SpaceHUB #6: Energy

14 Czerwca 2018, 18:00-20:00 (Czwartek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rejestracja
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Na kolejnym spotkaniu Space HUBa skupimy się na temacie energii. Opowiemy jak obserwacje ziemi oraz kosmiczne technologie wytwarzania oraz magazynowania energii mogą pomóc nam lepiej gospodarować i wydajniej wytwarzać energię na Ziemi.

🗣️ Naszym pierwszym prelegentem będzie dr Jakub Mielczarek, który pracuje w Instytucie Fizyki na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz w Centre de Physique Theorique w Marsylii. Jest także prezesem zarządu spółki Space Garden, rozwijającej technologie i usługi związane z branżą kosmiczną.

🔋 Tytuł jego prezentacji to Technologia power-to-gas na Marsie i na Ziemi.

🗣️ Następnym prelegentem będzie Jędrzej Kowalewski - założyciel i prezes zarządu firmy Scanway - startupu, skupiającego się na technologiach optycznych i laserowych dla nauki i przemysłu, również kosmicznego. Aktualnie prowadzi część naukową projektu satelity obserwacyjnego Ziemi - ScanSAT, finansowanego ze środków NCBiR i Polskiej Grupy Energetycznej. Były członek zespołu DREAM - który sprawdzał proces wiercenia w skałach w przestrzeni kosmicznej. Oba eksperymenty, dzięki współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną zostały wyniesione odpowiednio do stratosfery i przestrzeni kosmicznej. 

🔋Tytuł jego prezentacji to Technologie obserwacji satelitarnych i lotniczych dla bezpieczeństwa sektora energetycznego.

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Warszawa