SpaceHUB: Księżyc

28 Marca 2019, 18:00-20:00 (Czwartek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rejestracja
już niedostępne -

W 2019 roku przypada okrągła 50 rocznica lądowania Apollo 11 na Księżycu. Do tego sukcesy chińskiej misji Chang'e 4, która wylądowała po stronie niewidocznej z Ziemi, zwracają naszą uwagę na Srebrny Glob. Podczas tego SpaceHUBa przyjrzymy się historii eksploracji srebrnego globu jak i przyszłości, która zapowiada się bardzo ekscytująco.

SpaceHUB jest organizowany przez firmę konsultingową z branży kosmicznej Kapitech oraz co-working Brain Embassy.

📢 Historia eksploracji Księżyca

W XX wieku, kiedy pierwsza sonda przekroczyła granicę kosmosu, Księżyc znalazł się na wyciągnięcie reki. Wtedy też zaczęła się największa wyprawa w dziejach ludzkości, poprzez ponad 380 tysięcy kilometrów niebezpiecznej pustki. Wszyscy na świecie wiedzą o przełomowej misji Apollo 11, ale jest to jedynie mały, choć istotny wycinek historii eksploracji Księżyca. Co jeszcze wydarzyło się na Srebrnym Globie? Jakie są plany na przyszłość?

Odkąd pierwsi ludzie przemierzali afrykańskie sawanny, Księżyc był i jest ważnym elementem naszego świata. Obiekt kultu, uniwersalny kalendarz czy bezpieczny blask rozpraszający nocny mrok. W XX wieku stał się po prostu miejscem, gdzie można polecieć"

🗣️ Michał Michałowski - inżynier, redaktor We Need More Space. Zawodowo związany z miastem stołecznym Warszawa, w przyszłości planuję kształcić się w tematyce kosmicznej. Na WNMS piszę przede wszystkim o eksploracji Księżyca.

📢 Europejskie Centrum Szkolenia Astronautów w drodze na Księżyc

Jak ośrodek ESA w Kolonii, który na codzień zajmuje się szkoleniem astronautów, probuje przygotować się do przyszłych załogowych lotów na Księżyc? Jak symulować Księżycowe warunki na Ziemi? Jakie są wyzwania poruszania się w skafandrze Kosmicznym? Jak pyl Księżycowy może utrudnić życie? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w tej prezentacji.

🗣️ Dorota Budzyń - Inżynier mechanik, zainteresowana eksploracja kosmosu. Brała udział w wielu studenckich projektach: łazik Scorpio, kosmiczna wiertarka DREAM i wiele innych. Teraz pracuje w ośrodku ESA w Kolonii, gdzie zajmuje się prototypowaniem narzędzi do zbierania próbek Księżycowych przez astronautów.

Zobacz również:

szkolenia Astronomia Kosmos Księżyc wydarzenia Warszawa