Exploratory Testing Masterclass

14 Marca 2020, 09:00-17:00 (Sobota)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Bilet "Exploratory Testing Masterclass"
Wyprzedane 150,00 zł Wyprzedane
  Bilet "Exploratory Testing Masterclass"
Wyprzedane 200,00 zł Wyprzedane
  Bilet "Exploratory Testing Masterclass"
Wyprzedane 250,00 zł Wyprzedane

W tym roku Sages ponownie gra z WOŚP! Częścią tej wspaniałej inicjatywy jesteśmy już po raz trzeci i już teraz zapowiadamy, że na pewno nie po raz ostatni! 

Będzie nam bardzo miło, jeśli Ty także dołączysz do naszej WOŚP-owej drużyny. Co w tym roku przygotowaliśmy? 

Tym razem mamy niemałą gratkę dla osób, które zawodowo związane są obszarem testowania. Jeśli chciałbyś rozwinąć swoje kompetencje oraz wejść na wyższy poziom testerskiego rzemiosła, nasi eksperci Adam Matłacz oraz Joanna Lewandowska przygotowali jednodniowy, przepełniony praktyką warsztat dla Testerów na różnym stopniu zaawansowania. 

Dopiero zaczynasz przygodę z testowaniem? A może jesteś już Testerem od kilku lat? W każdym z tych przypadków, na pewno znajdziesz coś dla siebie. 


Medialnie wspierają nas:

     


Jak to wygląda w praktyce? Wszystkie informacje znajdziesz poniżej! 


KIEDY ODBĘDZIE SIĘ WARSZTAT?


Bilety na warsztat możesz kupić przez cały okres trwania zbierania pieniędzy na WOŚP tj. do 31 stycznia 2020.

Data warsztatu to 14 marca 2020 r. czyli sobota.


Liczba uczestników: max. 30 osób


ILE TO KOSZTUJE?


Bilet na warsztat możesz kupić za 150, 200 lub 250 zł. Bilety poza ich ceną niczym się nie różnią. To znaczy, że kupując bilet za 150 zł otrzymasz to samo co osoba, która kupiła bilet za 250 zł.
Cała zebrana kwota zostanie przekazana na WOŚP, więc wpłacając więcej - wspierasz Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Decyzję pozostawiamy jednak po Twojej stronie! :)


JAKI JEST PROGRAM WARSZTATU?


Przechodzimy do merytoryki...

Jedni testy eksploracyjne nazywają po prostu testowaniem. Inni wydzielają ten typ testów jako odrębną dziedzinę. Biorąc jednak na bok semantykę - wszyscy zgadzają się z faktem, że w podejściu eksploracyjnym drzemie ogromna siła, jaką daje ludzka kreatywność!

Jest jednak jeden problem - często deklarując, że prowadzimy testy eksploracyjne - nie robimy tego w sposób efektywny. W wielu projektach Testy Eksploracyjne sprowadzają się do losowego klikania po aplikacji przez określony interwał czasowy. Tego typu podejście nie tylko może zaprowadzić nas na manowce i przepalić nasz czas, ale również umniejsza roli jaką tester pełni w zespole.

W celu wejścia na wyższy poziom rzemiosła testerskiego postanowiliśmy zgłębić jak lepiej prowadzić eksplorację. Nawigując po meandrach wiedzy z tym związanej - blogach, książkach, prezentacjach itd. - można się zgubić i trafić na manowce. 

W trakcie Exploratory Testing Masterclass odbędziemy wspólną podróż, rozwijając swoje kompetencje testerskie. Poznasz sposoby na usystematyzowanie swojej eksploracji. Warsztat powstał w rezultacie zebrania wiedzy z eksperymentu przeprowadzonego w firmie, w której pracujemy. W trakcie naszego eksperymentu prowadziliśmy sesje testów, podczas których testowaliśmy różne techniki i podejścia do eksploracji. Wynikiem tej pracy (eksperymentem w pigułce) jest Exploratory Testing Masterclass.

