Pozytywnik 2 - piszemy dobre emocje (grupa online)

30 Listopada 2020, 19:30 (Poniedziałek) - 20 Grudnia 2020, 21:00 (Niedziela)

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
Dostęp do wszystkich 9 spotkań Pozytywnika. Pozytywnik 2 - grupa online

Dostęp do wszystkich 9 spotkań Pozytywnika.

już niedostępne 45,00 zł -
Dostęp do wszystkich 9 spotkań Pozytywnika. Proszę, wybierz ten bilet, jeżeli Twoja sytuacja finansowa naprawdę uniemożliwia Ci dołączenie do grupy w cenie regularnej. Liczba biletów ograniczona. Pozytywnik - grupa online (bilet dla osób w trudnej sytuacji finansowej)

Dostęp do wszystkich 9 spotkań Pozytywnika. Proszę, wybierz ten bilet, jeżeli Twoja sytuacja finansowa naprawdę uniemożliwia Ci dołączenie do grupy w cenie regularnej. Liczba biletów ograniczona.

już niedostępne 20,00 zł -

Potrzebujesz czasu dla siebie w przedświątecznej gorączce? Doświadczasz obecnie jakichś trudności i przydałaby Ci się odrobina przyjemnych, wzmacniających emocji?

Pisanie może poprawiać samopoczucie, a ja zauważyłam, że to, co dla nas dobre, pożyteczne i uzdrawiające nie zawsze przychodzi łatwo...

Tak właśnie może być z pozytywnym pisaniem terapeutycznym - jeśli trudno jest Ci znaleźć motywację do prowadzenia dziennika lub siadasz przed czystą kartką i masz pustkę w głowie, Pozytywnik jest dla Ciebie!

Pozytywnik to 9 półgodzinnych spotkań na żywo, realizowanych przez 3 tygodnie, podczas których wspólnie piszemy, wykorzystując metodę pozytywnego pisania terapeutycznego. Każdy tydzień dedykowany jest konkretnej emocji, która będzie tematem przewodnim przygotowanych przeze mnie ćwiczeń. W każdy z tygodni tematycznych wprowadzę Cię krótkim wykładem o emocji, którą będziemy celebrować przez kolejne 3 sesje. Ćwiczenia będą proste, aby każda uczestnicząca w programie osoba mogła się w nich odnaleźć, ale bardzo treściwe.

Spotkania będą odbywały się we wtorki, czwartki i niedziele na platformie Zoom.

Możesz wybrać, czy chcesz uczestniczyć w sesji porannej, aby zacząć dzień pozytywnie, czy wieczornej, aby poczuć się lekko przed snem.


Harmonogram:

Wieczorek zapoznawczy (dla osób chętnych - więcej informacji w sekcji FAQ)

30.11.2020 godz. 19:30

Tydzień 1

1.12.2020, godz. 9:30 lub 20:30

3.12.2020, godz. 9:30 lub 20:30

6.12.2020, godz. 9:30 lub 20:30

Tydzień 2

8.12.2020, godz. 9:30 lub 20:30

10.12.2020, godz. 9:30 lub 20:30

13.12.2020, godz. 9:30 lub 20:30

Tydzień 3

15.12.2020, godz. 9:30 lub 20:30

17.12.2020, godz. 9:30 lub 20:30

20.12.2020, godz. 9:30 lub 20:30


Dlaczego postanowiłam założyć Pozytywnik?

W maju 2020 roku ukończyłam kurs pisania terapeutycznego, który przygotował mnie do prowadzenia zajęć i używania tego narzędzia w praktyce. Podczas warsztatów i spotkań indywidualnych przekonałam się, że takie pisanie działa i przynosi pozytywne zmiany.

Choć sama często piszę po kilka godzin dziennie, bo jest to duża część mojej pracy, zauważyłam, że brakuje mi motywacji, aby praktykować pisanie dla lepszego samopoczucia. Postanowiłam więc stworzyć grupę, a więc pewnego rodzaju rytuał i zobowiązanie, która będzie tak samo dla mnie, jak i dla Ciebie.


FAQ

1. Nie uważam się za osobę kreatywną i nie umiem ładnie pisać. Czy mogę dołączyć do Pozytywnika?

Pozytywnik nie jest kursem pisania. Podczas niego nie tworzymy dzieł literackich, nie będę więc uczyć Cię składania pięknych zdań, tworzenia postaci, konstruowania świata przedstawionego. Dam Ci za to narzędzia i przestrzeń, aby wprowadzić do codziennej rutyny pozytywne emocje - Twoimi słowami i tak, jak potrafisz. To, co przelejesz na papier lub ekran pozostaje Twoje. Nie musisz uważać się za osobę kreatywną, aby skorzystać z pozytywnego pisania terapeutycznego.

