Jak studiować kosmos w Warszawie?

27 Października 2020, 18:00-19:30 (Wtorek)

Online,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rejestracja
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną w Polsce, ta edycja SpaceHUBa odbędzie się w całości online.

🔴  Transmisję Online przeprowadzimy na:

Jeśli pasjonujesz się lotami w kosmos, astronomią i eksploracją wszechświata, to na pewno w którymś momencie zaświta Ci w głowie takie pytanie - a co by było gdybym zaczął robić ten cały kosmos? Co by było, gdybym poszedł lub poszła na kosmiczny kierunek studiów? Ale czy takie w ogóle istnieją? Dla kogo to studia? Co można się nauczyć i gdzie? Podczas tego SpaceHUBa zajrzymy do warszawskich uczelni i kół naukowych, aby pokazać Ci i zaprezentować wszystkie kosmiczne rzeczy, które tam się dzieją.

🌍 SpaceHUB jest organizowany przez firmę konsultingową z branży kosmicznej Kapitech oraz co-working Brain Embassy.

📢 "Studiuję astronomię. Co? Gastronomię?!"

Wszyscy interesują się astronomią. Najdrobniejsze wspomnienie tego tematu wzbudza długie dyskusje o największych tajemnicach kosmosu, czy to o czarnych dziurach, ciemnej materii czy o samym Wielkim Wybuchu. Jednakże mało kto wie z czym wiąże się faktyczne studiowanie astronomii i późniejsza praca w tym sektorze. Z problemem ciemnej materii zmagają się całe rzesze naukowców, natomiast o samych studiach i pracy z przyjemnością opowiem Państwu na najbliższym spotkaniu SpaceHUB.

👤 Stefania Wolf - Studentka astronomii drugiego roku studiów magisterskich na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie równocześnie pełni funkcję prezesa Koła Naukowego Astronomów. Pracę licencjacką napisała i obroniła na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obecnie pracuje w Polskiej Agencji Kosmicznej przy projekcie SSA - Space Situational Awareness.

📢 Jak zostać kosmicznym inżynierem ze SKA?

Studenckie Koło Astronautyczne (SKA) to koło naukowe na Politechnice Warszawskiej od lat zaangażowane w projekty kosmiczne i wychowywanie kadr sektora kosmicznego w Polsce. To studenci SKA skonstruowali pierwszego i czwartego polskiego sztucznego satelitę - odpowiednio PW-Sat i PW-Sat2. Pracują teraz nad PW-Sat3. Rozwijają także projekty rakietowe, balonowe oraz budują swój łazik marsjański. Członkowie koła opowiedzą o swojej działalności i odpowiedzą na pytania. Prezentacje będą w języku polskim i angielskim.

👤 Nezar Sahbon - third year student in the field of Aerospace Engineering - Warsaw University of Technology (Politechnika Warszawska). Roles in SKA: rocket propulsion, rocket analysis and simulations, event coordination.

👤Mateusz Karpiński - Student trzeciego roku Mechatroniki na Politechnice Warszawskiej. Od początku kariery na uczelni członek SKA Robotics, najpierw jako mechanik, a od roku także jako koordynator projektu łazika marsjańskiego "Sirius".

📢 Jakich kwalifikacji potrzebuje polski sektor kosmiczny?

W prezentacji przedstawimy koncepcję kształcenia kadr sektora kosmicznego i będziemy mówić o tym, dlaczego inżynierom potrzebna jest wiedza o finansach i zarządzaniu, a menadżerom - podstawy technik i technologii satelitarnych. Postaramy się przedstawić perspektywę sektorową, naukową, jak i osób planujących rozwój kariery w sektorze kosmicznym. Będzie też o tym jak to się robi na Koźmińskim, czyli o studiach podyplomowych "Przedsiębiorczość w sektorze kosmicznym".

👤 Dr hab. Katarzyna Malinowska - Profesor Akademii Leona Koźmińskiego, ekspert ds. zarządzania ryzykiem i ubezpieczeń, w tym ubezpieczeń kosmicznych. Jej najnowsza książka dotyczy "Ubezpieczeń kosmicznych. Międzynarodowych aspektów prawnych". Obecnie prowadzi badania nad zarządzaniem ryzykiem i ubezpieczeniami przedsięwzięć w zakresie serwisowania na orbicie. Dyrektor Centrum Studiów Kosmicznych w Akademii Leona Koźmińskiego oraz kierownik studiów podyplomowych "Przedsiębiorczość w przemyśle kosmicznym".

Zobacz również:

konferencje