To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
Po rejestracji otrzymacie Państwo wiadomość e-mailem indywidualny link do prelekcji online. Link można wykorzystać tylko z JEDNEGO adresu IP czyli po kliknięciu w link wejście z innego urządzenia w tym samym czasie będzie niemożliwe. Zbrodnia to niesłychana. Głośne warszawskie procesy sądowe.

Po rejestracji otrzymacie Państwo wiadomość e-mailem indywidualny link do prelekcji online. Link można wykorzystać tylko z JEDNEGO adresu IP czyli po kliknięciu w link wejście z innego urządzenia w tym samym czasie będzie niemożliwe.

Wyprzedane 18,00 zł Wyprzedane

Jako, że okoliczności uniemożliwiają nam spotkanie z Państwem na żywo, zapraszamy zatem na prelekcję online. Ta opatrzona jest tytułem "Zbrodnia to niesłychana. Głośne warszawskie procesy sądowe." Zapraszamy na spotkanie w Internecie i spacer po dawnych salach sądowych.

Wszelakiej maści zbrodnie zawsze fascynowały uczciwych obywateli, budziły emocje, a procesom towarzyszyło żywe zainteresowanie oraz liczne komentarze. Nic nie zmieniło się pod tym względem do dzisiaj. Wystarczy spojrzeć na nagłówki z pierwszych stron gazet codziennych i portali internetowych. Zbrodnia przyciąga uwagę.

W wiekach średnich i nieco później nie tyle sama zbrodnia i proces fascynowały maluczkich, co efektowna egzekucja. A przodkowie w tym zakresie potrafili być zmyślni. Chociaż bywało, że okrucieństwo nie było zamierzone, i nawet tak solidnemu fachowcowi jak kat Kacper Bem zdarzył się gorszy dzień, przez co prosta dekapitacja mieczem zamieniła się w krwawą jatkę. Gdy zaprzestano publicznych egzekucji, uwaga skoncentrowała się na procesach, zwłaszcza, gdy na ławie oskarżonych zasiadały osoby ze sfer wyższych.

Podczas prelekcji chcielibyśmy opowiedzieć Państwu o kilku procesach sądowych, w wyjątkowy sposób przyciągających uwagę naszych przodków. O kilku, gdyż na omówienie wszystkich nie starczy nam czasu.

Usłyszycie Państwo między innymi:

  • jaka zbrodnia uważana była za największy występek w wiekach średnich?
  • dlaczego marszałek wielki koronny nakazał batożenie studentów?
  • kiedy prasa zaczęła informować o zbrodniach i relacjonować procesy oraz egzekucje?
  • w jaki sposób błąd kata stał się powodem zerwania narzeczeństwa?
  • jaką zbrodnię i proces zrelacjonowano szczegółowo w prasie praz pierwszy?
  • co sprawiło, że stateczna dobrze sytuowana gospodyni domowa w okrutny sposób pozbawiła życia znaną lichwiarkę?
  • kogo w warszawskim procesie bronił najwybitniejszy rosyjski prawnik?
  • jak to się stało, że zabójca wziętego lekarza kilka lat później pisał dydaktyczne książeczki dla dzieci?
  • kto zabił swoją ukochaną i jaki wyrok usłyszał?
  • czy dypsomania może uwolnić od odpowiedzialności za zabójstwo?
  • kiedy zabity został powołany na świadka i zeznawał przed sądem?
  • kim był "wampir w sobolach"?
  • jak to się stało, że policyjny lekarz nie odkrył rany postrzałowej w głowie?
  • co doprowadziło do wykrycia zabójców posła na sejm Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej?

Serdecznie zapraszamy na spotkanie online. Przez około 1,5 godziny będziemy poznawać świat występku i dawnych zbrodni.

Początek prelekcji 14 kwietnia 2021 o godzinie 19:00.

INFORMACJE TECHNICZNE

Po rejestracji, dokonaniu i zaksięgowaniu wpłaty przez platformę biletową Evenea, otrzymacie Państwo e-mailem indywidualny link do prelekcji online. Link można wykorzystać tylko z JEDNEGO adresu IP czyli po kliknięciu w link wejście z innego urządzenia w tym samym czasie będzie niemożliwe.

Przed prelekcją zostanie do Państwa wysłany e-mail z przypomnieniem o wydarzeniu.

W dniu i godzinie prelekcji prosimy o zalogowanie się na stronę Evenea Live poprzez kliknięcie w otrzymany, indywidualny link. Przy logowaniu platforma poprosi o podanie adresu e-mail oraz imienia. Adresy e-mail nie są w żaden sposób przez nas gromadzone i wykorzystywane są tylko na potrzeby realizacji tego wydarzenia.

Gdyby ktoś musiał zrezygnować z udziału w wydarzeniu prosimy o informację drogą mailową lub telefonicznie najpóźniej 24 godziny przed rozpoczęciem prelekcji.

Organizatorem jest Biuro Przewodnickie *Arktour*, numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego numer 1923. 

Terminy organizowanych przez nas wydarzeń znajdziecie Państwo na stronie: http://www.zwiedzajznami.com.pl/

Można też zapisać się na listę mailingową i otrzymywać, raz lub dwa w miesiącu, wiadomość o nadchodzących wydarzeniach: www.zwiedzajznami.com.pl/newsletter

Blog warszawski: www.whu.org.pl

Profil na Facebooku: https://www.facebook.com/ArktourWHU

Telefon: 514-784-177 lub 508 101 105

e-mail: [email protected]


Podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym. Po zakończeniu realizacji usługi firma Arktour WHU nie przetwarza Państwa danych ani nie nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów. Dane zbierane są poprzez Platformę Biletową "Evenea" przestrzegającą zasad polityki ochrony prywatności:https://evenea.pl/polityka-prywatnosci


Zobacz również:

kultura i sztuka