To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  rejestracja
już niedostępne -

Multivalue P3M - praktyczne dostarczanie wielu wartości w programach, projektach, portfelach.

Prince2 od samego początku swojego istnienia w tej nazwie kładzie nacisk na zasadność biznesową projektu. PMBOK w siódmej edycji odmienia wartość biznesową projektu przez wszystkie przypadki. IPMA od ICB 3.0 określa sukces projektu jako zadowolenie interesariuszy, a w ICB 4.0 określa projekty jako sposób na dostarczenie wartości dla organizacji.

Problem polega jednak na tym, co tak naprawdę jest wartością w projektach. Jak ją określić, jak zmierzyć? Czy faktycznie wartość biznesowa to coś, za co jest skłonny zapłacić klient - jak określa to Harold Kerzner? Czy jednak można, a wręcz powinno się patrzeć na wartość projektu znacznie szerzej?

Jak określa się wartość strategiczną projektów w JSW SA i jak można ją jeszcze zwielokrotnić - pokażę także na przykładzie pewnego projektu, w którym brałem udział. Projekt ten skończył się z kilkuletnim opóźnieniem, kosztował prywatną firmę ponad dwa razy więcej niż pierwotnie zakładano, dostarczył coś innego niż planowano - a WSZYSCY uważają go za sukces. Nawet Asesorzy i Jury IPMA Polish Excellence Award, którzy uznali ten projekt za Zwycięzcę w konkursie wówczas, kiedy jeszcze nie rozróżniano kategorii projektów, a Zwycięzca był tylko jeden.

A może po prostu złoty trójkąt celów to przeżytek i nie do niego powinniśmy dążyć w projektach?

Druga część spotkania to mój autorski warsztat Wieża. Polega na rywalizacji zespołów w budowie wieży z klocków wg zadanych parametrów. Ćwiczenie składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap ma charakter pilotażowo-ćwiczeniowy. Wygrywa zespół, który w drugim etapie zdobędzie więcej punktów. Kryteria wygranej w pierwszym i drugim etapie są identyczne, jawne i zdefiniowane w tabeli. Warsztat trwa ok. 55 min. Wspomnienia i wnioski zostają na lata.

Prelegent:
Krzysztof Witkowski - Konsultant, Trener, Ekspert

Absolwent Lotniczych Zakładów Naukowych we Wrocławiu. Posiadane certyfikaty: Certified Senior Project Manager IPMA - B, Prince2 Practitioner. Ponad 20 lat w projektach. Asesor wiodący IPMA Polish Project Excellence Award, Asesor 4-L-C IPMA Polska. Uhonorowany nagrodą Atlas Project Managementu 2022 IPMA Polska. Konsultant, trener i ekspert w obszarze zarządzania strategicznego i zarządzania projektami. Wykładowca na studiach podyplomowych: WSE Kraków, Politechnika Śląska, Politechnika Rzeszowska oraz SWPS Wrocław. Wdrożył zarządzanie projektami m.in. w INTOP Tarnobrzeg, Silvermedia Kraków, Polskie Sieci Elektroenergetyczne, Teamtechnik Skawina, Lubelski Węgiel Bogdanka, Zakłady Mechaniczne Tarnów, Jastrzębska Spółka Węglowa, Urząd Miasta Jaworzna, Przedsiębiorstwo Budowy Szybów. Pracował w projektach dla m.in. PGNiG, Teamtechnik, Nowy Styl Group, JSW, JSW Koks, PBSz. Obecnie prowadzi projekt wdrożeniowy w przedsiębiorstwach Grupy Kapitałowej ARP.


Agenda:
  • 17:45 - 18:00 - networking przed spotkaniem
  • 18:00 - 18:10 - otwarcie spotkania, newsy z IPMA
  • 18:10 - 19:00 - wystąpienie Gościa
  • 19:00 - 19:30 - przerwa networkingowa
  • 19:30 - 20:30 - warsztat Wieża (tylko 48 miejsc - pierwszeństwo dla członków IPMA)
  • 20:30 - zakończenie
Sponsor
Sponsorem wydarzenia jest Uniwersytet SWPS Wrocław - organizator Studiów Podyplomowych "Zarządzanie projektami".

Organizator:
Dolnośląska Grupa Regionalna IPMA Polska

Więcej o: Dolnośląskiej Grupie Regionalnej IPMA

Zapraszamy także na nasz profil na LinkedIn

Do zobaczenia!

Zobacz również:

imprezy Project Manager Zarządzanie projektami wydarzenia Wrocław