To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Normalny
już niedostępne -

15 października w Warszawie odbędzie się DemoDay - finał międzynarodowego programu akceleracyjnego SharOn Academy. Wydarzenie to będzie podsumowaniem programu, jak i projektu SharOn, w ramach którego był on realizowany.  5 najlepszych zespołów - po jednym z każdego kraju partnerskiego - weźmie udział w finałowym PitchContest. Po raz ostatni przedstawią swoje projekty poświęcone ekonomii współdzielenia. Na postawie ich wystąpień i sesji Q&A międzynarodowe jury wyłoni zwycięzcę SharOn Academy. 

Ramowy program wydarzenia:

8.30 - 9.00 Rejestracja 

9.00 - 9.20 Mowa otwierająca i podsumowanie projektu SharOn

9.20 - 10.00 Finałowy Pitch contest

10.00 - 11.00 Debata "Sharing Economy jako odpowiedź na ekologiczne wyzwania gospodarki"

11.00 - 11.15 Przerwa kawowa

11.15 - 11.30 Ogłoszenie wyników i zwycięzcy SharOn Academy

11.30 - 12.30 Sharon Academy Panel - "Międzynarodowy wymiar działalności startupów w obszarze gospodarki współdzielenia" - dyskusja partnerów i mentorów z pięciu krajów

12.30 - 13.30 Lunch

Czym jest SharOn Academy?

To program akceleracyjny dedykowany twórcom koncepcji poświęconych ekonomii współdzielenia, stworzony przez konsorcjum pięciu krajów - Polskę, Włochy, Bułgarię, Słowację oraz Estonię. Ekonomia współdzielenia (eng. sharing economy) to zyskująca na popularności koncepcja zakładająca dzielenie się zasobami - dobrami, czasem czy umiejętnościami, bez przekazywania praw własności. W oparciu o jej założenia działają m.in. wypożyczalnie sprzętu i samochodów, a także znane platformy takie jak Airbnb czy Blablacar. To właśnie zespołom z pomysłami w zakresie sharing economy zadedykowaliśmy nasz program. 

Z pośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń, w drodze wstępnej selekcji i przeprowadzonego PitchContest, do programu zakwalifikowaliśmy 23 najbardziej obiecujące. Następnie w każdym z krajów zorganizowany został bootcamp - seria intensywnych warsztatów, podczas których uczestnicy pod okiem ekspertów m.in. doprecyzowali swoje modele biznesowe, poznawali podstawy zarządzania finansami czy reklamy i promocji. Kolejnym etapem był mentoring - wszystkie zespoły dostały do dyspozycji 10 godzin, które mogły dowolnie wykorzystać na konsultacje z najlepszymi mentorami, jakich mogliśmy im zapewnić.

Po zakończeniu mentoringu, w każdym z krajów partnerskich zostanie wybrany najlepszy zespół. W oparciu o wiedzę mentorów i własną partnerzy wybiorą regionalnego zwycięzcę, który zostanie zaproszony na wydarzenie finałowe - DemoDay w Warszawie. 

Wydarzenie, na które Państwa zapraszamy to jednak nie tylko finał programu akceleracyjnego. Chcemy również przybliżyć uczestnikom założenia ekonomii współdzielenia, a także porozmawiać o możliwych kierunkach jej rozwoju. Dzięki temu, że nad realizacją SharOn Academy pracował międzynarodowy zespół, będziemy mogli podzielić się doświadczeniami oraz nakreślić sytuację sharing economy nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Dodatkowo we wcześniejszych etapach projektu SharOn zbadaliśmy rynek ekonomii współdzielenia w naszych krajach oraz porównaliśmy go. Wyniki oraz wnioski dostępne są na stronie projektu. W czytelny sposób przedstawimy je również na wydarzeniu, jako wyjściową do dalszej dyskusji. 

Zaproszeni eksperci uzupełnią nasze przemyślenia i wnioski o wartościwy komentarz, a także przedstawią własne spostrzeżenia. 

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa wszystkich zainteresowanych - przedsiębiorców, inwestorów, przedstawicieli funduszy inwestycyjnych. Zapraszamy również wszystkich śledzących działania naszego projektu oraz rozwój koncepcji gospodarki cyrkularnej i ekonomii współdzielenia.Zobacz również:

konferencje wydarzenia Warszawa