To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Spotkanie Razem Dla Różnorodności w Biznesie 24.09.2019
już niedostępne 200,00 zł -

Zarządzanie pokoleniami w biznesie.

Zapraszamy na kolejne wydarzenie w ramach Inicjatywy RAZEM DLA RÓŻNORODNOŚCI W BIZNESIE.

Czy wiesz, jak zarządzać czterema pokoleniami w firmie? A co zrobisz jeśli do zespołu dołączy piąte pokolenie? Dlaczego w zarządzaniu pokoleniami należy uwzględniać cztery wymiary? Skorzystaj z praktycznej wiedzy o współpracy pokoleń w organizacjach. Poznaj doświadczenia i dobre praktyki tych, którzy na co dzień pielęgnują kulturę różnorodności w swoich firmach.Dołącz do naszego spotkania.

Spotkanie będzie okazją do nawiązywania relacji i wymiany doświadczeń.

Dołącz do nas już 24 września w Dentsu Aegis Network Polska ul. Czerska 12, Warszawa. 

PROGRAM:

9.00-9.30

Rejestracja uczestników, networking

9.30-9.40

Otwarcie Spotkania

Monika Buchajska-Wróbel, Prezes, Stowarzyszenie Interim Managers (SIM)

Sławomir Stępniewski, CEO Grupy Dentsu Aegis Network Polska

9.40-10.00

Razem dla Różnorodności - dlaczego warto wdrażać różnorodność w firmach?

Monika Buchajska-Wróbel, Prezes SIM

10.00-10.15

Cztery wymiary zarządzania pokoleniami w firmie.

Stanisław Wojnicki, Członek Zarządu SIM, Członek Zarządu PSHR

Parafrazując Marqueza można powiedzieć, że informacje ukazujące się od kilku lat na temat postępujących braków na polskim rynku pracy to kronika zapowiedzianej katastrofy demograficznej. O ile w 2007 roku Polska liczyła 38,1 miliona mieszkańców, na 2035 przewiduje się już tylko niecałe 36 milionów, przy czym prawie 4 miliony z tej liczby to osoby w wieku emerytalnym. Już dziś trend ten ma fatalne skutki dla rynku pracy, i jeśli nie podejmie się szybkich działań zarówno na szczeblu rządowym jak i w firmach, trudności będą wzrastać. Wykluczenie z rynku pracy osób 50+ powoduje niewykorzystanie kolejnych kilku milionów potencjalnych pracowników. Ponieważ często nie zdajemy sobie sprawy z rzeczywistych proporcji liczebności poszczególnych pokoleń, prezentacja ma na celu osadzenie tematyki konferencji w kontekście demografii Polski dziś i w ciągu najbliższych lat.

10:15-10:25

Dyskusja

Dobre praktyki w zarządzaniu różnorodnością

10.25-10.40

Transformacja zespołu zarządzającego firmy SKF przy wsparciu Interim Managera

Grzegorz Sobiecki, SKF/SIM

10.40-10.55

Autentyczny smak prawdziwych ludzi czyli o wartościach i doświadczeniu różnych pokoleń w firmie.Łukasz Mrowiński, Prezes Zarządu Hamda Trade Sp. z o.o., Marcin Rusnarczyk, Dyrektor Sprzedaży Hamda Trade Sp. z o.o.

10.55-11.15

Dyskusja

11.15-11:35

Przerwa kawowa

Wyniki badania pokoleń na rynku pracy

11:35-11:55

Gen Z. Jak zrozumieć dziś pokolenie jutra?

Infuture Hatalska Forsight Institute, Denstu Aegis Network Polska

Kinga Maliszewska - Stack Liderka TV/VO, Dentsu Aegis Network Polska

Reprezentantów pokolenia Z można dostrzec na schodach galerii handlowej, koncertach czy oczekujących na rozmowę kwalifikacyjną. Smartfony stanowią nieodłączne elementy ich outfitu. Żyją jednocześnie na dwóch równoległych płaszczyznach - online oraz offline. Kim właściwie są "Zetki"? Prezentowany raport zawiera najszerszy na polskim rynku przekrój osobowości i zachowań pokolenia Z - generacji bardzo ciekawej, złożonej i różnorodnej. Warto się im przyjrzeć i lepiej ich poznać.

