Epidemia danych, czyli o Big Data i AI

20 Kwietnia 2020, 14:00-15:00 (Poniedziałek)

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  VIP
już niedostępne -

Rozmowa ANTYKRYZYSOWA:


Epidemia danych, czyli o Big Data i AI

Poniedziałek, 20 kwietnia 2020 r., godz. 14:00


Polscy matematycy dekadę temu opracowali model rozwoju epidemii grypy w naszym kraju. Tysiące nałożonych na siebie danych pozwalało z dużą dokładnością prognozować dynamikę wzrostu zachorowań oraz szacować wpływ zamrażanie życia społecznego na sytuację epidemiologiczną i stan gospodarki. Politycy uznali narzędzie za nieprzydatne, więc leżało w uniwersyteckich szufladach. Gdyby było na bieżąco aktualizowane, dziś pozwoliłoby kształtować plan walki z koronawirusem tak, by był racjonalny i dla zdrowia publicznego, i polskiego PKB. Czy państwo i biznes wyciągną z tego wnioski? Zapraszamy na kolejną Rozmowę Antykryzysową Capital24.tv.

Czy sztuczna inteligencja wspomoże walkę z kryzysem?

Co czeka robotyzację w czasach wzrostu bezrobocia?

Jak i po co agregować dane w swojej firmie?


W spotkaniu udział wezmą:


Dagmara Krzesińska, prezes Fundacji Koalicji na rzecz Polskich Innowacji

Od 2017 roku prezes Fundacji Koalicji na rzecz Polskich Innowacji. Wcześniej przez kilkanaście lat w UPC Polska odpowiedzialna za reputację spółki oraz politykę CSR. Współpracuje z administracją publiczną jako ekspert m.in. z obszaru cyfryzacji, CSR (zespoły robocze przy MR), cybersecurity (jest członkiem Komitetu Sterującego Programu Safer Internet Polska, współtworzyła założenia Certyfikatów UKE), edukacji cyfrowej i life-long learning oraz innowacji. Członek Rady Programowej Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych, Komisji Ekspertów przy Rzeczniku Praw Obywatelskich oraz w latach 2017-2018 Rady Fundacji Aktywizacja. Realizowała wiele nowatorskich projektów, nagradzanych na poziomie krajowym i międzynarodowym. Od 10 lat samodzielnie prowadzi w ramach wolontariatu kompetencji projekt edukacji nauczycieli i rodziców w zakresie bezpieczeństwa nieletnich w sieci, jest również wolontariuszką w Stowarzyszeniu mali bracia Ubogich. Wieloletnia członkini ZHP.


Mateusz Maj, prezes VivaDrive

VivaDrive stworzył opartą na AI i Big Data platformę optymalizującą zarządzanie firmowymi pojazdami oraz transformację floty ze spalinowej na elektryczną. Firma wykorzystała olbrzymie doświadczenia w analizie danych i w trzy dni stworzyła program modelujący rozwój epidemii koronawirusa w Polsce. VivaDrive był w ścisłym finale prezydenckiego konkursu Startupy w Pałacu 2019.


Piotr Lipnicki, CTO w Reliability Solutions

Odpowiedzialny za rozwój technologii w RS i ewangelizacje rynku w zakresie implementacji koncepcji Przemysłu 4.0. Piotr Lipnicki otrzymał tytuł mgr inż. dyplom inżyniera elektrycznego na Uniwersytecie Aalborg i Politechnice Lubelskiej odpowiednio w 2010 r. i 2010 r. Zajmował się kwestią kompensacji mocy biernej dla farm wiatrowych. W 2012 roku dołączył do ABB w Korporacyjnym Centrum Badawczym w Krakowie i pracował jako starszy naukowiec w dziale badań i rozwoju, monitorowania stanu, czujników i elektroniki. W 2015 roku uzyskał stopień doktora w LUT w energoelektronice i napędach. W 2019 roku dołączył do Reliability Solutions jako CTO, gdzie pomaga ewangelizować branżę w tematach AI / ML wykorzystywanych do konserwacji predykcyjnej.


Rozmowę moderował będzie:

Tomasz Sańpruch, prezes Fundacji World Business Bridge, założyciel Grupy Mediowej STEO oraz dyrektor Instytutu Wiedzy i Biznesu Collegium Humanum.Prosimy o potwierdzenie obecności na stronie internetowej.

Osoby, które potwierdzą udział w spotkaniu otrzymają link do transmisji mailem.


W spotkaniu może uczestniczyć 100 osób z włączonymi kamerkami internetowymi.


Wymagania sprzętowe: smartfon lub komputer z aplikacją ZOOM.


Rozmowy ANTYKRYZYSOWE to inicjatywa Redakcji Capital24.tv, Instytutu Wiedzy i Biznesu Collegium Humanum - Szkoły Głównej Menedżerskiej oraz Fundacji World Business Bridge.

Zobacz również:

konferencje