Inżynieria systemowa w branży kosmicznej

31 Marca 2021, 18:00-19:30 (środa)

Online,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rejestracja
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Transmisja na żywo odbędzie się na:

O inżynierii systemowej w kontekście branży kosmicznej mówi się bardzo mało, lub wcale, a szkoda. Zmienimy to na tym SpaceHUBie. Inżynieria systemowa zajmuje się analizą i tworzeniem architektury systemu, weryfikacją spełnienia wymagań przez wytworzony produkt a także zarządzaniem ryzykiem technicznym w projekcie. Dodatkowo inżynierowie systemowi zajmują się także techniczną koordynacją prac multidyscyplinarnych zespołów. Brzmi skomplikowanie i abstrakcyjnie? Trochę tak, ale zaproszeni goście odczarują ten obraz i wyjaśnią wszystko tak, aby każdy mógł to zrozumieć i odkryć dlaczego to jest ważne w branży kosmicznej.

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną w Polsce, ta edycja SpaceHUBa odbędzie się w całości online.

📢 Czym jest inżynieria systemowa i jakie są systemowe wyzwania przy tworzeniu ramion robotycznych?

Czym zajmuje się inżynieria systemowa i inżynier systemowy? Zacznę od wstępu do tematu a następnie przejdę do konkretnych przykładów zastosowania inżynierii systemowej w branży kosmicznej, pokazując to szczególnie dokładnie na przykładzie mojej pracy w PIAP Space przy tworzeniu ramion robotycznych.

👤  Krzysztof Natusiewicz - absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Inżynier systemowy i Kierownik projektów w PIAP Space.

📢  Skąd wiadomo, że urządzenie zadziała w kosmosie?

Opowiemy o idealnym, modelowym cyklu rozwoju produktu według standardów Europejskiej Agencji Kosmicznej: od MDR (Mission Definition Review) do Flight Readiness Review (FRR) albo i dalej, poruszając aspekty inżynierii wymagań, opracowania architektury produktu a także o metodach weryfikacji i walidacji. Odpowiemy napytanie jakie zastosowanie przy rozwoju produktów w przemyśle kosmicznym ma inżynieria systemowa. Wspomnimy też o tych nieidealnych scenariuszach i lessons learned, a także gdzie i po co używać jakże ważnych skrótowców: TBC i TBD.

👤 Alicja Stepaniuk-Szwajewska - od 8 lat zajmuje się tematyką Product Assurance w projektach kosmicznych, obecnie główny inżynier ds. zapewnienia jakości w firmie Astronika

👤Tomasz Kuciński - kierownik projektu i inżynier ds. mechanizmów w firmie Astronika, członek polskiego oddziału INCOSE.

🌍  SpaceHUB jest organizowany przez firmę konsultingową z branży kosmicznej Kapitech oraz co-working Brain Embassy.

"Inżynieria systemowa w branży kosmicznej" jest 29 wydarzeniem z serii spotkań SpaceHUB.

Zobacz również:

konferencje