Kolacja Biznesowa PTG

28 Lipca 2022, 17:00 (Czwartek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
Rejestracja na Zwiedzanie i Kolację Biznesową Rejestracja na Zwiedzanie i Kolację Biznesową

Rejestracja na Zwiedzanie i Kolację Biznesową

już niedostępne 199,00 zł -

Budowanie relacji biznesowych
czyli współpraca z Polskim Towarzystwem Gospodarczym


Stań po stronie skutecznych przedsiębiorców.
Twórz z nami społeczność PTGLiczba pierwszych 30 miejsc dostępna w obniżonej cenie - 199 zł

Zwiedzanie Winnicy Św. Jakuba w Sandomierzu + Degustacja Win i Serów

WinnicaSwJakuba.pl:

Winnica została założona przez dominikanów w Sandomierzu, niedługo po erygowaniu tutejszego klasztoru św. Jakuba (rok 1226). Była to pierwsza winnica na ziemi sandomierskiej, która następnie zapoczątkowała w tym regionie rozkwit uprawy winorośli.

Nasza winnica w 1238 roku uzyskała certyfikat książęcy na produkcję oraz sprzedaż wina w całej Europie. Komercyjna działalność winnicy prowadzona była do połowy XVII wieku. Kasata sandomierskiego klasztoru dominikanów w 1864 roku zakończyła jej istnienie. W 2012 roku winnica została reaktywowana. Kilka lat poszukiwań odpowiednich odmian winorośli w efekcie pozwoliło na wznowienie działalności komercyjnej. Istnieje możliwość zakupu naszych win.

Przez ostatnie kilkanaście lat klimat w okolicy Sandomierza staje się coraz bardziej sprzyjający uprawie winorośli. Wydłużony okres wegetacyjny oraz łagodniejsze zimy umożliwiają obsadzanie mniej mrozoodpornymi szczepami. Jako pierwsze w winnicy uprawiane były bardziej mrozoodporne hybrydy. Jednak wyjątkowy mikroklimat, wynikający z naszego położenia skłonił nas by zasadzić również takie odmiany jak: Chardonnay i Cabernet Sauvignon.

Dominikańska winnica zlokalizowana jest w odległości zaledwie 500 metrów od sandomierskiego rynku. Usytuowana jest na sąsiednim wzgórzu zwanym Staromiejskim lub Jakubowym. Istniejący od blisko 800 lat kościół św. Jakuba jest przykładem połączenia sztuki romańskiej i gotyckiej. Nasz kościół należy do najstarszych kościołów w całości wzniesionych z cegły na terenie Polski. W bezpośrednim sąsiedztwie kościoła znajduje się nasza winnica, z pięknym widokiem na panoramę Starego Miasta.

Wszystkich zainteresowanych oraz pragnących nieco bliżej doświadczyć uroków winnicy zapraszamy do degustacji naszych win. Winnica Bistro to miejsce, w którym można poznać smak naszych win oraz złapać chwilę wytchnienia. To enklawa spokoju w centrum Sandomierza, która swoim usytuowaniem, zachwyci każdego enoturystę. Winnica Bistro to letni ogródek, do którego zapraszamy na degustację win i lokalnych serów. Dla pobudzenia serwujemy kawę, a dla ochłody lody gałkowe.

Na miejscu będzie można uiścić opłatę za degustację 5 win i lokalnych serów w wysokości 59 zł/os.


Osiem wieków tradycji tworzenia wina


Cele spotkania:

- spotkanie osobiste w gronie przedsiębiorców i koneserów dobrego wina

- integracja środowiska i wymiana kontaktów biznesowych

- wzajemne wsparcie poprzez poznanie aktualnych potrzeb biznesowych

- zdobycie nowych inspiracji biznesowych 


Korzyści ze spotkania:

 • poszerzenie własnej sieci kontaktów o nowe znajomości (nowe branże)
 • zwiększenie widoczności na rynku
 • możliwość pozyskania nowych klientów, partnerów, dostawców, inwestorów lub podwykonawców
 • pozyskanie nowej wiedzy i inspiracji na temat efektywnego i regularnego budowania relacji biznesowych
 • możliwość pozyskania nowych zamówień, zleceń i kontraktów 
 • możliwość transferu wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami (gotowe rozwiązania na zaistniałe problemy lub wyzwania)
 • dostęp do szerokiej bazy członków PTG z całej Polski
 • większa integracja z lokalnym środowiskiem biznesowym 
 • możliwość przedstawienia aktualnych barier branżowych i zainicjowanie zmian w tym zakresie
 • dostęp do szerokiej oferty szkoleń i webinarów przydatnych w rozwoju firmy 
 • współpraca z przedsiębiorcami ceniącymi te same wartości 

Wydarzenie rozpocznie się w czwartek 28.07.2022 o 17.00 w Winnicy Św. Jakuba w Sandomierzu.

Jeśli prowadzisz firmę i jesteś koneserem dobrego wina, zapisz się na spotkanie!

Uczestnicy spotkania w ramach bonusu będą mogli dołączyć do zamkniętej grupy Whatsapp służącej wzajemnemu wsparciu. Dzięki niej mają ze sobą kontakt non stop przez cały tydzień. 

Każdy z uczestników organizuje nocleg we własnym zakresie.

