Warsztaty Product Discovery, czyli jak tworzyć produkty, które pokochają Twoi klienci?
29 Lutego 2020, 09:00 (Sobota)

Każdy z nas chce tworzyć i rozwijać wartościowe produkty i usługi. Takie, które będą rozwiązywały ważne problemy dla naszych klientów w atrakcyjny sposób i za odpowiednią cenę. To właśnie takie rozwiązania dają nam szansę na stworzenie dochodowego, skalowalnego biznesu.
Brzmi dobrze, prawda?🤘
Rzeczywistość pracy nad nowymi produktami jest jednak trudna. Często mierzymy się z dużą dawką niepewności oraz ciężkim do ogarnięcia chaosem rodzącym masę pytań....
Od czego zacząć? 😱Jakie informację są ważne? 😱Jak zaplanować prace? 😱Skąd wiemy, że posuwamy się do przodu i co robić jeśli tak nie jest?😱 Znamy to z własnego doświadczenia...
Jak sobie z tym poradzić? 🧐🤔
Z pomocą przychodzi nam PRODUCT DISCOVERY, czyli:
"Proces projektowania produktów i usług w oparciu o zaplanowane badania i eksperymenty, które pozwalają odkrywać to, czego tak naprawdę potrzebują Twoi klienci."
Dlaczego warto wziąć udział w warsztatach?
🚀Poznasz i zrozumiesz podejście, proces i techniki Product Discovery, które pomogą Ci budować wartościowe produkty i usługi w zwinny sposób.
🚀Dowiesz się jak zbudować pełnowartościowy zespół odkrywców oraz kulturę organizacyjną nastawioną na odkrywanie.
🚀Nauczysz się sprawdzonych metod warsztatowych i badawczych, które pomogą Ci zrozumieć jaki problem i dla kogo chce rozwiązać zanim zaczniesz myśleć o samym rozwiązaniu.
🚀Przekażemy Ci inspirująca i praktyczną wiedzę opartą o ciekawe case studies i różne techniki badawcze i walidacyjne.
🚀Damy Ci praktyczne, narzędzia, kanwy i zainspirujemy dobrymi praktykami, które pomogą Ci na każdym etapie Product Discovery.
⭐⭐⭐⭐⭐
"Odświeżające doświadczenie, bardzo wysoki poziom prowadzenia przez trenerów, mnóstwo inspiracji!" Arek - uczestnik pierwszej otwartej edycji warsztatów
PLAN WARSZTATÓW (9:00-17:30)
✅ Czym jest product Discovery - poznajemy metaproces i zasady gry
✅ Jak zbudować kulturę organizacyjną nastawioną na naukę i weryfikację zarówno obszaru problemu jak i rozwiązań
✅ Zwinny proces eksperymentacji krok po kroku - etapy, kanwy, techniki i przydatne narzędzia
✅ Przegląd technik odkrywania - discovery experiments (metody eksploracyjne, analityczne, badanie zainteresowania, wczesnego feedbacku, preferencji, prioretyzacji)
✅ Przegląd technik walidacji - validation experiments (prototypowanie, testowanie skłonności zakupowych, symulacje produktowe)
✅ Planowanie eksperymentów w praktyce - praca na case studies
✅ Droga do Product-Market fit - praktyczne wskazówki i techniki
✅ Podsumowanie z quizem wiedzy i (nagrodami 🏆 )
Dodatkowo:
💡Otrzymasz certyfikat ukończenia warsztatu, potwierdzający przygotowanie do realizacji i zarządzania procesem Product Discovery
💡Zjemy razem smaczny lunch - może też liczyć na przekąski oraz ciepłe i zimne napoje
💡Możesz liczyć na przegląd praktycznych książek, przewodników i materiałów warsztatowych pomagających facylitować proces Product Discovery
💡Możesz skorzystać z dedykowanej godzinnej konsultacji, dotyczącej realizacji Product Discovery w twoim zespole/przy twoim produkcie/usłudze
💡Dołączysz do naszej zamkniętej społeczności na fb - na której możesz podzielić się swoimi pierwszymi doświadczeniami, efektami lub trudnościami związanymi ze stosowaniem tego podejścia
Co mówią uczestnicy pierwszej edycji warsztatów?