2. Nie jestem w stanie uczestniczyć we wszystkich sesjach. Czy będzie można obejrzeć je później w formie nagrania?

Spotkania nie będą nagrywane ani udostępniane po zakończeniu sesji. Nie udostępniam też treści ćwiczeń. Tylko udział w sesjach na żywo pozwala na najpełniejsze korzystanie z Pozytywnika i bycie częścią grupy. Aby umożliwić udział zarówno osobom, które mają czas wyłącznie rano lub tylko wieczorem, albo zmienia się to u nich w zależności od dnia lub różnych czynników zewnętrznych, będę prowadzić sesje na żywo o 9:30 i 20:30.

3. Czym różnią się sesje poranne od wieczornych? Czy ćwiczenia na spotkaniu o 9:30 będą różnić się od tych o 20:30?

Sesje różnią się jedynie godziną rozpoczęcia - ćwiczenia podczas spotkań prowadzonych jednego dnia będą takie same, niezależnie od wybranej pory. Jest to ukłon w stronę osób, które lepiej funkcjonują o konkretnych porach dnia lub ich grafiki nie pozwalają im na uczestniczenie w spotkaniach wyłącznie rano lub wyłącznie wieczorem.

4. Czy jeśli zdecyduję się dołączyć do pierwszego spotkania o 20:30, muszę uczestniczyć w kolejnych sesjach o tej samej porze?

Nie. Po wykupieniu dostępu do Pozytywnika, najpóźniej do 30.12.2020, otrzymasz linki do wszystkich spotkań, zarówno porannych, jak i wieczornych. Możesz wybrać, do której sesji chcesz dołączyć. Możesz też wziąć udział w dwóch sesjach jednego dnia, jeśli czujesz, że jest to dla Ciebie użyteczne lub chcesz sprawdzić, kiedy lepiej Ci się pisze.

5. Dlaczego udział w Pozytywniku jest płatny?

Pozytywnik jest autorskim projektem, bazującym na technice pisania terapeutycznego. Opłata jest rekompensatą za mój czas włożony w prowadzenie grupy, przygotowanie ćwiczeń i opłacenie oprogramowania umożliwiającego spotkania. Dodatkowo, opłacenie udziału w grupie tworzy pewne sobowiązanie wobec siebie i zwiększa prawdopodobieństwo pojawiania się na poszczególnych sesjach.

Ponieważ jestem zdania, że dobre samopoczucie nie powinno być luksusem, koszt udziału w pilotażowym Pozytywniku to 45 zł za całość. Osoby, które z różnych powodów są obecnie w trudnej sytuacji finansowej, mogą wykupić miejsce w programie za 20 zł.

6. Co będzie mi potrzebne podczas spotkania?

Coś, co umożliwi Ci pisanie/utrwalanie swoich myśli - może to być papier i ołówek, notatnik i długopis, maszyna do pisania, komputer, urządzenie mobilne. Osoby niewidzące również mogą wykonywać ćwiczenia przy pomocy urządzeń rejestrujących mowę.

Niestety, nie jestem w stanie zapewnić symultanicznego przekładu spotkania na polski język migowy, natomiast tematy ćwiczeń, które stanowią większą część sesji, będą wyświetlane na ekranie. Obiecuję też dokonać wszelkich starań, aby osobom czytającym z ruchu warg ułatwić odbiór wideo.

Dodatkowo potrzebny będzie stabilny dostęp do internetu oraz aktualna wersja bezpłatnego programu Zoom. 

7. Wykupiłxm dostęp, ale nie mam linków do logowania. Co robić?

Linki do logowania zostaną wysłane najpóźniej 30.11.2020. Jeśli do godz. 15:00 tego dnia nie otrzymasz wiadomości, sprawdź, czy email z linkami nie trafił do folderu spam lub zakładki "Społeczności". Nadal nie możesz znaleźć wiadomości? Napisz na: pozytywnik@proseksualna.pl.

8. Czym jest "Wieczorek zapoznawczy"?

Wieczorek zapoznawczy to krótkie spotkanie dla osób chętnych, które chcą poznać pozostałe osoby biorące udział w Pozytywniku. To okazja do porozmawiania o swoich oczekiwaniach względem programu, a także zadania dodatkowych pytań o pisanie terapeutyczne lub sam projekt. Udział w tym spotkaniu jest opcjonalny, bo zdaję sobie sprawę, że niektórym osobom wystarczy pojawianie się na sesjach i wykonywanie ćwiczeń w ciszy, podczas gdy inne lubią rozmowy, dzielenie się refleksjami i interakcje z innymi. Podczas wieczorku będę prosiła osoby uczestniczące o krótkie przedstawienie się. 


Grupę poprowadzi Natalia Grubizna - doradczyni, edukatorka seksualna, trenerka. Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów, grup i sesji indywidualnych. Jest autorką bloga proseksualna.pl i podcastu "nat & seks".

Zobacz również:

inne Pisanie ekspresywne Psychologia pozytywna Rozwój emocjonalny