To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Konferencja Siłaczki, wizjonerki, aktywistki - pakiet 2-dniowy
już niedostępne -

Co ma szydełko do szefowej? Które zioła wzmacniają kobiety w ich otoczeniu? Jaka jest odległość od szkicu nowego haftu do narzędzi nowych technologii? Podczas wydarzenia "Siłaczki, wizjonerki, aktywistki. O współczesnych rzemieślniczkach w działaniu" z gośćmi z Polski i innych krajów nadbałtyckich porozmawiamy o przedsiębiorczości kobiet i budowaniu wspierającego, kobiecego środowiska. Skupimy się na praktycznych aspektach zamieniania pasji w aktywność zawodową i zastanowimy, w jaki sposób wykorzystywać siostrzeństwo wspólnej pracy i empatię kobiecej solidarności dla budowania silnego społeczeństwa. Punktem odniesienia dla naszych rozmów będą tradycyjnie kobiece zajęcia (np. haft, tworzenie biżuterii, zielarstwo) oraz ich rola w kreowaniu wspólnoty.

Wydarzenie jest zwieńczeniem nadbałtyckiego projektu "Creative Waves - Baltic Sisterhood for Change". W ramach przedsięwzięcia ekspertki w dziedzinie nowych mediów oraz aktywności kulturowej uczyły rękodzielniczki m.in. efektywnej prezentacji swojej działalności zawodowej/hobbystycznej czy też sposobów profesjonalnego korzystania z narzędzi cyfrowych do rozwoju i sprzedaży swoich produktów. "Creative Waves" powstało, by promować przedsiębiorczość kobiet, wzmacniać znaczenie aktywnych kobiet w ich otoczeniu i w Internecie oraz usuwać bariery między tradycyjnie kobiecymi zajęciami i nowoczesnymi technologiami.

"Siłaczki, wizjonerki, aktywistki" to trzydniowy cykl spotkań oraz wydarzeń towarzyszących: prezentacji, pokazów i warsztatów, które odbędą się w Nadbałtyckim Centrum Kultury. Szczegółowy program na www.nck.org.pl

Zobacz również:

konferencje wydarzenia Gdańsk