowiązuje do niedzieli, 6.06.2021.

Liczba biletów w cenie promocyjnej ograniczona.
Pozytywnik: mikrokolonie dla dorosłych (rabat weekendowy)

Bilet ze specjalną weekendową zniżką, która obowiązuje do niedzieli, 6.06.2021.

Liczba biletów w cenie promocyjnej ograniczona.

już niedostępne 65,00 zł -
Bilet dla osób, które lubią planować z wyprzedzeniem.

Liczba miejsc w cenie promocyjnej ograniczona.
Pozytywnik: mikrokolonie dla dorosłych (bilet early bird)

Bilet dla osób, które lubią planować z wyprzedzeniem.

Liczba miejsc w cenie promocyjnej ograniczona.

już niedostępne 75,00 zł -
Bilet regularny. Pozytywnik: mikrokolonie dla dorosłych (bilet regularny)

Bilet regularny.

już niedostępne 80,00 zł -

Weź udział w mikrokoloniach dla dorosłych i spędź lato wypełnione przyjemnymi emocjami!

Jeżeli z nostalgią wspominasz czasy kolonii lub półkolonii i tęsknisz za możliwością kreatywnego wyrażania siebie, Pozytywnik: mikrokolonie dla dorosłych to program dla Ciebie! Mikrokolonie dla dorosłych to 3-tygodniowy cykl spotkań online, podczas których rozbudzisz uważność na otaczające Cię przyjemne emocje, będziesz mieć możlwiość tworzenia, a także zakosztujesz pozytywnego pisania terapeutycznego.

Podczas mikrokolonii będziemy więc pisać, tworzyć, kolekcjonować wspomnienia i doświadczenia, spacerować, dzielić się przemyśleniami i refleksjami - dokładnie tam, gdzie się akurat znajdujemy, 2 razy w tygodniu (program poniżej).

Dla kogo jest Pozytywnik: mikrokolonie dla dorosłych?

Jeśli już teraz prowadzisz dziennik, art journal lub pamiętnik, ten cykl jest dla Ciebie. Jeśli nie prowadzisz na co dzień żadnych zapisków, ale masz w sobie otwartość, aby spróbować, ten cykl jest dla Ciebie. Podczas mikrokolonii otrzymasz narzędzia, wyzwania i przestrzeń, aby pochylić się nad przyjemnymi emocjami, zauważyć je i zrozumieć, a w efekcie - wzmocnić ich odczuwanie.

Każdy tydzień Pozytywnika: mikrokolonii dla dorosłych to inny temat i inny rodzaj aktywności, które pozwalają przyjrzeć się otaczającemu nas światu z różnych perspektyw.

Plan mikrokolonii dla dorosłych:

Tydzień 1: Commonplace

15.06.2021, 20:00 - spotykamy się na godzinnej sesji poświęconej tworzeniu Commonplace (notatnika do gromadzenia zapisków, cytatów, wiedzy poświęconych jakiemuś tematowi) w klimacie Pozytywnika. Sesja będzie miała część wykładową i praktyczną.

20.06.2021, 20:00 - check-in i ćwiczenia w duchu pozytywnego pisania terapeutycznego (45 minut).

Co będzie potrzebne: notatnik, najlepiej niewielkich rozmiarów, aby można go było nosić przy sobie lub aplikacja mobilna umożliwiająca gromadzenie i grupowanie notatek.

Tydzień 2: Letni zin/kolaż

22.06.2021, 20:00 - ćwiczenia w duchu pozytywnego pisania terapeutycznego, poświęcone przyjemnym emocjom. Podczas ćwiczeń namierzymy te emocje, które następnie staną się inspiracją do stworzenia zinu/kolażu (45 minut).

27.06.2021, 20:00 - check-in, podczas którego wspólnie przez godzinę tworzymy zin/kolaż poświęcony wybranej przyjemnej emocji.

Co będzie potrzebne: koperta lub słoik, kartka A4 lub większa, ewentualnie strona w dzienniku; przybory do pisania/rysowania; nożyczki; klej/taśma klejąca.

Tydzień 3: Spacer partycypacyjny

29.06.2021 - osoby uczestniczące otrzymują plik audio z instrukcjami do 45-minutowego spaceru partycypacyjnego. Spacer możesz odbyć w dowolnym momencie tygodnia, pobierając nagranie na swój odtwarzacz/telefon.

4.07.2021, 20:00 - check-in. Wychodzisz tak blisko lub tak daleko od domu, jak masz ochotę. W plenerze, każda osoba w swojej lokalizacji, na Zoomie odbywamy 45-minutową sesję wspólnego pisania terapeutycznego, inspirowanego otoczeniem.

Co będzie potrzebne: notatnik i coś do pisania.

Zapisując się na mikrokolonie, dodatkowo otrzymasz dostęp do dodatkowych ćwiczeń przeznaczonych do samodzielnej pracy, publikowanych na grupie na Facebooku lub wysyłanych do Ciebie mailem w czwartki.

FAQ

1. Nie uważam się za osobę kreatywną. Czy Pozytywnik: mikrokolonie dla dorosłych są dla mnie?

Pozytywnik: mikrokolonie dla dorosłych nie są pokazem artystycznych umiejętności, tylko wirtualną przestrzenią, w której wspólnie z innymi osobami przeżywamy radość z tworzenia. To, co napiszesz, narysujesz, przelejesz na papier lub ekran pozostaje Twoje. Nie musisz uważać się za osobę kreatywną, aby skorzystać z programu.

2. Nie jestem w stanie uczestniczyć we wszystkich sesjach. Czy będzie można obejrzeć je później w formie nagrania?

Spotkania nie będą nagrywane ani udostępniane po zakończeniu sesji. Nie udostępniam też treści ćwiczeń osobom, które nie pojawiły się na zajęciach - bez wyjątków.

3. Co będzie mi potrzebne podczas spotkania?

Oprócz rzeczy wymienionych powyżej, potrzebny będzie stabilny dostęp do internetu oraz aktualna wersja bezpłatnego programu Zoom.

4. Wykupiłxm dostęp, ale nie mam linków do logowania. Co robić?

Linki do logowania zostaną wysłane najpóźniej 15.06.2021. Jeśli do godz. 15:00 tego dnia nie otrzymasz wiadomości, sprawdź, czy email z linkami nie trafił do folderu spam lub zakładki "Społeczności". Nadal nie możesz znaleźć wiadomości? Napisz na: pozytywnik@proseksualna.pl.

5. Chcę dołączyć do mikrokolonii, ale koszt uczestnictwa przekracza moje możliwości finansowe. Jak mogę wziąć udział w programie?

Nie chcę, aby finanse były przeszkodą w dostępie do dobrego samopoczucia. Jeśli czujesz, że możesz skorzystać na udziale w Pozytywniku: mikrokoloniach dla dorosłych i masz zamiar pojawiać się jeśli na wszystkich, to na większości sesji, a zakup biletu w pełnej cenie przekracza obecnie Twoje możliwości, skontaktuj się ze mną.


Pozytywnik: mikrokolonie dla dorosłych poprowadzi Natalia Grubizna - doradczyni w trakcie certyfikacji terapeutycznej, edukatorka seksualna, trenerka. Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów, grup i sesji indywidualnych. Jest autorką bloga proseksualna.pl.

Zobacz również:

inne Kreatywność Pisanie ekspresywne Psychologia pozytywna Rozwój emocjonalny