To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
Bilet wstępu zawiera koszt udziału w seminarium wraz z przerwą kawową. Bilet wstępu na seminarium- stacjonarnie

Bilet wstępu zawiera koszt udziału w seminarium wraz z przerwą kawową.

już niedostępne 49,00 zł -
Udział w konferencji on-line. Bilety na seminarium - on-line

Udział w konferencji on-line.

już niedostępne 49,00 zł -


Serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium "Seminarium naukowe "PoznAI: Edukacja wobec sztucznej inteligencji"". 

które odbędzie się 28 września (czwartek) o godzinie 10:00 w Collegium Da Vinci na ul. Kutrzeby 10 w Poznaniu.


Projekt PoznAI poświęcony jest rozwojowi sztucznej inteligencji w różnych obszarach życia, takich jak edukacja, nauka, biznes i relacje międzyludzkie. Chcemy dzielić się najnowszymi badaniami, osiągnięciami, innowacjami i zastosowaniami AI, które wpływają na nasze codzienne życie.

W ramach interdyscyplinarnego projektu koordynowanego przez Rektora prof. CDV, dra hab Marka Zielińskiego i Dziekana dra Krzysztofa Patkowskiego na Collegium Da Vinci wykonaliśmy badania ankietowe związane z wpływem narzędzi i aplikacji opartych na AI (sztucznej inteligencji) na proces edukacji (studiowanie) i rynek pracy. 

Na podstawie naszych badań i doświadczeń chcieliśmy zaprosić Państwa na wydarzenie PoznAI 2023. Edukacja wobec sztucznej inteligencji i nowych technologii. 

Seminarium edukacyjne dedykowane jest nauczycielom oraz dyrektorom szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Podczas spotkania przedstawione zostaną wyniki badań zrealizowanych przez badaczy z Collegium Da Vinci, wpisujące się w trwającą dyskusję na temat wykorzystania narzędzi opartych na AI w procesie uczenia się. Ich celem było zidentyfikowanie i zestawienie postaw wobec AI w edukacji: uczniów, studentów, nauczycieli, wykładowców akademickich oraz przedstawicieli świata biznesu.

Uzyskane wyniki stanowiły impuls dla wydarzenia, którego celem jest: zwiększenie świadomości nauczycieli i osób odpowiadający za kształt edukacji w kontekście wykorzystywania narzędzi AI. Organizując seminarium chcemy pomóc nauczycielom odnaleźć się w szkole, w której narzędzie oparte na AI są stosowane przez uczniów każdego dnia do różnych celów.


Prelegenci:

Elżbieta Wojciechowska - Head of Digital University Foundation, fundacji zajmującej się rozwojem pracowników w obszarze transformacji cyfrowej i rozwijaniem liderów cyfrowej zmiany, współtwórczyni programu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży DigiKids Academy.





Barbara Michalska - Dyrektor rynku edukacji w Microsoft. W międzyczasie była odpowiedzialna m.in. za konkurs dla młodych programistek i programistów Imagine Cup, tworzenie i rozwój społeczności programistów skupionych wokół technologii Microsoft, strategię biznesową Office 365 oraz rozwój i transformację postrzegania modeli pracy przyszłości.





dr hab. Sylwia Jaskulska, prof. UAM - pedagożka, pracuje na stanowisku profesora w Pracowni Pedagogiki Szkolnej na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autorka, współautorka i współredaktorka kilku książek o szkole.






Wydarzenie objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Poznania oraz dr hab. Marka Zielińskiego prof. CDV, Rektora Collegium Da Vinci.


Partnerzy wydarzenia: Microsoft, Digital University


Zobacz również:

szkolenia Asystent wirtualny Branża szkoleniowa Edukacja szkolna Nowe technologie Seminarium Szkoła Uczelnia wydarzenia 10