SpaceHUB: Space Architecture

15 Września 2020, 18:00-19:30 (Wtorek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rejestracja
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Wracamy po przerwie do organizowania wydarzeń offline. Tym razem spotkamy się w zupełnie nowym miejscu - amfiteatrze na wolnym powietrzu przed wejściem do budynku Brain Embassy na ulicy Konstruktorskiej (nowy adres - więcej szczegółów poniżej).

Tematem tego SpaceHUBa będzie architektura kosmiczna, to względnie nowa i jakże fascynująca dziedzina eksploracji kosmosu. W XXI wieku wracamy do dawnych planów podboju kosmosu. Ludzie w latach 20-tych znów wylądują na Księżycu. I to nie tylko za sprawą NASA i ESA ale także Chińskiej Agencji Kosmicznej. Prywatni wizjonerzy myślą o wyprawie nawet dalej, na Marsa i założeniu tam kolonii. Kiedy polecimy TAM, to oprócz rakiet, które już są budowane, potrzebujemy też gdzie mieszkać. I to nie tylko przetrwać i żyć, ale także wydajnie pracować. Kto nam takie miejsce zaprojektuje jak nie kosmiczny architekt?

SpaceHUB jest organizowany przez firmę konsultingową z branży kosmicznej Kapitech oraz co-working Brain Embassy.

📢  Zmysły w kosmosie, czyli jak projektować przestrzenie do życia w izolacji aby dało się w nich wytrzymać

Design Synestetyczny i Neuroarchitektura dla wielu brzmią jak hasła z książek science fiction, jednak w mojej codziennej pracy projektowanie oparte o zmysłowy odbiór rzeczywistości i sposób działania mózgu w przestrzeni to podstawa dla tworzenia obiektów ułatwiających życie w izolacji. Habitat kosmiczny, stacja polarna, szpitalna izolatka, a może cela medytacyjna, każde z tych miejsc choć o zupełnie innej funkcji ma służyć użytkownikowi, a moim zadaniem jest to by służyło mu w najlepszy możliwy sposób wspomagając jego funkcjonowanie, a nie je ograniczając. O tym jak działają zmysły i ludzki mózg w przestrzeni również kosmicznej opowiem z wielką radością już na najbliższym SpaceHUBie.

👤 Joanna Jurga - projektantka produktu oraz przestrzeni, innowatorka i wykładowczyni. Specjalistka projektowania dedykowanemu poczuciu bezpieczeństwa w przestrzeni, ze szczególnym uwzględnieniem życia w izolacji. Pasjonatka kosmosu, analogowa astronautka, dwukrotna komandor symulacji misji kosmicznych w Habitacie Lunares.

📢  Najbardziej ekstremalna architektura

Najważniejszym zadaniem architekta jest projektowanie dla ludzi. Projektowanie tak, aby zapewniać schronienie przed warunkami środowiskowymi, dające komfort życia i przestrzeń do pracy. Kosmos jest najbardziej ekstremalnym środowiskiem jakie znamy, a skoro w kosmosie mieszkają i pracują ludzie (i chcemy latać coraz dalej i na coraz dłużej) - projektowanie baz kosmicznych jest tematem właśnie dla architekta! Zobaczcie jak architekci kosmiczni projektują dla naszej przyszłości na Ziemi, jak i poza nią, rozwijając koncepcje projektowe wspierające życie w przestrzeni kosmicznej i załogową eksplorację kosmosu.

👤Monika Brandić Lipińska - Specjalizuje się w architekturze w środowiskach ekstremalnych, w szczególności architekturze kosmicznej. Pracuje nad wykorzystaniem biologii w architekturze oraz architekturą responsywną, z uwzględnieniem czynnika ludzkiego podczas misji kosmicznych. W ramach doktoratu w Hub for Biotechnology in the Built Environment na Newcastle University, przy współpracy z laboratorium astrobiologii NASA Ames Research Center rozwija projekt skupiający się na wdrażaniu biologii syntetycznej w metodach konstrukcji pozaziemskich.

UWAGA! Przenosimy SpaceHUBa pod nowy adres - Ul. Konstruktorska 11, amfiteatr przed wejściem do Brain Embassy.


Zobacz również:

konferencje wydarzenia Warszawa