Spotkanie autorskie z Anną Seniuk

8 Października 2020, 18:00 (Czwartek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Normalny
już niedostępne 5,00 zł -
  Normalny
już niedostępne 5,00 zł -


Spotkanie odbędzie się 8 października 2020 roku (czwartek) o godzinie 18.00 na sali widowiskowej w Bibliotece Publicznej w Piasecznie w CEM (ul. Jana Pawła II 55). Wydarzenie biletowane (koszt biletu 5 zł). Bilety do nabycia od 14.09.2020 w sekretariacie biblioteki, na parterze lub przez link: https://app.evenea.pl/event/seniukwpiasecznie/

O autorce:

Znana i ceniona aktorka Anna Seniuk zdradza kulisy swojego życia i wychodzi z roli ciepłej kobiety, którą przypisało jej kino. W wieku sześćdziesięciu lat aktorka stwierdziła, że czas spełnić swoje marzenia, i to o nich opowiada w swojej niezwykłej biografii połączonej z wywiadem-rzeką. Opowiada o karierze, dotychczasowych planach, zdradza anegdotki.

"Nietypowa baba jestem" to niezwykłe połączenie biografii z autobiografią oraz wywiadem-rzeką. W rozmowie znana i ceniona aktorka oraz profesorka akademii teatralnej przekazuje córce prawdy na temat swojego życia. Ta z jednej strony intymna, z drugiej zaś pełna ciepła i humoru opowieść doskonale zdradza tak fakty z życia Anny Seniuk, jak i jej marzenia oraz spojrzenie na świat.

Anna Seniuk to urodzona w 1942 roku w Stanisławowie aktorka i pedagog, ściśle związana z Teatrem Narodowym w Warszawie. Lata młodości spędziła w okolicach Oświęcimia oraz Krakowa. Na studiach wybrała kierunek teatralny zamiast planowanej renowacji zabytków. Pierwszy raz pojawiła się na scenie Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w 1964 roku. Od tej pory jest znaną aktorką zarówno teatralną, jak i filmową czy dubbingową. W 1998 roku otrzymała tytuł naukowy profesora w Akademii Teatralnej Warszawie. Jest laureatką wielu nagród i bohaterką nakręconego w 1997 roku biograficznego filmu dokumentalnego.


Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Piaseczno