To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Normalny
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

7 września (wtorek) o godz. 18.00 gościć będziemy Adama ŁONĘ Zielińskiego, z którym porozmawiamy o jego fascynacjach poezją, o tworzeniu tekstów, o źródłach inspiracji. Prowadzenie: Monika Petryczko. Spotkanie będzie tłumaczone symultanicznie na język migowy.

Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej: stacjonarnie w filii nr 7 (Pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) oraz w formie live'a na Facebooku biblioteki. Na spotkanie stacjonarne obowiązują bezpłatne wejściówki.
Łona, właściwie Adam Bogumił Zieliński - polski raper i producent muzyczny, a także prawnik i ekspert w dziedzinie prawa własności intelektualnej. Łona jest ze względu na swoje teksty uważany za przedstawiciela tzw. rapu inteligenckiego.

Łona jest absolwentem V Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Szczecinie. Ukończył prawo na Uniwersytecie Szczecińskim, pracuje w kancelarii prawniczej. Odbył aplikację radcowską i zdał zawodowy egzamin radcowski. W 2017 roku Rada Języka Polskiego uhonorowała artystę tytułem "Młody Ambasador Polszczyzny". W 2020 wraz z Webberem otrzymali od Prezydenta miasta Szczecin tytuł honorowych ambasadorów Szczecina.
Wydarzenie jest częścią projektu "Poezja miasta".

Partnerzy projektu:
Szczeciński Humanistyczny Uniwersytet Seniora
Prywatna Szkoła Podstawowa Leonarda Piwoni

Patroni medialni:
portal Szczecin Czyta.pl
portal wSzczecinie.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Szczecin