To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rzemiosło i Miasto - debata
już niedostępne -

Debata pt. Rzemiosło i Miasto odbędzie się o godz. 18:00 w ZODIAKU i poprzedzi wernisaż wystawy Nów w Pełni, która jest częścią Nocy Rzemiosła. Poprowadzi ją Agata Nowotny, a wezmą w niej udział Katarzyna Chudyńska-Szuchnik, Ewa Klekot oraz Piotr Jędras.

Wernisaż odbędzie się 25 września o godzinie 20:00 w pasażu Wiecha. Wystawa została zrealizowana w witrynach Domów Towarowych Centrum, dzięki uprzejmości sklepu C&A.

Ekspozycję będzie można oglądać przez całą dobę, bez konieczności wchodzenia do budynku, aż do 24 października.


Wystawa NÓW w PEŁNI

NÓW W PEŁNI to przewrotny tytuł kolejnego już przeglądu najlepszych prac polskich rzemieślników.

To też coroczne święto stowarzyszenia Nów. Nowe Rzemiosło. Pierwsza edycja wydarzenia kładła akcent na nowość i świeżość inicjatywy. Tym razem wydarzenie akcentuje pełnię. Wystawa obejmie pełnię członków stowarzyszenia i popisowe, mistrzowsko wykonane prace!

Podczas drugiej edycji wystawy NÓW w Pełni zaprezentowane zostaną najciekawsze prace powstałe na przestrzeni minionego roku. Na wystawie pojawią się obiekty z siedemnastu różnych pracowni z całej Polski, wykonane w różnych technikach i z różnych materiałów. Będą wśród nich meble, ceramika, akcesoria wyposażenia wnętrz, obiekty artystyczne, biżuteria, galanteria i tkanina. Można pokusić się o stwierdzenie, że to pełnia tego, co w polskim rzemiośle obecnie się dzieje. A rozwój stowarzyszenia i powstawanie kolejnych pracowni rzemieślniczych jednoznacznie wskazują, że dobrej jakości i unikalne rękodzieło ma się w Polsce coraz lepiej. Warto to ocenić samodzielnie. Okazja już w drugiej połowie września!

Na wystawie NÓW w Pełni zaprezentowane zostaną prace:

COTTONGRASS I ENDE I HADAKI I MACIEJ GĄSIENICA GIEWONT I MAGDALENA MAŚLERZ I

IN WEAVE I KARINA KRÓLAK I KŁOSY I KUŹNIA SKAŁY I MOSKO CERAMICS I

OLGA MILCZYŃSKA I ALEKSANDER ONISZH I SQUARE DROP I TARTARUGA I THE WHOLE ELEMENTS I WENSKA I WOOD WORKSHOP

Partnerzy : Projekt Pracownie, C&A

Współpraca: Zodiak Warszawski Pawilon Architektury/ Stowarzyszenie z Siedzibą w Warszawie/

NÓW. Nowe Rzemiosło to stowarzyszenie zrzeszające współczesnych rzemieślników, niezależnie od ich specjalizacji i materiału w jakim pracują. To, co ich łączy to doskonała jakość wyrobów, wysokie kompetencje wykonawcze i projektowe oraz produkcja ręczna przy niewielkim udziale maszyn.

NÓW. Nowe Rzemiosło zrzesza autorskie pracownie rzemieślnicze z całej Polski. Celem stowarzyszenia jest szerzenie wiedzy na temat współczesnego, polskiego rzemiosła, promowanie go w kraju i zagranicą, a także reprezentowanie interesów rzemieślników w kontaktach z instytucjami publicznymi i biznesem.

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Warszawa