Projektowanie graficzne - wydawnictwa muzyczne

19 Czerwca 2021, 14:30 (Sobota) - 22 Czerwca 2021, 20:30 (Wtorek)

Zobacz na mapie

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Projektowanie graficzne - wydawnictwa muzyczne
16 Czerwca 2021, 12:00 2 000,00 zł

Zapraszamy na kurs "Projektowanie graficzne - wydawnictwa muzyczne" odbywający się pod patronatem stowarzyszenia Truest Artists, studia graficznego Forin Studio oraz Centrum Kreatywności Targowa w ramach Szkoły Kreatywności.

Kiedy?

 • 19.06 - 22.06, każdego dnia w godzinach 14:30 - 20:30,


Dla kogo?
Zajęcia poświęcone będą osobom, które:

 • chcą doskonalić swój warsztat artystyczno-zawodowy,
 • chcą zadbać o biznesową stronę swojej kariery.


Co otrzymasz?

 • podniesiesz swój poziom warsztatu graficznego,
 • zaprezentujesz swoje prace profesjonalistom,
 • dowiesz się o współczesnych trendach z branży graficznej,
 • poszerzysz wiedzę zdobytą na uczelniach wyższych,
 • zwiększysz swoją konkurencyjność na rynku pracy,
 • pobudzisz swoją kreatywność i przełamiesz bariery projektowe.


Prowadzący:
Truest Artists X Forin Studio - przyszłość - projekty multidyscyplinarne
Grzegorz Piwnicki / Marcin Niemczyn

Grail Point - kolekcjonowanie i obrót unikatowymi przedmiotami/ tylko mocno limitowane egzemplarze/ jak mały start-up urósł do takiego rozmiaru?
Paweł Sabarański / Marcin Grzenia
DODATKOWO: prezentacja identyfikacji wizualnej marki Grail Pomade

Forin Limited - PREMIUM BOXES - wydania kolekcjonerskie
Grzegorz Piwnicki; Marcin Niemczyn
Prezentacja limitowanych wydawnictwWYMAGANIA TECHNICZNE:
Ze względu na charakter zawodu projektanta graficznego, którego głównym narzędziem pracy jest komputer, laptop bądź tablet - uprzejmie prosimy uczestników kursu o przyniesienie ze sobą własnego sprzętu. W przypadku potrzeby użycia innych narzędzi - zapewnimy je na miejscu.


Czego nauczysz się podczas kursu?

WSPÓLNE PROJEKTOWANIE
Głównym punktem programu kursu jest nasz wspólny projekt fizycznego wydawnictwa muzycznego.

Oferta kursu oprócz wiedzy teoretycznej obejmuje również część praktyczną, podczas której uczestnicy zaprojektują prawdziwe wydawnictwo muzyczne. Przejdziemy przez cały proces przygotowania projektu graficznego, co pozwoli uczestnikom zapoznać się z takimi zagadnieniami, jak m.in.:

 • kreacja (tworzenie koncepcji artystycznej),
 • art direction,
 • ilustracja,
 • typografia,
 • DTP.


Czego dowiesz się podczas kursu?


SPOTKANIA Z EKSPERTAMI
Truest Artists / Grail Point / Forin Limited

Podczas trwania kursu zapraszamy na trzy spotkania tematyczne ze znanymi osobami działającymi na pograniczu branży projektowania grafiki komputerowej oraz branży muzycznej. Prowadzący podzielą się swoim doświadczeniem z perspektywy pracy menadżerskiej, jak i inżynierii oraz techniki produkcji w poligrafii, które są kluczowym etapem całego procesu i stanowią o sukcesie bądź porażce danego przedsięwzięcia, pomimo nienagannego projektu graficznego.

 
I
Będziemy poruszać tematy innowacyjnych rozwiązań przyszłości pracy grafika oraz praktycznych kwestii dotyczących naszego codziennego życia - ludzi z branży kreatywnej. Branża graficzna ma to do siebie, że względem innych branż potrafi być mocno eksploatowana i wymaga nakładu pracy często niewspółmiernego do propowanego wynagrodzenia. Pierwsze spotkanie podejmujące ten temat odbędzie się z Grzegorzem "Forinem" Piwnickim, który w tym segmencie kursu wystąpi przed Wami jako przedsiębiorca. Opowiemy Wam czym jest Truest Artists, czym są multidyscyplinarne projekty przyszłości. Dodatkowo każdy z uczestników otrzyma promocyjny voucher do skorzystania z usług Truest Artists*.

II
Drugie spotkanie, odbędzie się z założycielami Grail Point, którzy przybliżą nam swoją historię drogi do sukcesu małego start-upu, który powstał z zamiłowania do kolekcjonowania mocno limitowanych egzemplarzy i rozwinął się do biznesu opartego na obrocie przedmiotami unikatowymi. Dodatkowo poruszymy kwestie grupowego inwestowania w takie przedmioty, którego celem jest zwiększenie zysku z tego obrotu. Na sam koniec, przedstawimy Wam projekt identyfikacji wizualnej Grail Pomade, którą mieliśmy przyjemność przygotować dla zespołu Grail Point.

III
Ostatni punkt naszego kursu to ponowne spotkanie z głównym prowadzącym i jego zespołem, tym razem jako Forin Limited - specjalistami od kreacji wydań kolekcjonerskich. Przybliżymy uczestnikom nasze największe realizacje, opowiemy jak przebiega taki proces tworzenia, skąd czerpiemy inspiracje i pomysły oraz jakich używamy technologii, technik drukarskich i poligraficznych w poszczególnych limitowanych wydaniach.


Serdecznie zapraszamy!

*każdy uczestnik kursu otrzyma voucher Truest Artists - profesjonalny project management jednego projektu bez opłaty przedprojektowej oraz ze zniżkową prowizją za etap projektowy i końcowy. Więcej szczegółów na stronie http://truest.pl/HARMONOGRAM

1 dzień 19.06 (sobota)
14:30-15:00 wprowadzenie: przedstawienie się / zapowiedź tego, co będziemy robić na kursie i jakie zagadnienia zostaną poruszone
15:00-15:30 Truest Artists X Forin Studio
15:30-16:00 zapoznanie się z uczestnikami / dlaczego tutaj przyszli / czego chcą się nauczyć / jak i gdzie widzą siebie w tej branży
16:00-16:30 przerwa
16:30-18:30 kreacja wydawnictwa
18:30-20:30 finalizacja końcowej koncepcji wydawnictwa i wszystkich jego elementów / ustalenie czy front robimy na podstawie zdjęcia, ilustracji czy innej podstawy / ustalenie specyfikacji technicznej wydawnictwa

2 dzień 20.06 (niedziela)
14:30-16:30 rozdzielenie elementów wydawnictwa na grupy / wykonanie siatki graficznej / projektowanie
16:30-17:00 przerwa
17:00-19:00 projektowanie c.d.
19:00-20:30 podsumowanie wykonanej dotychczas pracy

3 dzień 21.06 (poniedziałek)
14:30-16:30 gość specjalny: GRAIL POINT X Forin Studio
16:30-17:00 przerwa
17:00-19:30 projektowanie c.d.
19:30-20:30 podsumowanie wykonanej dotychczas pracy

4 dzień 22.06 (wtorek)
14:30-16:30 gość specjalny: Forin Limited - Premium Boxes
16:30-17:00 przerwa
17:00-19:00 projektowanie c.d.
19:00-20:30 podsumowanie i zakończenie projektu wydawnictwa muzycznegoZapoznaj się z regulaminem konkursu

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Warszawa