To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bezpłatny bilet
już niedostępne -

W piątek 22 marca 2024 r. na Politechnice Poznańskiej odbędą się wykłady i warsztaty organizowane w ramach wydarzenia MATLAB Day. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach stacjonarnych.

Warsztaty: "Budowa wielodomenowego modelu pojazdu w Simscape"

Data warsztatów: 22 marca w godz. 12:15-16:15
Czas trwania: 4 h
Miejsce: sala 516x, Wydział Automatyki Robotyki i Elektrotechniki Politechniki Poznańskiej

W trakcie warsztatów uczestnicy przekrojowo zapoznają się z możliwością wykorzystania narzędzia do modelowania obiektów fizycznych - Simscape. Na początku zaprezentowane zostanie środowisko i jego funkcjonalność w oparciu o prosty przykład. Następnie przejdziemy do modelowania prostego napędu elektrycznego. Model będzie stopniowo rozbudowywany, a na każdym etapie zostanie przeprowadzona dyskusja uzyskanych wyników. Do zamodelowania baterii zasilającej pojazd wykorzystana zostanie dedykowana do tego celu aplikacja, pozwalająca utworzyć nowy bloczek. Zostanie on zintegrowany z modelem. Na koniec zajmiemy się implementacją elementów systemu zarządzania baterią.


Prelegent


dr Jakub Szyman - Inżynier Aplikacji w firmie Oprogramowanie Naukowo-Techniczne ds. elektryfikacji. Doktor nauk technicznych w specjalności inżynieria chemiczna i procesowa. Zainteresowania: modelowanie matematyczne obiektów w inżynierii chemicznej, w szczególności określanie własności operacyjnych reaktorów fotokatalitycznych. 


Wymagania sprzętowe i programowe

1. Własny laptop
2. Przeglądarka
3. Konto MathWorks i zainstalowana wersja desktopowa oprogramowania firmy MathWorks, wersja R2023b -wymagane są następujące narzędzia:


  • MATLAB
  • Simulink
  • Simscape
  • Simscape Electrical
  • Simscape Driveline
  • Simscape Battery
  • Excel

Oczekiwana jest dobra znajomość MATLABa. Mile widziana jest podstawowa znajomość Simscape.

Warunki uczestnictwa:
Przed warsztatami prosimy o upewnienie się, czy oprogramowanie odpowiednio funkcjonuje na Państwa komputerach oraz czy zostały zainstalowane wszystkie potrzebne toolboxy!


Informacje organizacyjne

Warsztaty prowadzone będą w formie spotkania stacjonarnego. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie: https://ont.com.pl/wydarzenia/matlab-day-pp

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod adresem: [email protected]


Organizatorem wydarzenia jest firma Oprogramowanie Naukowo - Techniczne z siedzibą w Krakowie.Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, jesteśmy także aktywni w social mediach
Strona ONT - www.ont.com.pl
Fanpage Fb - www.facebook.com/ont.matlab
Konto na LinkedIn - www.linkedin.com/company/oprogramowanie-naukowo-techniczne/


Partnerem wydarzenia jest firma Edu4Industry z siedzibą w Katowicach. Dostawca rozwiązań z zakresu automatyki i robotyki dla szkół wyższych i średnich.

Edu4Industry - Stanowiska dydaktyczne dla szkół i uczelni

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej oraz social mediów
Strona E4I - www.edu4industry.com/
Fanpage Fb - www.facebook.com/edu4industry.com
Konto na LinkedIn - https://www.linkedin.com/company/education-for-industry/

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Poznań