Prosty język - ma się rozumieć!

25 Listopada 2020, 12:00 (środa)

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Wejściówka
już niedostępne -

Prosty język - ma się rozumieć! O dostępności i komunikacji bez stresu

W ING po raz drugi organizujemy konferencję o prostym języku. Zeszłoroczna edycja spotkała się z dużym zainteresowaniem branży - nie tylko tej finansowej. To była świetna okazja, aby spotkać się z entuzjastami prostego języka i wymienić się dobrymi praktykami.

W tym roku nazwaliśmy konferencję: ,,Prosty język - ma się rozumieć". Zaprosiliśmy - podobnie jak w 2019 roku - ekspertów z zupełnie różnych środowisk. O dostępności i komunikacji bez stresu opowiedzą nam dr Ewelina Moroń, Marcin Malicki (Wirtualna Polska) oraz Joanna Dobosz-Omeire i Marcin Grocki (tandem z ING). Poznamy też perspektywę prawnika Marcina Maruty o komunikacji w dobie technologii, a nasze spotkanie zakończy Piotr Bucki - ekspert w obszarze marketingu, który powie o języku z punktu widzenia psycholingwistyki i ekonomii behawioralnej.

Kiedy?

25 listopada, godz. 12.00

Gdzie?

Konferencja oczywiście odbędzie się online. Link do wydarzenia prześlemy do uczestników w osobnej wiadomości.

Link do agendy :)

Na konferencji wystąpią:

dr Ewelina Moroń
Trenerka prostej polszczyzny i efektywnej komunikacji. Tuż przed pandemią obroniła doktorat o skuteczności zasad prostego języka w tekstach kierowanych do głuchych Polaków. Specjalizuje się w dostosowywaniu tekstów do zakładanego odbiorcy (współpraca m.in. z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, Fundacją FONIS, Najwyższą Izbą Kontroli, Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym we Wrocławiu). Przeprowadziła ponad 300 szkoleń z tego zakresu

Marcin Maruta 
Ekspert w zakresie prawa nowych technologii oraz własności intelektualnej, szef działu zajmującego się w Kancelarii m.in.: Kontraktami IT, audytami licencyjnymi oraz projektami cloudowymi. Posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradztwie dla dostawców i klientów sektora ICT. Nadzorował największe kontrakty technologiczne w Polsce o łącznej wartości ponad 10 miliardów złotych. Rekomendowany w Chambers Europe, członek ITechlaw, arbiter PIIT. Wykładowca prawa technologii na uczelniach państwowych i prywatnych (UW, SGH, PAN, Akademia Koźmińskiego). Najlepszy prawnik w dziedzinie Technologie wg Rankingu Rzeczpospolitej 2018 oraz Technologie, Media, Telekomunikacja wg. Rankingu Rzeczpospolitej w latach 2016, 2017.

Marcin Malicki 
Menadżer produktów i usług cyfrowych. Był m.in. wiceprezesem zarządu polskiego operatora ICT EXATEL, szefem IT online w TVN Discovery oraz dyrektorem rozwoju produktów i usług w Centralnym Ośrodku Informatyki, gdzie odpowiadał m.in. za powstanie serwisu Obywatel.gov.pl. Obecnie odpowiada za obszar wykorzystania danych, produkt reklamowy i nowe biznesy w Wirtualnej Polsce. Przez wiele lat członek jury konkursu Dobry Wzór Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Od 7 lat prowadzi zajęcia na Uniwersytecie SWPS, na podyplomowych studiach User Experience Design. Projekty, które realizował były nagradzane w polskich i międzynarodowych konkursach produktu i marketingu (m.in. Innovation Awards 2017 za Newsfeed w WP, Srebrną IAB Europe 2015, Złote Effie Awards 2015, 6 nagród KTR 2015 za kampanię "Smutny Autobus").

Piotr Bucki
Architekt, który wybrał projektowanie zdań a nie budynków. Aktor, który scenę teatralną zamienił na sale szkoleniowe i spotkania z widownią na konferencjach. Psycholog, który lubi badać i ciągle zadaje sobie pytanie, "skąd wiem, to co wiem?". Od 18 lat uczy ludzi projektować komunikację w różnych wymiarach. Zawsze bazuje przy tym na psychologii poznawczej i neuronaukach. Sprawdzał teorie w praktyce pracują z firmami w Australii, Austrii, Słowenii, Chile, Mołdawii, Włoszech i Polsce. Autor książek, "Porozmawiajmy o komunikacji", "Złap równowagę" i "Viral", "Prezentacje. Po prostu!" oraz anglojęzycznej "Life's a pitch and then you die" . Napisał wstęp do polskiego wydania bestsellera "Przyczepne historie". Przetłumaczył 12 książek z zakresu poradnictwa i psychoterapii. Współpracował z Malemanem, Charakterami, Dolce Vita i Mother Mag. Jego wystąpienie na TEDx SGH obejrzano w sieci ponad 190 tysięcy razy. Od ponad 9 lat związany z WSB, gdzie projektuje kierunki i wykłada, głównie w obszarze brandingu, marketingu i komunikacji. Wykłada też na USWPS, SGH i AGH.

Szkoli m.in. w Allegro, Dynatrace, Santanderze, Nordea IT. Współpracuje z Europejską Agencją Kosmiczną i GNSSA, gdzie współtworzy programy szkoleniowe dla startupów i konsultantów. 

Joanna Dobosz-Omeire 
Włosy ma kręcone, ale w kontakcie z klientami lubi, jak jest prosto. I empatycznie. Jest głosem wielu naszych infolinii, jednak woli słuchać głosu klienta. Trudne sprawy to jej codzienność (w reklamacjach, nie w telewizji ;)) Wierzy, że sytuacje kryzysowe najlepiej testują nasze relacje. To te momenty, w których możemy udowadniać, że liczą się ludzie. Na co dzień propaguje prosty język w ING, szkoli i trenuje specjalistów, konsultuje z nimi odpowiedzi do klientów. 

Marcin Grocki
Dolnoślązak, który mieszka na Górnym Śląsku. Polonista, który pracuje w banku (w maku już pracował). Mężczyzna, który nie boi się feminatywów. Na co dzień uczy prostego języka w ING. Bada teksty komputerowo, współtworzy aplikację Prostomat, liczy słowa i liczy się z nimi. Uwielbia patrzeć w gwiazdy, ale nie lubi gwiazdek w tekście. Poza ING jest też korektorem, ale także po godzinach zajmuje się prostym językiem. Współpracował z Pracownią Prostej Polszczyzny (robił badania dla Playa, ZUS-u i PZU), a ostatnio nagrał podcast dla NFZ-u z Karoliną Żurowską.

Trzy luźne myśli: Pismo obrazkowe jest super! Na łatwiznę idzie ten, kto nie upraszcza. Pizza hawajska nie jest taka straszna.Zobacz również:

konferencje