Po zwiedzaniu Kolacja Biznesowa w Sandomierzu:

Restauracja Widnokrąg


Program spotkania:

CZWARTEK

17.00 - Zwiedzanie Winnicy Św. Jakuba w Sandomierzu + Degustacja 5 win oraz serów
18.30 - Kolacja Biznesowa w Restauracji Widnokrąg w Sandomierzu
19.30 - Sesja autoprezentacji uczestników
20.30 - Deser Szefa Kuchni
od 22.00 - Rozmowy kuluarowe, integracja i networking w Iluzjon Art Cafe

PIĄTEK

10.00 - Rozpoczęcie zwiedzania Sandomierza 


Atrakcje do wyboru:


Wymagana jest rejestracja przez niniejszą stronę.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

O Polskim Towarzystwie Gospodarczym

Ideą Polskiego Towarzystwa Gospodarczego jest to, aby jak najwięcej firm członkowskich rozwijało się oraz aby tworzyć w Polsce jak najlepsze warunki do prowadzenia biznesu. Dlatego naszymi Członkami są najczęściej właściciele, prezesi i managerowie dużych, średnich i małych firm (często produkcyjnych), którzy są bardzo aktywni zawodowo i społecznie oraz cenią takie wartości jak: zaufanie, szacunek do człowieka, patriotyzm, pracowitość i gospodarność. Mamy już ponad 200 firm członkowskich, które łącznie zatrudniają ponad 300.000 pracowników, a ich łączny obrót wynosi ponad 40 miliardów złotych. W naszej społeczności są również Spółki Skarbu Państwa.

Jednym z najbliższych celów PTG jest wejście do Rady Dialogu Społecznego (dawna Komisja Trójstronna ds. Społeczno-Gospodarczych). Dzięki temu będziemy mieć większy wpływ na kształtowanie się prawa w Polsce, ponieważ w tej chwili jest za mało przedstawicieli ze strony przedsiębiorców w RDS. Spełnienie tych kryteriów jednocześnie napędza rozwój naszej organizacji. Jesteśmy też na etapie tworzenia struktur, tak aby mieć po 1 przedstawicielu w każdym powiecie w Polsce oraz aby organizować regularne, comiesięczne spotkania w dużych miastach.

Członków PTG na bieżąco informujemy o Kolacjach Biznesowych, Webinarach oraz innych inicjatywach podejmowanych przez PTG.

Agenda naszych spotkań jest zawsze stała, ale za każdym razem urozmaicona. Kolacje najczęściej organizujemy o godz. 18 lub 19 w dogodnej lokalizacji. Spotkanie najczęściej przebiega wg takiego programu:

Część 1 - to czas na kuluary, a więc okazja do poznania nowych osób i porozmawiania o tematach z poprzedniego spotkania.
Część 2 - przywitanie gości i kolacja integracyjna
Część 3 - prezentacja przewodnia (zapraszamy ciekawe osoby lub organizujemy szkolenie, które odpowiada na aktualne potrzeby i wyzwania firm)
Część 4 - czas na autoprezentacje (tu każdy mówi o tym czym się zajmuje i czego obecnie potrzebuje, jak można mu pomóc). Na tą część należy patrzeć szerzej tzn. że każda z osób przyprowadza de facto na to spotkanie bagaż swoich kontaktów, swoich znajomości, a badania pokazują, że średnio każdy z nas posiada około 150 takich relacji. Dlatego najwięcej rekomendacji i poleceń odbywa się między firmami członkowskimi, a znajomymi innych firm członkowskich.
Część 5 - kuluary, czyli czas aby porozmawiać na tematy poruszone w części prezentacji i rekomendacji


Wszystkie potrzeby z każdego spotkania zawsze są spisywane i publikowane Członkom i na zamkniętą grupę, tak aby potrzeby danego miasta były widziane przez inne regiony, w których działamy. My widzimy ich potrzeby, a oni nasze. Na uczestnictwo w Polskim Towarzystwie Gospodarczym należy patrzeć również jak na możliwość poszerzenia źródła poleceń dla swojej firmy.

Dla wielu osób tak naprawdę najważniejszą rzeczą w PTG jest możliwość spotkania się z przedsiębiorcami, czyli ludźmi, którzy przeżywają podobne problemy, mają podobne wyzwania, bo czasem nie ma z kim porozmawiać na ten temat w swoim otoczeniu. Ludzie cenią sobie bardzo możliwość regularnych spotkań w gronie właścicieli firm, bo wiedzą, że motywuje ich to do dalszego rozwoju. Uczą się od siebie nawzajem lub zapobiegają problemom.

Organizujemy również ogólnopolskie konferencje biznesowe oraz inicjatywy integracyjne na przestrzeni całego roku. Każde takie wydarzenie jest ogromną dawką inspiracji dla przedsiębiorców i okazją do wymiany doświadczeń.

Link do naszej strony internetowej:  www.iptg.pl
Link do opisu Członków Zarządu PTG:  https://iptg.pl/zarzad/

Logotypy części firm członkowskich PTG:

Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły Spotkania:

- Kiedy: 28 lipiec 2022 czwartek od godz. 17.00

- Miejsce: Winnica Św. Jakuba, Staromiejska 3, 27-600 Sandomierz

- Prosimy o zabranie ze sobą wizytówekKontakt ws. spotkania:

Michał Osiej
Dyrektor ds. Rozwoju
tel. 509-38-48-58
michal.osiej@iptg.pl

Do zobaczenia! Znajdź nas w social mediach

Zobacz również:

imprezy wydarzenia 27-600 Sandomierz