Spotkanie online: Grafika. Myśl jak projektant

22 Października 2020, 17:00 (Czwartek)

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  dostęp
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Co oznacza myśleć jak projektant? Czy takiego myślenia można się nauczyć? A jeśli tak, to gdzie i w jaki sposób? Już 22 października na te oraz wiele innych pytań odpowie Patryk Hardziej. To pierwsze spotkanie z cyklu Grafika.

Wiele osób działających na co dzień w branży graficznej z pewnością mierzy się z licznymi wyzwaniami projektowymi. Podczas spotkania wspólnie postaramy się nakreślić, kim w ogóle jest projektant graficzny i czy to wykształcenie definiuje tę profesję. Postaramy się też zajrzeć w tajniki metodologii pracy projektanta graficznego. Patryk Hardziej opowie o tym, jak wygląda proces tworzenia koncepcji i jak doszedł do obecnego systemu pracy. Dowiemy się, jak tworzyć projekty unikatowe, dostosowane do zlecenia, a przy tym uwzględniające wizję projektanta.

Pandemia zdominowała niemalże całe nasze życie, a jej skutki widoczne są wszędzie. Dlatego podczas rozmowy dowiemy się również, czy i jak ta sytuacja wpłynęła na proces tworzenia projektów graficznych. A może pojawiły się nowe możliwości?

Patryk Hardziej - projektant graficzny, ilustrator, researcher. Wykładowca na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, założyciel kursów Sztuka Projektowania i Fundacji Karola Śliwki. W swojej pracy skupia się na projektach z zakresu brandingu, logotypach, komunikacji wizualnej oraz projektach artystycznych.

Autor książki "CPN - Znak, identyfikacja, historia". Pomysłodawca i kurator Drugiej Ogólnopolskiej Wystawy Znaków Graficznych nagrodzonej Projektem Roku STGU (2016) oraz prezentowanej w sześciu krajach. Autor projektów "Oldschoollogo", "Polskie Znaki Graficzne" oraz identyfikacji wizualnej PPNT Gdynia | Centrum Designu.

Współpracował między innymi z: Amnesty International, British Airways, BMW, Costa Coffee, Pepsi, Mini, E.Wedel, New Scientist Magazine, Bertagnolli, Mondadori Libri, Narodową Galerią Sztuki Zachęta, Centrum Designu, Muzeum Emigracji w Gdyni, a także Ministerstwem Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego Nowej Zelandii.


kiedy? 22 października 2020 | godz. 17:00 - 18:00

organizator: PPNT Gdynia | Centrum Designu

patroni medialni: Grafmag, Print Control, STGU, Linia, Formy

więcej informacji TUTAJ

regulamin wydarzenia. 

Zobacz również:

inne