Czy możliwy jest europejski SpaceX?

16 Marca 2022, 18:00 (środa)

Online,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rejestracja
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

🔴 Transmisja na żywo odbędzie się na:

Wszyscy śledzimy dokonania SpaceX, firmy Elona Muska, która już zrewolucjonizowała przemysł kosmiczny, a może odcisnąć jeszcze większe piętno na branży. Czy europejska branża kosmiczna może konkurować z innowacyjnym SpaceX? Czy na Starym Kontynencie może powstać firma, która będzie odpowiedzią na dla amerykańskich startupów rakietowych? A może w Europie już jest taka firma? Może nie trzeba wynajdywać koła na nowo, tylko zmodyfikować obecne systemy i procesy?

W świetle inwazji Rosji na Ukrainę widać jak ważna jest także niezależność od zagranicznych partnerów. Czy jednak Europę stać na taką niezależność od USA, Rosji i Chin? 

Podczas tego SpaceHUBa postaramy się znaleźć odpowiedzi na te palące pytania podczas panelu dyskusyjnego, do którego zaprosiliśmy ekspertów z europejskiego przemysłu kosmicznego. Ogłosimy ich niebawem.

Grzegorz Brona - doktor habilitowany nauk fizycznych, urzędnik państwowy, przedsiębiorca. Od 2009 do 2011 pracował w Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN, gdzie odpowiadał za oprogramowanie detektorów promieniowania oraz zarządzanie jednym z zespołów badawczych pracujących przy Wielkim Zderzaczu Hadronów, zajmującym się zagadnieniami chromodynamiki kwantowej. W latach 2018-2019 prezes Polskiej Agencji Kosmicznej. Założyciel i prezes Creotech Instruments S.A. największej polskiej spółki działającej w branży kosmicznej. Współautor książki "Człowiek. Istota kosmiczna" wydanej nakładem wydawnictwa Znak w 2019 roku.

Sebastian Straube - od 2020 roku pracuje w niemieckim startupie rakietowym ISAR Aerospace, gdzie zajmuje się rozwojem nowego biznesu i relacjami z europejskimi rządami. Jest współautorem raportu na temat europejskiej polityki kosmicznej "Space: Will Europe Awaken?", który został opublikowany w 2020 roku przez europejski think tank Institut Montaigne. Sebastian pomagał założyć niemiecko-francuski "Spacefounders Accelerator for Space Entrepreneurs". Wspiera startupy z sektora NewSpace.

Maciek Urbanowicz jest menadżerem w firmie LuxSpace. Swoją przygodę z branżą kosmiczną rozpoczął na studiach, pracując m.in. nad budową pierwszego polskiego satelity PW-Sat. Jako inżynier mechanik pracował nad projektami badawczo-rozwojowymi oraz komercyjnymi w branży kosmicznej oraz produkcyjnej. Ponadto pracował nad wdrożeniami dużych systemów informatycznych w branży telekomunikacyjnej. Jego doświadczenie obejmuje rozwój biznesu, analizy biznesowe oraz zarządzanie. Obecnie zajmuje się tworzeniem usług i produktów w oparciu o dane satelitarne dla sektora transportu morskiego.

Ta edycja SpaceHUBa odbędzie się w 100% online. Zarejestrowanym osobom wyślemy link do transmisji na żywo na Facebooku i YouTube.

🌍 SpaceHUB jest organizowany przez firmę konsultingową z branży kosmicznej Absiskey Polska oraz co-working Brain Embassy.

To trzydzieste siódme wydarzenie z serii spotkań SpaceHUB.

Zobacz również:

konferencje