Bezpieczeństwo Funkcjonalne w Projekcie

16 Lipca 2020, 18:00-19:40 (Czwartek)

webinar, spotkanie on-line,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  rejestracja
już niedostępne -

Bezpieczeństwo Funkcjonalne w Projekcie

czyli jak zadbać, by produkt końcowy był bezpieczny dla jego użytkownika

Jak bezpieczne są produkty których używamy? Jak zapewnia się ich bezpieczeństwo dla użytkownika końcowego? Co trzeba uwzględnić podczas przygotowania produktu, projektu wprowadzenia produktu na rynek? Jakie są standardy bezpieczeństwa? Jak one wpływają na projekt i role projektowe? A może masz jeszcze inne pytania związane z tą dziedziną? Wprowadzenie do powszechnego użytku układów programowalnych sprawiło, że stały się one ważnym czynnikiem bezpieczeństwa produktów medycznych, układów sterowania przemysłowego, samochodów czy sprzętu AGD.

Od wielu lat nasze bezpieczeństwo zależy urządzeń, których używamy na co dzień - zarówno od ich konstrukcji, oprogramowania jak i procesu ich tworzenia. Doświadczenia ostatnich dekad w tym zakresie są dostępne w skondensowanej i mało przystępnej formie w normach bezpieczeństwa funkcjonalnego, które definiują zasady tworzenia tego typu produktów. W trakcie prezentacji wskażę kluczowe elementy projektu, które pozwalają na uzyskanie wymaganego stopnia bezpieczeństwa i umożliwiają późniejszą certyfikację produktu.

O tym właśnie będzie najbliższe spotkanie Dolnośląskiej Grupy regionalnej IPMA Polska. Dotkniemy takich zagadnień jak:

 • określenie obszarów produktowych, których bezpieczeństwo funkcjonalne dotyczy,
 • źródła standardów bezpieczeństwa funkcjonalnego,
 • powodów, dla których powstały obecnie obowiązujące standardy,
 • poznamy proces tworzenia bezpiecznego produktu,
 • wymagania dotyczące dokumentacji, stosowanych metod opisu wymagań
 • wpływ bezpieczeństwa funkcjonalnego na role projektowe
 • zakres obowiązków Menadżera FuSa
 • itd.


Prelegent:
Marek Kabała - Senior Lead Engineer

Pasjonat nauk technicznych oraz ich praktycznych zastosowań. Od ponad 15 lat zaangażowany w projekty interdyscyplinarne, dotyczące przede wszystkim opracowania urządzeń wbudowanych - oprogramowania, układów elektronicznych, systemów sterowania, urządzeń komunikacyjnych. Zarządza projektami urządzeń certyfikowanych w zakresie bezpieczeństwa funkcjonalnego, zgodnie z IEC61730, ISO26262 oraz ISO13849. Od 10 lat związany z firmą Etteplan, w której obecnie pełni rolę konsultanta oraz głównego inżyniera.

Prywatnie fan druku 3D, historii techniki, kaligrafii, robotyki oraz lotnictwa.

Ukończył Wydział Elektroniki Politechniki Wrocławskiej, oraz uzyskał tytuł doktora nauk technicznych w specjalności Robotyka na tej samej uczelni. Organizator: Dolnośląska Grupa Regionalna IPMA Polska

Jesteśmy przekonani, że wiedza, kompetencje, doświadczenie i sieć kontaktów mogą wnieść istotny wkład w rozwój regionu. Dlatego chcemy rozwijać w regionie kompetencje indywidualne i instytucjonalne w zakresie zarządzania projektami. Prezentować doświadczenia, nowe idee tworząc grunt do wymiany poglądów i opinii. Budujemy regionalne forum, które będzie miejscem do nawiązywania i utrzymywania kontaktów w gronie osób i instytucji zajmujących się projektami w regionie.

Chcemy promować w regionie profesjonalne zarządzanie projektami oraz budować uznanie i prestiż dla grupy zawodowej Project Managerów. Nasze działania adresujemy do wszystkich zainteresowanych projektami, niezależnie od branży, poziomu dojrzałości w zarządzaniu projektami czy przynależności do organizacji. Nie promujemy żadnej konkretnej metodyki ani narzędzi - dzielimy się doświadczeniami i upowszechniamy najlepsze praktyki.

Podstawową formą naszego działania są cykliczne spotkania nt. zarządzania projektami. Zapraszamy do udziału w spotkaniach i współpracy przy budowaniu regionalnej społeczności osób związanych z Project Management'em.


Agenda:
 • 17:55 - 18:00 - logowanie uczestników
 • 18:00 - 18:10 - otwarcie
 • 18:10 - 19:10 - prelekcja
 • 19:10 - 19:30 - podsumowanie części merytorycznej, sesja pytań
 • 19:30 - 19:40 - zakończenie
Zapraszamy także na nasz profil na LinkedIn
Do zobaczenia!

Zobacz również:

konferencje Bezpieczeństwo Project Manager Zarządzanie projektami