Webinar TLA - Raportowanie schematów podatkowych - obowiązek już nie taki nowy

29 Października 2020, 11:00-12:00 (Czwartek)

link do transmisji zostanie przesłany do uczestników w wiadomości potwierdzającej rejestrację,

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bezpłatny udział
29 Października 2020, 12:00

Zapraszamy na webinarium Kancelarii TLA

Temat spotkania:

Raportowanie schematów podatkowych - obowiązek już nie taki nowy

Zagadnienia, które omówimy podczas webinarium:
1. MDRdziś zawieszone, ale czy w 2021 r. nadejdzie "nowe rozdanie"?
  • Zasady przepisów zawieszających i ponownego raportowania schematów transgranicznych.
  • Efekty prac forum MDR.
  • MDR w UE - wypełnianie obowiązków raportowych w ramach Grupy.
2. Co składa się na schemat?
  • Czy "nieumyślna" optymalizacja też jest schematem?
  • Czy można ich uniknąć ogólnych cech rozpoznawczych wdrażając odpowiednie procedury?
  • Jak sprawnie identyfikować szczególne cechy rozpoznawcze?
  • Problem największych - inne szczególne cechy rozpoznawcze.
  • Na co zwrócić uwagę przy współpracy z kontrahentami z poza Polski?
3. Kto i co musi raportować? (case study)
  • promotor- kim jest jakie ma obowiązki i co zrobić, żeby nim nie zostać?
   • dyrektor finansowy- czy powinien uważać na informacje przekazywane innym podmiotom z grupy kapitałowej?
   • podmiot działający w ramach grupy - czy świadcząc usługi grupowe jesteśmy promotorem?
  • korzystający-co zrobić gdy podmiot się nim stanie?
  • wspomagający- problem prawników in-house?
4. Czy da się "zarządzić raportowaniem"?
  • Czyli dlaczego warto wdrożyć procedurę wewnętrzną - nawet gdy nie jesteśmy podmiotem zobowiązanym?
  • Procedura MDR obowiązkowy element Strategii Podatkowej od 2021r?
Prowadzący:
Krzysztof Koniewski - licencjonowany doradca podatkowy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym zdobytym w takich firmach jak Roedl Partner, PwC, Deloitte. Pełniąc funkcje menedżerskie był odpowiedzialny za zespół German Desk ukierunkowany na obsługę klientów niemieckojęzycznych. Rozwijając specjalizację w zakresie podatków pośrednich, skutecznie i z wieloma sukcesami doradzał klientom, również w zakresie podatków dochodowych. Krzysztof na konto swoich osiągnięć zawodowych może zapisać w szczególności bardzo wysoką skuteczność w sporach z organami podatkowymi oraz wdrożenie u klientów wielu rozwiązań istotnie poprawiających strukturę rozliczeń podatkowych.

Maciej Kubica - radca prawny, ale z wykształcenia także ekonomista. Interdyscyplinarne przygotowanie zawodowe umożliwia mu kompleksową realizację projektów związanych z szeroko pojętymi przekształceniami i zmianami organizacyjnymi polegającymi na tworzeniu nowych struktur prawnych. Wspiera klientów działających w specjalnych strefach ekonomicznych, jak również dopiero ubiegających się o korzystanie z pomocy publicznej. Prowadząc spory z organami podatkowymi poszukuje nieszablonowych rozwiązań.

Zapraszamy

Kancelaria TLA


Partnerzy webinarium:

inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości. inQUBE UIP integruje społeczność biznesu. To miejsce pracy, spotkań, inspiracji, nauki i zbierania doświadczeń dla ludzi przedsiębiorczych i aktywnych. Ale oprócz przedsięwzięć edukacyjnych, inQUBE oferuje miejsca do pracy i spotkań biznesowych. Najemcy mają dostęp do budynku 7 dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę. Więcej informacji o inkubatorze i organizowanych wydarzeniach można znaleźć na stronie internetowej inQUBE.pl.

Polska Izba Motoryzacji jest organizacją samorządu gospodarczego zarejestrowaną na podstawie Ustawy o izbach gospodarczych. Powstała w 1994 roku i skupia przedstawicieli szeroko rozumianego lobby sektora motoryzacyjnego. Zrzeszamy zarówno małe jak i duże przedsiębiorstwa i stowarzyszenia działające w Polsce.

Sektorowa Rada ds. Kompetencji Motoryzacja i Elektomobilność - Rada ds. kompetencji w sektorze motoryzacyjnym z uwzględnieniem elektromobilności stanowi ogólnopolską platformę wymiany doświadczeń pomiędzy sferą edukacji formalnej i poza formalnej a przedsiębiorcami. Rada buduje partnerstwa przedsiębiorstw z instytucjami rynku pracy, co pozwala na dostarczenie wiarygodnych danych o potrzebach kwalifikacji w sektorze. W ramach projektu odbiorcami wsparcia są przedsiębiorcy z branży motoryzacyjnej z uwzględnieniem elektromobilności.

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna jest jedną z czternastu specjalnych stref ekonomicznych w Polsce, które powstały, aby służyć przyspieszeniu wzrostu gospodarczego w danej części kraju. Organem zarządzającym Strefą jest Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna Spółka Akcyjna, która od 1996 r. realizuje cele i zadania warunkujące funkcjonowanie specjalnej strefy ekonomicznej w północno-wschodniej części Polski. Obecnie Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. pełni funkcję zarządzającego obszarem wspierania nowych inwestycji o łącznej powierzchni ok. 26 414 km² (2 641 400 ha)

Zobacz również:

konferencje