11:55-12:05

Dyskusja

12.05-12:25

Pokolenie 50 + (z)marnowany potencjał czy szansa dla rynku pracy? Wystąpienie oparte o wyniki najnowszego badania pokolenia 50+ i unikalnego raportu "Power Generation. Pieniądze, seks i władza. Co napędza osoby po pięćdziesiątce".

Elżbieta Wojtczak, CEO Communication Unlimited, Agnieszka Brytan - Jędrzejowska, CEO, Dyrektor Zarządzający Atena Research&Consulting

Na ofertę pracy odpowiada kandydat, który ma wiedzę, ogromne doświadczenie oraz zdrowy dystans do siebie i otaczającego go świata. Ma szansę na zatrudnienie? Niewielką, gdy okazuje się, że jest przedstawicielem pokolenia 50+. Na rynku pracy od lat trwa nieustająca walka o talenty, które pracodawcy widzą jedynie w młodym pokoleniu. Ale wartościowymi pracownikami mogą być przecież ludzie dojrzali. Dlaczego pracodawcy nie widzą w pięćdziesięciolatkach dobrych pracowników? Wokół tej grupy narosło tyle mitów, że mimo narzekań na brak rąk do pracy, pracodawcy nie widzą w nich potencjału. Stereotypy bywają krzywdzące, a te odnoszące się do osób starszych nie mają korzystnego wpływu na postrzeganie ich na rynku pracy. Z badania "Power Generation - pieniądze, seks i władza. Co napędza osoby po 50." wyłania się zupełnie inny obraz tej grupy.

12.25-12.35

Dyskusja

12.35-13.35

Panel Dyskusyjny: Współpraca pokoleń w biznesie

Prowadzenie panelu: Małgorzata Zachorowska, Prezes PSHR

Uczestnicy:

Agata Kaczmarska, Dyrektor HR, Członek Zarządu, Dentsu Aegis Network Polska,
Ewa Ścierzyńska, Prezes Instal Projekt,
Bartłomiej Szmajdziński, Dyrektor ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi Polska i Kraje Bałtyckie, Orbis S.A.,
Anna Tarnawa, Departament Analiz i Strategii, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości


Badania na świecie dowiodły, że istnieje korelacja pomiędzy wynikami finansowymi firmy i dbałością pracodawcy o różnorodność w biznesie. Obecnie wiele firm, z uwagi na niekorzystny trend demograficzny w Polsce, boryka się z brakiem pracowników różnych specjalności. Dzisiejszy rynek pracy posiada jednak rezerwy związane z zasobami ludzkimi. Stosunkowo niewiele firm w Polsce zatrudnia osoby z niepełnosprawnościami czy sięga po pracowników 50+ lub osoby z innych krajów.

W czasie panelu wspólnie odpowiemy na pytania: Jak efektywnie wykorzystać różnorodność w firmie? W jaki sposób skutecznie integrować różne grupy zawodowe, narodowościowe czy pokoleniowe? Jak dbać o różnorodność w firmie?

13.35-14.20

Lunch

Sesja warsztatowa

14.20-15.20

Integracyjne Przywództwo: Synergia Pokoleń w Biznesie.

Małgorzata Tomasik, pokolenie 50+, Energiczniej.pl,

Michalina Bachta, pokolenie millenials, Junior HR Business Partner w T-Mobile

Warsztat w formie mini debaty pomiędzy dojrzałym a wchodzącym w życie zawodowe pokoleniem. Omówimy, jak budować zaufanie międzypokoleniowe i wykorzystywać synergię zespołu bez oglądania się na stereotypy i przekonania zamknięte w pojęciach pokolenie Z, millenials czy starsze. 

15.20 - 15.50

Wielopokoleniowość w firmie - duże wyzwanie i szansa na rozwój. 

Beata Staszków, Prezes Zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź

15.50

16.00
Podsumowanie
Jerzy Kalinowski, Członek Rady Programowej Inicjatywy Razem Dla Różnorodności w Biznesie

WYDARZENIE PŁATNE: 200 zł brutto. Pozyskane środki przeznaczamy na działalność Inicjatywy Razem dla Różnorodności w Biznesie.

W celu otrzymania faktury prosimy o kontakt na adres: [email protected] 

Więcej informacji znajdziesz na stronie wydarzenia: http://razemdlaroznorodnosci.pl/

Zobacz również:

konferencje wydarzenia Warszawa