Jak w prosty sposób wykorzystać dane satelitarne?

12 Maja 2021, 09:00-10:30 (środa)

Online,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rejestracja
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Nasze wydarzenie online odbędzie się w aplikacji MS Teams (nie trzeba mieć jej zainstalowanej, wystarczy przeglądarka):

Link do spotkania

Czy wiesz, że za darmo możesz skorzystać w swojej pracy z narzędzi wprost z kosmosu? Wykorzystanie danych satelitarnych ładnie wygląda w filmach o agentach wywiadu ratujących świat przed kolejną zagładą. Ale czy wiesz, że z tych danych możesz skorzystać także ty, i to zupełnie za darmo? Nie musisz być agentem Jej Królewskiej Mości. 

Jeśli kiedykolwiek miałeś lub miałaś wątpliwości czy dane satelitarne mogą być użyteczne dla ciebie to ten SpaceHUB rozwieje je w zupełności. Nasza ekspertka zebrała swoje 10 letnie doświadczenie w implementacji danych satelitarnych w sektorze naukowym, prywatnym i administracji państwowej i podzieli się swoją wiedzą jak wykorzystać dane satelitarne do: identyfikacji jakiegoś obiektu i jego zmian, pomiaru powierzchni i jej zmian w czasie, rozpoznaniu pokrycia i użytkowania terenu oraz monitorowania jakości powietrza.

Podczas tego SpaceHUBa oprócz wstępu do wykorzystania danych satelitarnych prostym językiem, który każdy zrozumie, pojawią się także praktyczne case studies i demo na żywo.

📢  Jak w prosty sposób wykorzystać dane satelitarne?

Nie wszyscy wiedzą, że aby wykorzystywać dane do swoich potrzeb, w swojej pracy, nie trzeba wcale być agentem wywiadu w dobrze skrojonym garniturze. Dostęp do danych satelitarnych można uzyskać za darmo, z każdego komputera podłączonego do internetu. Trzeba tylko wiedzieć gdzie tych danych szukać. Podczas najbliższego wydarzenia SpaceHUB wytłumaczymy jak wykorzystać dane satelitarne w tak prosty sposób, że prościej się już nie da.

Dowiesz się jak znaleźć obraz satelitarny dla interesującego Cię obszaru i określonego okresu czasu, jak wybrać właściwą kompozycję barwną lub wskaźnik tak, aby przeanalizować dane zjawisko oraz jakich funkcji użyć aby zebrać niezbędne informacje.

📢 Case studies

Zostaną przedstawione 4 mini case studies wykorzystania danych satelitarnych w:

  • rolnictwie
  • do monitorowania zmian użytkowania ziemi
  • do monitorowania miast
  • do monitorowania jakości powietrza

📢 Demo na żywo

Na żywo pokażemy jak działa serwis internetowy Sentinel Hub EO Browser. Jak z niego korzystać i jak wyciągnąć dane, których potrzebujemy.

👤 Martyna Gatkowska - posiada 12 letnie doświadczenie we wdrażaniu teledetekcji satelitarnej w różnych obszarach wiedzy i gospodarki. W toku swojej kariery pracowała z wieloma firmami reprezentującymi sektory: ubezpieczeń, energetyki odnawialnej, rolnictwa, monitorowania jakości powietrza i nie tylko. Posiada również doświadczenie w budowaniu architektury systemów przeznaczonych dla administracji państwowej, głównie z obszarów monitorowana środowiska i rolnictwa. Jej motto to: "z góry widać więcej" i uwielbia wyzwania, w których musi bronić słuszności tego powiedzenia.

🌍  SpaceHUB jest organizowany przez firmę konsultingową z branży kosmicznej Kapitech oraz co-working Brain Embassy

☕Ta edycja SpaceHUBa zapoczątkowuje nowy cykl wydarzeń "SpaceHUB do kawy"

Zobacz również:

konferencje