⭐⭐⭐⭐⭐
"Solidna pigułka wiedzy, jasne wytłumaczenie zależności między product discovery a design thinking, lean, agile. Program warsztatu został dopasowany zarówno do świeżaków, jak i wyjadaczy w pracy ze zwinnie zarządzanymi projektami. Każdy z zespołu projektowego po takim szkoleniu będzie lepiej rozumiał jak identyfikować obszary do ulepszenia swojego pracy - nie ważne czy to PM, developer, designer czy badacz. Wielki plus za analizę popularnych kanw i narzędzi strategicznych, ich słabych stron i jak sobie z nimi radziś w pracy z klientem."
⭐⭐⭐⭐⭐
"Bardzo duża dawka praktycznych informacji, którą można stosować już w kolejnym projekcie. Mimo rozbudowanego tematu, poprowadzony sprawnie przez wzajemnie uzupełniających się wiedzą i anegdotami Bartka i Michała."
⭐⭐⭐⭐⭐
"Szkolenie w sposób przekrojowy buduje kompetencje w zakresie budowania produktów, które pokochają klienci. Ogrom wiedzy jest zapalnikiem inspiracji do dalszych poszukiwań i poszerzania umiejętności w tym temacie. Prowadzący to praktycy, którzy autentycznie uwielbiają to robić. Polecam!"
O prowadzących
Cześć to my - Michał i Bartek:)
Razem z Bartkiem już od ponad 10 lat odkrywamy i wykorzystujemy różnego rodzaju podejścia, techniki i narzędzia wspierające w wypracowywaniu optymalnej drogi projektowania produktów i usług, które ludzie uznają za potrzebne i wartościowe. Podczas tych warsztatów chcemy podzielić się z Wami tymi doświadczeniami i zainspirować Was do wykorzystania tego podejścia w Waszej codziennej pracy.
Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje o każdym z nas.
Michał Reda
Product & Growth Manager z 10-letnim doświadczeniem w branży digital. Przeszedł drogę od konsultanta wdrażającego produkty digital, po pracę w agencjach marketingowych, kierowaniu działem badań i rozwoju aż po prowadzenie start upu dla funduszu inwestycyjnego.
Obecnie Product & Growth Manager w Ework Group, w której buduje i skaluje nowe produkty z obszaru HR. Jego obsesją jest proces tworzenia unikalnej wartości dla użytkownika oraz osiąganie szybkiego wzrostu zadowolonych klientów. Prywatnie szczęśliwy tata, fan dobrej piłki nożnej, a także odkrywca wszystkiego co nowe i ciekawe. Sam nigdy nie przestaje się uczyć a także dzielić się wiedzą na warsztatach związanych z projektowaniem innowacji oraz growth hackingiem. W przeszłości związanych z takimi organizacjami jak Spark & Mortar (Grupa USP Zdrowie), tuRodzinka, UEFA, BMW/MINI, Miasto Gdańsk, PWN, WSiP, Operon, Grupa Adnext czy Sales Intelligence S.A i innymi. (LinkedIn)
Bartosz Narzelski
Projektant usług i komunikacji, facylitator procesów badawczo projektowych, z doświadczeniem jako Customer Experience Manager w Spark & Mortar. Wykładowca na kierunku School of Ideas na SWPS. Zwolennik szybkiego prototypowania pomysłów i zderzania ich z potencjalnymi odbiorcami. Prywatnie tata, fan Lego oraz alternatywnych form edukacji. Politolog, absolwent studiów podyplomowych Service Design na School of Form / SWPS oraz Psychologii Reklamy na UW. Współpracował z agencjami reklamowymi (VML, Brand New Heaven, OX Media i Kalicińscy.com), butikami i domami badawczo-projektowymi (Kantar, s360, This!, Stibitz), softwarehousami (Laboratorium.ee, SoftwareMill), pracowniami architektonicznymi (JAZ+) a także i z sektorem pozarządowym (Fundacja Batorego, Szkoła Liderów, FRSI, "Ę"). (LinkedIn)
Miejsce
Bracka 25, Warszawa