SpaceHUB #8: Agriculture

23 Sierpnia 2018, 18:00-20:00 (Czwartek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rejestracja
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Na kolejnym spotkaniu SpaceHUBa zajmiemy się tematem... Rolnictwa. Jak taki przyziemny temat ma związek z kosmosem? Przyjdź i przekonaj się sam! Nasi prelegenci wygłoszą następujące prezentacje:

Jak satelity uratują nas przed tanim winem?

Aneta Ruzik - współzałożycielka VINUM 4.0. Magister zarządzania przedsiębiorstwem i kapitałem ludzkim, doktorantka Akademii Górniczo-Hutniczej, ściśle współpracująca z Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT oraz Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, grafik freelancer.

Katarzyna Lenart - współzałożycielka VINUM 4.0, absolwentka kierunku ochrona środowiska ze specjalnością chemia środowiska, doświadczenie zdobywała w Zakładzie Fizjologii i Biochemii UJ, Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT, obecnie związana z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

Z satelity do ciągnika - zaprzęgnij satelity do pracy w polu

Krzysztof Stopa - absolwent studiów inżynierskich w hiszpańskiej uczelni UNED. Pracował jako programista między innymi w firmie SENER oraz Centrum Badań Kosmicznych, PAN. Obecnie jest CTO w firmie SatAgro oraz w firmie GeoPulse i członek zespołu badawczego w Laboratorium Teledetekcji i Modelowania Środowiska w Centrum Nowych Technologii UW.

Teledetekcja w służbie rolnictwu - doświadczenia IGiK od badań podstawowych do złożonych systemów i aplikacji mobilnej

Radosław Gurdak - Pracownik Centrum Teledetekcji Instytutu Geodezji i Kartografii od lutego 2016 r. Odpowiedzialny za organizację i realizację kampanii pomiarowych na obszarach badawczychm, w tym na obszarze międzynarodowej sieci JECAM. Zangażowany w przetwarzanie i analizę danych optycznych (wielo- i hiperspetralnych) oraz radarowych oraz automatyzację procesów  w języku R i Python. UcPrelegent na wielu krajowych i międzynarodowych konferencjach [m.in](http://m.in/) . FLEX (Frascatii, 2017), SPIE. Remote Sensing (Warszawa, 2017), LPVE (Frascatii, 2018), Proba-V Sympozjum (Ostenda, 2018). Od października 2017 r. uczestnik studiów doktoranckich na Uniwersytecie Warszawskim.

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Warszawa