SZTUKA W BIURZE

11 Marca 2020, 09:30-13:00 (środa)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Sztuka w biurze
już niedostępne -

Zapraszamy na spotkanie organizowane przez Polski Instytut Środowiska Pracy we współpracy z Kinnarps Polska. Rozmawiać będziemy o sztuce w biurze. Jak odmienić biuro i zbudować wizerunek dzięki sztuce? Jak tworzyć biurowe kolekcje? 

Interesujesz się tematyką nowoczesnego środowiska pracy? Chcesz rozwijać wiedzę? Poznać innych ekspertów i wymienić się doświadczeniami? Dołącz do nas 11.03.2020!

Spotkanie odbędzie się w showroomie firmy showroomie Kinnarps Polska, Warszawa, ul. Puławska 354/356.



Agenda:

09:30-10:00 Kawa i networking

10:00-10:15 Powitanie

reprezentacja Kinnarps Polska

Karolina Dudek, Karina Kreja, Wojciech Krupa - PIŚP

10:15-11:00 Karolina Nowak-Sarbińska

Tytuł: Biurowe kolekcje. Jak zaprosić sztukę do biura i dlaczego warto?

Abstrakt: Powodów, dla których warto posiadać dzieła sztuki w przestrzeni firmy, jest bardzo wiele. Zanim jednak podejmiemy decyzję o umieszczeniu prac artystów w biurze, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań: czy zależy nam głównie na aspekcie dekoracyjnym? Czy może chcemy zbudować kolekcję firmową? Jakie korzyści może przynieść posiadanie kolekcji firmowej: inwestycyjne, wizerunkowe? Na spotkaniu przeanalizujemy odpowiedzi na te pytania, a także prześledzimy krok po kroku proces nabywania dzieł sztuki na polskim rynku: począwszy od omówienia podmiotów działających na rynku sztuki, poprzez nakreślenie kwestii finansowych, prawnych i podatkowych związanych z zakupem dzieł sztuki, kończąc na kwestiach ekspozycji i ubezpieczenia.

Q&A moderacja: Karolina Dudek, Joanna Piotrowska

11:00-11:45 Agata Plater-Zyberk

Tytuł: Sztuka w biurze, sztuka w korporacji. Korporacyjne kolekcje sztuki w Polsce

Abstrakt: Sztuka znalazła drogę do korporacyjnych biur i korytarzy. Kolekcje tworzone przez wielkie korporacje to często spójne, cenne i rozpoznawalne zbiory, które obejmują wszelkie media, w jakich wyraża się sztuka - od obrazów przez różnej wielkości instalacje po wideo. Kolekcje korporacyjne okazują się także być realnym wsparciem dla rynku sztuki. W Polsce zjawisko to, obecne od niedawna, zdaje się stopniowo przybierać na sile. Jaki komunikat może przesyłać kolekcja sztuki? Jaki przekaz budowany zbiór wysyła na zewnątrz, a co daje firmie wewnętrznie? Jakie są korzyści, dla których warto zrezygnować z reprodukcji lub generycznych plakatów w firmie i stworzyć autorską kolekcję sztuki? Co kolekcjonują i jak funkcjonują największe rodzime kolekcje korporacyjne?

Q&A moderacja: Karolina Dudek, Joanna Piotrowska

11:45-12:30 Małgorzata Kowalska

Tytuł: 8 godzin w banku z Edwardem Dwurnikiem

Abstrakt: Studium przypadku. 

