To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rejestracja na konferencję
już niedostępne -

W imieniu organizatorów, zespołu projektu Obserwatorium Transformacji Energetycznej, zapraszamy do udziału w Seminarium 1. "Konferencja inaugurująca projekt OTE", które odbędzie się 16 czerwca 2023 r. w godzinach 11:00-13:00. Wydarzenie zostanie zorganizowane w formule zdalnej z wykorzystaniem platformy do komunikacji MS Teams.

Transformacja energetyczna to globalny trend, który oprócz niezaprzeczalnych korzyści przynosi również wyzwania, takie jak zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego i redukcja ubóstwa energetycznego, realizacja celów klimatycznych czy konieczność odpowiadania na potrzeby rozbudzonej gospodarki. Szczególny wpływ na przebieg tego procesu w Polsce wywarły dodatkowo pandemia COVID-19 oraz agresja zbrojna Rosji na Ukrainę. Zawiadowanie transformacją leży w kompetencjach instytucji decyzyjnych, które dysponują adekwatnymi instrumentami politycznymi. Odpowiedzialne i szybkie podejmowanie optymalnych decyzji w obszarze energetyki wymaga jednak dysponowania precyzyjnym aparatem analitycznym oraz wiarygodnymi i aktualnymi danymi. Na tę potrzebę odpowiada projekt utworzenia Obserwatorium Transformacji Energetycznej - narzędzia wyposażonego w naukowy aparat analityczny i odpowiednie repozytorium danych.

Konferencja będzie poświęcona prezentacji założeń projektu, który otrzymał finansowanie w ramach konkursu Strategicznego programu badań naukowych i prac rozwojowych "Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków" GOSPOSTRATEG organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Prosimy o wcześniejszą rejestrację za pomocą formularza.

Do wszystkich osób, które zgłoszą swój udział, wysłany zostanie link umożliwiający udział w wydarzeniu. Zarejestrowani uczestnicy będą mogli m.in. zgłaszać swoje pytania do prelegentów, włączając się tym samym w dyskusję. 

Spotkanie będzie nagrywane. Nagranie zostanie udostępnione na kanale YouTube projektu KlastER.

Aktualny program wydarzenia


To pierwsze wydarzenie z cyklu seminariów i warsztatów realizowanych w ramach projektu "Obserwatorium Transformacji Energetycznej jako instrument wspierania społeczno-gospodarczego rozwoju Polski (OTE)". Więcej informacji o projekcie.Projekt współfinansowany ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu badań naukowych i prac rozwojowych "Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków" GOSPOSTRATEG, Wniosek GOSPOSTRATEG.IX-000D_22 (wartość projektu: 7 881 705 PLN, wartość dofinansowania: 7 719 705 PLN).Zobacz również:

konferencje