To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Jestem zrzeszony/a w Stowarzyszeniu SA MBA
już niedostępne -
  Jestem sympatykiem Stowarzyszenia SA MBA
już niedostępne -

Stowarzyszenie Absolwentów MBA zaprasza członków SA MBA, absolwentów i słuchaczy MBA oraz Sympatyków na spotkanie z Agnieszką Klimczak pt. Biznes po Arabsku, czyli jak dobić targu - o różnicach kulturowych w krajach arabskich zatoki arabskiej. Spotkanie poprowadzi Beata Koniarska.

Bliski Wschód - który jest nam naprawdę całkiem bliski - choć technicznie odległość jest mniej więcej jak do Portugalii - wydaje się bardzo egzotyczny i raczej kojarzy z 'konfliktami zbrojnymi' niż z ogromnymi możliwościami biznesowymi. A te są na wyciagnięcie ręki, jeśli odpowiednio się przygotujemy do tematu ekspansji w tym kierunku. Odczarowanie świata arabskiego i obalenie stereotypów. Jak się przygotować, jak rozmawiać, jak jest traktowana kobieta, etykieta biznesowa, kwestie marketingu w krajach arabskich etc. O praktycznych i teoretycznych różnicach kulturowych - o tym porozmawiamy na spotkaniu.

Agnieszka Klimczak - związana z Bliskim wschodem od 2007 roku, a z Polską od 1977; na podstawie własnego doświadczenia - w Zatoce Arabskiej, jak i z przedsiębiorcami w Polsce - przedstawia różnice kulturowe i panujące stereotypy, które dominują i często uniemożliwiają prowadzenie biznesu. Od 2017 roku w Pracodawca Pomorza pełni funkcje Pełnomocnika Zarządu ds. Relacji z Afryka Północną i Bliskim Wschodem.

Beata Koniarska - z kulturą i biznesem międzynarodowym związana od początków swojej kariery. Pierwsze doświadczenia zdobyła zarządzając departamentem Zasobów Ludzkich dla międzynarodowej brytyjskiej grupy chemicznej ICI. Odpowiedzialna za wdrożenie projektów restrukturyzacyjnych w Hiszpanii oraz Francji oraz za fuzję francuskich oddziałów do firm Henkel oraz Akzo Nobel. Następnie zarządzała departamentem Marketingu dla segmentu klejów przemysłowych na rynkach EMEA dla firmy Henkel. W tym czasie zdobyła nagrodę za Wybitne Osiągnięcia w Zarządzaniu Portfelem Produktów. Od 2011 właścicielka oraz dyrektor zarządzająca dwóch marek: PrintShaker - Print & Graphic Design oraz bConnect presents VirtualExpo Group. Wiceprezeska i członkini zarządu Pracodawców Pomorza, największej i najstarszej regionalnej organizacji przedsiębiorców. Ukończyła studia wyższych ekonomiczne w Wielkiej Brytanii (Universytet Staffordshire), Francji (Uniwestytet Lille1) oraz Polsce (Uniwestytet Gdański). Miłośniczka tenisa oraz rozwoju personalnego.

Podczas spotkania można będzie zakupić książkę "Biznes po Arabsku czyli jak dobić targu" w promocyjnej cenie 50 zł.

Stowarzyszenie Absolwentów MBA jest niezależną organizacją działającą od 2013 w Trójmieście. Skupia absolwentów i słuchaczy MBA wywodzących się z różnych uczelni w tym: WSB, PG, GFKM, UG, Koźmiński, WSL, UE, ZSB, MMBS. Więcej informacji na stronie www.mba-absolwenci.pl.

Partner wydarzenia DNV

Jeśli potwierdziłeś/aś swoje uczestnictwo jednak zmieniły Ci się plany i wiesz, że nie będziesz mógł/a przybyć to odwołaj swoje uczestnictwo - e-mail: [email protected] 

Zobacz również:

inne wydarzenia Gdynia