Q&A moderacja: Karolina Dudek, Joanna Piotrowska

12:30-13:00 Podsumowanie | Networking i kawa

Dla zainteresowanych zwiedzanie przestrzeni showroomowej


BIOGRAMY

Karolina Nowak-Sarbińska

ekspert sztuki współczesnej, niezależny art advisor, zajmuje się tworzeniem prywatnych kolekcji dzieł sztuki. Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Doradzała przy zakupach ponad 400 prac m.in. Magdaleny Abakanowicz, Andrzeja Wróblewskiego, Jerzego Nowosielskiego czy Wilhelma Sasnala. Jest również wykładowczynią studiów podyplomowych "Zarządzanie na Rynku Dzieł Sztuki" na Uniwersytecie Warszawskim oraz "Sztuka współczesna. Wiedza i Rynek" w Collegium Civitas. Kurator wystaw m.in. New Old Cold War. Post Socialists Countries Experience, 3 Biennale Sztuki Współczesnej, Moskwa 2009; Easts's Desires, Outpost Gallery, Norwich, Wielka Brytania 2006; pierwszej indywidualnej wystawy Jakub Julina Ziółkowskiego, bez tytułu, Galeria ASP, Kraków 2004, Koordynator projektów artystycznych m.in. Józef Robakowski. Moje Własne Kino, CSW Zamek Ujazdowski 2012; Laboratorium Przyszłości Regress Progress, CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa 2011 -2012; Powtórka z Teorii Widzenia, CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa 2010. Pomysłodawczyni wystaw min. Michał Budny/Kajetan Sosnowski - Układ Równowartościowy, Galeria Raster, Warszawa 2020.

W przeszłości pracowała w Wealth Solutions S.A. na stanowisku Zarządzającej Inwestycjami w Dzieła Sztuki (2012-2017), Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie (2008-2012) oraz w Muzeum Sztuki w Łodzi (2007-2008).


Agata Plater-Zyberk

Studia na Wydziale Zarządzania Kulturą Wizualną Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.Zajmuje się badaniami teoretycznymi w zakresie teorii sztuki, historii sztuki, sztuki współczesnej, rynku sztuki i kultury wizualnej. Stażystka w Fundacji Sztuki Polskiej ING (2019). Współpracuje z galeriami prywatnymi. Praktykowała w warszawskiej galerii Piktogram, brała udział w organizacji targów sztuki współczesnej Not Fair 2017, konferencji w ramach Not Fair 2018 oraz przy wystawach odbywających się w galerii w ramach Warsaw Gallery Weekend. Pracuje w warszawskim Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego"Królikarnia". Uczestniczka wystawy Najlepszych Dyplomów Akademii Sztuk Pięknych COMING OuT 2019 za pracę "Nowy mecenas - nowy kolekcjoner? Korporacyjne kolekcje sztuki w Polsce. Studium przypadków".


Małgorzata Kowalska

Ukończyła studia podyplomowe "Zarządzanie przedsiębiorstwem wg standardów MBA" oraz "Public Relations i doradztwo medialne" w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie; absolwentka kursu "Zarządzanie w świecie sztuki" (Business Management in the Art World) w Instytucie Sztuki Sotheby's w Londynie.

Posiada ponad 12-letnie doświadczenie w zarządzaniu projektami kulturalnymi i biznesowymi; od niemal 20 lat działa jako niezależny doradca w zakresie sztuki współczesnej, kurator wystaw oraz organizator happeningów artystycznych czy spotkań w pracowniach artystów. Współpracuje z artystami, galeriami, domami aukcyjnymi, muzeami i kolekcjonerami w Polsce i w Europie.
Współpracowała m.in. z Warsaw Gallery Weekend, Vogue Polska, Targami Sztuki w Warszawie czy artystami takimi jak: Edwardem Dwurnikiem, Majką Kiesner, Katarzyną Stanny, Protem Jarnuszkiewiczem, Xawerym Wolskim, Jerzym Antkowiakiem, Katarzyną Kozyrą, Tomaszem Sętowskim, Tadeuszem Rolke, Pawłem Althamerem, ale również finalistami konkursów dla młodych artystów, takich jak Podróż Artystyczna Hestii czy Spojrzenia organizowane przez Zachętę i Deutsche Bank.
Aktywny członek Rady Programowej Fundacji Galeria Przechodnia oraz Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz Przyjaciół Muzeum Narodowego i Fundacji Katarzyny Kozyry w Warszawie.



W celu zgłoszenia udziału prosimy o wypełnienie formularza na stronie Evenea do 10.03.2020.

Liczba miejsc ograniczona. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Polski Instytut Środowiska Pracy  https://pisp.pl 

Zobacz również:

szkolenia Architekt Architektura Projektowanie Rynek nieruchomości Sztuka wydarzenia Warszawa