Seminarium MATLAB na wyciągnięcie ręki

2 Czerwca 2021, 10:00-11:30 (środa)

online,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bezpłatny bilet
już niedostępne -

Zapraszamy do udziału w publicznym seminarium online "MATLAB na wyciągnięcie ręki"

Wydarzenie skierowane do studentów i pracowników uczelni wyższych.

Seminarium odbędzie się 2 czerwca 2021 r. (środa), w godz. od 10:00 do 11:30. Podczas spotkania omówimy następujące zagadnienia:

  • przetwarzanie danych w MATLABie,
  • wsparcie dla Big Data,
  • alternatywne formy dostępu,
  • szkolenia online.

Program seminarium:

Przywitanie uczestników | Renata Lipczyńska - koordynator licencji ogólnouczelnianych
Przetwarzanie danych w MATLABie oraz Big Data | prelegent Konrad Kolski - inżynier aplikacji ONT

Prezentacja przeglądowa omawiająca ogólny workflow przetwarzania danych w MATLABie przedstawiająca możliwości środowiska, zaczynając od importu danych z zewnętrznych plików poprzez wizualizację i przetwarzane danych, aż po implementację napisanych skryptów MATLABa w postaci niezależnych aplikacji wykonywalnych. Poruszana jest również tematyka Big Data, czyli jak MATLAB wspiera i ułatwia pracę na bardzo dużych zbiorach danych.
MATLAB na wyciągnięcie ręki - alternatywne formy dostępu | prelegent Adam Pietrzyk - inżynier aplikacji ONT

W trakcie prezentacji zostaną pokazane alternatywne drogi dostępu do zasobów MATLABa za pomocą narzędzi MATLAB Online, MATLAB Drive i MATLAB Mobile. Dzięki zaprezentowanym przykładom uczestnicy spotkania poznają praktyczne sposoby wykorzystania omawianych narzędzi. Przedstawiony będzie proces akwizycji i przetwarzania sygnałów zarejestrowanych za pomocą aplikacji MATLAB Mobile oraz wbudowanych w urządzenie mobilne wybranych czujników (akcelerometr, czujnik GPS).
Zakończenie seminarium


Prelegenci:

Konrad Kolski - pracuje jako inżynier aplikacji w firmie ONT. Na co dzień zajmuje się zagadnieniami związanymi z wykorzystaniem narzędzi MathWorks w metodyce Model-Based Design, modelowaniem i symulacją systemów dynamicznych w tym projektowaniem systemów sterowania, weryfikacją i walidacją w środowisku Simulink oraz automatyczną generacją kodu C wraz z szeroko pojętą współpracą środowisk MATLAB i Simulink z różnymi platformami sprzętowymi. Ukończył studia magisterskie na kierunku Mechatronika w specjalności Projektowanie i Eksploatacja Systemów Mechatronicznych.

Adam Pietrzyk - inżynier aplikacji w firmie ONT. Na co dzień zajmuje się przede wszystkim symulacjami, modelowaniem fizycznym, weryfikacją kodu C oraz projektowaniem w oparciu o model, posiada również wiedzę produktową, szczególnie w zakresie rodziny produktów Polyspace. Ukończył Elektrotechnikę na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Spotkanie online będzie trwało około 🕐 półtorej godziny, do jego przeprowadzenia wykorzystamy znane narzędzie do połączeń zdalnych firmy Cisco. Po zarejestrowaniu się otrzymacie Państwo bilet, w którym znajdzie się link do zalogowania się do transmisji w dniu wydarzenia.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: [email protected]


Organizatorem wydarzenia jest Oprogramowanie Naukowo - Techniczne z siedzibą w Krakowie.

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, jesteśmy także aktywni w social mediach

Strona ONT - www.ont.com.pl

Fanpage Fb - www.facebook.com/ont.matlab

Konto na LinkedIn - https://www.linkedin.com/company/oprogramowanie-naukowo-techniczne/

Zobacz również:

inne