Warsztat podzielony jest na 4 moduły:

Moduł I - Kreatywność
W tym module omówimy, co to znaczy być kreatywnym. Pokażemy, że kreatywność jest umiejętnością i jak w przypadku każdej umiejętności - możesz ją wypracować i wyćwiczyć. Poznamy kilka technik kreatywnego myślenia oraz przećwiczymy je w kontekście testowania.

Po tym module
• Będziesz świadom znaczenia kreatywności jako jednej z najcenniejszych umiejętności w tworzeniu oprogramowania.
• Znał kilka technik kreatywnego myślenia i potrafił je wdrożyć w kontekście testowym.
• Będziesz w stanie wdrożyć podejście "thinking out of the box" w codziennej pracy testerów.

Moduł II - Myślenie i eksploracja
W module drugim poznamy czym są testy eksploracyjne oraz jakie są ich zalety. Skupimy się na rozwoju myślenia wspierającego testowanie. Poprzez serię ćwiczeń dotrzemy do esencji pracy testera i efektywnego procesu zapewniania jakości.

Po tym module
• Będzie znał i umiał rozwijać rodzaje myślenia stanowiące podstawę pracy testera.
• Będziesz potrafił wykorzystać tą wiedzę w obszarze testowania - generowania pomysłów na testy, analizowania złożonych problemów, ulepszania procesu tworzenia oprogramowania itp.

Moduł III - Testy Eksploracyjne w Sesjach
Moduł trzeci to wykorzystanie koncepcji prowadzenia Testów Eksploracyjnych w sesjach testowych. Omówimy z jakich elementów powinna składać się sesja testowa, jak stworzyć i dopasować do swoich potrzeb Test Charter. Poznamy też przykładowe techniki eksploracji a jedną z nich przećwiczymy w praktyce na żywym systemie.

Po tym module
• Dowiesz się jak stworzyć Test Charter, który będzie stanowił pomoc, a nie ograniczenie.
• Poznasz techniki testowania eksploracyjnego a jedną z nich przećwiczysz w praktyce.
• Dowiesz się jak przeprowadzić sesję testowania eksploracyjnego w sposób efektywny.

Moduł IV - Twoja własna technika eksploracji
Większość kreatywnych technik testów eksploracyjnych ma pewną część wspólną. Pozwoliło to na stworzenie frameworka do generowania technik testowania eksploracyjnego. Każda grupa z jego wykorzystaniem podczas warsztatu stworzy własną technikę testowania.

Po tym module
• Poznasz i nauczysz się wykorzystywać nasz autorski framework do generowania technik testowania eksploracyjnego.


KTO POPROWADZI WARSZTAT?Adam Matłacz

Całe życie zawodowe spędził w branży IT w takich rolach jak tester, konsultant, presales, analityk biznesowy, Scrum Master i Agile Coach. Skrajny ekstrawertyk, któremu ciężko usiedzieć w miejscu. Inżynier, mówca, trener umiejętności takich jak testowanie oprogramowania, Agile czy autoprezentacja. Obecnie pełni rolę System Test Manager oraz Test Architekt w Demant. Wykładowca w Sages.

Prywatnie foodie, miłośnik gier planszowych i książek.Joanna Lewandowska


Testerka z ponad rocznym doświadczeniem. Wcześniej pracowała jako koordynator projektów w branży IT. Szybko odkryła, że świat jakości jest jej bliższy i tam skierowała swoją karierę. Jeszcze niedawno sama stawiała pierwsze kroki w branży. Teraz chce pokazać, że nie trzeba wiele lat doświadczenia, by dzielić się wiedzą i rozwijać testerskie community. Nieustannie inwestuje w rozwój technik testowania i branżowych umiejętności.


Prywatnie fanka muzyki, koncertów, ramenu i szeroko pojętej kuchni azjatyckiej.


GDZIE WARSZTAT SIĘ ODBĘDZIE?


Warsztat odbędzie się w siedzibie firmy Sages w Warszawie. Dokładny adres to ul. Nowogrodzka 62c czyli samo centrum miasta! :)


Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Warszawa